Orientální tanec - Základní informace

- Orientální tanec - Základní informace
Vyšlo v blogu:  Orientální tanec

Orientální tanec - Základní informace

01.01.09, 00:02, autor: CentrumTance , Hodnocení: -

 
Velmi starý tradiční tanec s bohatou historií tančený v arabském světě ženami i muži. Orientální tanec byl a stále je tančen při porodu, na svatbách, pro vlastní potěšení žen a z různých jiných příčin. Nyní oblíbená pohybová aktivita určená pro všechny věkové i váhové kategorie, velmi pozitivně působící na psychickou a fyzickou stránku tanečnice. Skládá se z jednotlivých kroků a pohybů, které se spojují podle předem sestavené choreografie nebo pouze podle fantazie tanečnice.

Druhů nebo typů orientálního tance existuje mnoho, všechny mají své kouzlo a všechny se liší svých původem, vznikem, provedení, typickými prvky a kroky, hudbou, rytmem, oblečením a kostýmem atd.

Tančit můžete folklórní tance, např. núbijský styl, iskandarani (tanec z oblasti Alexandrie, vyznačuje se koketními a hravými pohyby, při kterých se může a nemusí používat velký šátek - tzv. melaya. Většinou se tančí na hodně chytlavou hudbu.), Ghawazy (tanec egyptských cikánů, hagalla, saidi aj.
Tančit můžete klasický egytpský styl, kterému se také říká raks sharqi, můžete tančit turecký styl, můžete se nechat inspirovat výukou dle amerického stylu, kde si oblibu získat orientální tanec se závojem nebo tzv. tribal styl.

Temperamentnější povahy ocení orientální tanec s nádech španělských rytmů - orientální flamenco.

 
 
Ohodnoťte článek
Hodnotit mohou pouze přihášení uživatelé.
Tento článek zatím nikdo nehodnotil | Průměrné hodnocení: (-)

Svatý Medard aneb Medardova kápě

Medardova kápě čtyřicet dní kape ....
Profil blogu
Profil blogu "Orientální tanec"
Profil blogu
Založen:
19.3.2009 13:47:09

Přístupů:
22198

RSS:
Toplist