Nejhorší ze všeho je smrt vyděšením

- Nejhorší ze všeho je smrt vyděšením
Rubrika:  Zlobivá

Nejhorší ze všeho je smrt vyděšením

11.09.22, 10:33, autor: Plavovláska
Česko ovládl strach. Velká část občanů je vystrašená z budoucnosti a ostatní jsou vystrašeni z jejich strachu. Strach je ovšem pro všechny ten nejhorší rádce.

Čtenost -   Diskuze: (1
 

Česko se bojí zimy, bojí se nedostatku plynu, drahých energií, cen potravin a naštvaného Mikuláše  .... Strach je vlezlý a svírá na prsou, zužuje se hrdlo a člověk strachy přestává dýchat. Abychom se takového strachu zbavili, je třeba se podívat na ono "Strašidlo". Čeho se to vlastně tak strašně bojíme?

 

Pokud se bojíte pavouka, prohlédněte si ho a sáhněte si na něj. Pokud se bojíte hada, pohlaďte si ho, pokud si myslíte, že je strašilo ve skříni, jděte a otevřete ji ... Ano, přesně tak, když uvidíte původce svého strachu bez strašidelného humbuku okolo, máte šanci se přestat bát.

 

Podívejme se na naše "Zimní strašidlo":

 

1 . Nedostatek plynu - plynu na tuto zimu máme dost. Jsme schopni vydržet s plynem, který v tuto chvíli máme už přímo fyzicky v nádržích, nebo předkoupený, či potvrzený, po celou zimu. Otázkou je, co bude stát.

 

2. Ceny energií - cena elektřiny neúnosně stoupá. Denně se tato zpráva na nás valí z médií, od opozice a pouličních křiklounů, kteří si svým šaškovstvím vydělávají na své exekuce. Podívejme se na to - jak se zvedla cena energie právě vám? Každý jsme slyšeli o někom, komu se zvedla cena desetinásobně, ale ve svém přímém okolí nikoho takového nemáme. Ceny se zvedly jen mírně až nepatrně. Mnohým z nás vůbec - těm z nás, co měli fixace a důvěryhodného dodavatele. Průšvih mají lidé od dodavatelských šmejdů, jak byla například Bohemia a podobní "vyčůránkové", kteří slibovali hory doly s tím, že kdyby to začalo hořet, tak prostě zdrhnou i s penězi klientů. Chápu, že lidé se mohou poprvé splést a skočit šmejdům na špek, ale pokud to udělají podruhé, potřetí a ceny letí stále nahoru, jaksi s nimi přestávám mít soucit. Proč nejdou k velkým, důvěryhodným, polostátním společnostem a pořád se cpou do oprátky lumpům? Ale to jsou právě ti, kterým by měl náš stát zachránit zadek, i když se do toho dostali svou vlastní houpostí.

 

3 Ceny potravin a obecně všeho - dlouhodbě jsem přesvědčena, že ceny potravin u nás jsou hluboce podhodnoceny. Zemědělcům se téměř nevyplácí něco tady pěstovat, protože dostanou zaplaceny možná náklady a s odřenýma ušima nějakou almužnu navíc. Myslím si, že se potravinami u nás trestuhodně plýtvá, popelnice jsou zkaženého jídla plné a ceny směšně nízké. Proto se zdražováním potravin souhlasím. Jednak by to mělo pomoct zemědělcům a potravinářům a jednak to mělo naučit lidi potavinami šetřit (konečně).

 

Jsem přesvědčena, že ono strašení obyvatel na kterém staví naše rusofilní a populistické strany svou budoucnost neli existenci, jsou opravdu jen bubák, na kterého si stačí sáhnout a pečlivě si prohlédnout. Abychom zjistili, že sice je to malér, ale nic, co by se nedalo zvládnout.

 

 

Update: Po napsání tohoto příspěvku došlo k zastropování cen energií na 3 Kč za elektřinu a 6 Kč za plyn. To rozhodně není deseti a už vůbec ne dvacetinásobek cen loňských. A jsme v energetické válce, kterou nám vyhlásilo Rusko. To že si v obýváku snížíme teplotu o stupeň či dva, je opravdu malá daň za to, že nám před barákem nejezdí ruské tanky.

 
  • Tereza 02.01.23, 19:31

    Rozbalit 1.

  • Tereza

    Ceny energií jsou pravda trochu vysoko, ale se správným topením a zateplením to celkem jde. Já jsem třeba zvládla s manželem zateplení našeho domu v Praze kompletně svépomocí. Podařilo se nám i sehnat levně půjčení lešení od firmy https://www.leseni.cz/

 
Profil blogu
Profil sekce "Zlobivá"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:58:49

Přístupů:
1623889

RSS:
Toplist