Mýty a pověry: Pátek 13

- Mýty a pověry: Pátek 13
Rubrika:  Tajemná

Mýty a pověry: Pátek 13

12.01.23, 00:00, autor: Plavovláska
Mýty a pověrami je opředen celý náš lidský život. Věky se tradují a budují. Některé se mohou stát pravdami zítřka a dnešní pravdy mohou být zítra k pousmání.

Čtenost -   Diskuze: (14
 

Podle historiků v pátek 13. října léta páně 1307 bylo po celé Francii na příkaz Klementa V. zahájeno hromadné zatýkání rytířů z řádu templářů, kteří byli v průběhu následujících několika let vězněni, mučeni a mnozí z nich také popraveni upálením.


V hektické současnosti si ale málokdo spojuje tento den s historií. Dnešní konzumní masy se v pomyšlení na číslo třináct chovají velice pověrčivě. Lidé si často vsugerují katastrofální scénář natolik silně, že se do jisté míry vyplní. Zamykají se doma nebo při sobě nosí ochranné talismany. Jsou také schopni hledat v ciferných součtech dat „pátků třináctých“ další a další třináctky.

 

Tvrdí se, že kdo má ve jménu třináct písmen je to znamení ďábla (Charles Manson, Jack The Ripper, Theodore Bundy...). Některé hotely dokonce vynechávají pokoje s číslem třináct a přeskakují třinácté patro. A co je opravdu zarážející - psychiatrie má vlastní lékařský název pro fobii ze třináctky - "triskaidekaphobia".

 

Podle statistik britského autoklubu až polovina řidičů tento den nevyjede ze svých garáží. Ať už vědomě nebo mimovolně se snažíme veškerá důležitá rozhodnutí odložit na dny jiné. Nepouštíme se do nebezpečných akcí a pokud ano, jsem ve střehu, odkud se na nás prokletí dnešního dne přiřítí.

 

Televizní stanice na nás chrlí pravidelnou dávku hororů a samotní filmoví tvůrci se nechávají "mystickou hrozbou" tohoto dne často inspirovat.

 

 

Takže čeho se právě dnes, více než kdy jindy, vyvarovat, aby se nám neštěstí nekumulovalo:

 

1. Černá kočka

Jedná se o nejčastější pověru. Věří jí 14 procent z nás. Černá kočka přes cestu má totiž znamenat smůlu, a to je pak lepší vůbec nevycházet z domu. Pokud kočka přes cestu přeběhne, je lepší se raději vrátit a volit jinou cestu.

 

2. Rozbité zrcadlo

Na to, že rozbité zrcadlo znamená 7 let neštěstí věří 5% Čechů. Dávejme si proto na toto pozor a pamatujme - zato, že máme křivou hubu zrcadlo nemůže a tudíž jeho rozbití nepomůže.

 

3. Rozsypaná sůl

Rozsypání slánky, nebo její převrhnutí má též nést 7 let neštěstí. Ovšem toto je snadno zažehnatelné tím, když špetku oné rozsypané soli hodíme přes své levé rameno.

 

4. Vykročení levou nohou

Nastavte si pro jistotu postel tak, abyste z postele vstávali nohou pravou. Vyjít totiž do dne nohou levou je velmi smolné.

 

5. Chůze pod žebříkem

Pamatujte, že pokud projdete pod stojícím žebříkem, neštěstí vás nemine. Takže si doma ukliďte všechny žebříky a cizím se vyhýbejte tuplem.

 

6. Kukačka a sýček

Tak kukačku ani sovu zřejmě denně neslyšíme nicméně pokud uslyšíte kukačku kukat, pak raději nepočítejte kolikrát zakuká, značí to prý kolik let vám zbývá na tomto světě. Pokud ovšem uslyšíte sýčka, značí to smrt ve vaší rodině. Pokud chováte sýčky, zalepte jim zobák aspoň dneska :) (Jedná se o vtip - poznámka pro ochránce zvířat.)

 

7. Víko od kanálu

Dnes v žádném, ale v žádném případě nevstupujte na víko od kanálu. Pro jistotu na něj nevstupujte ani nikdy jindy, nebo se neštěstí nezbavíte. (Třeba je to víko prasklé, nebo špatně usazené a ...)

 

8. Nevracet se

V žádném případě se dnes pro nic nevracejte. Každý návrat pro zapomenutou věc, nebo jen zkontrolovat vypnutí žehličky či sporáku prý nese smůlu. Ale opět, pokud se vrátíte, celou akci lehce zažehnáte  sednutím si na chvíli na židli.

 

9. Prádelní šňůra

Pod prádelní šňůrou dnes raději také nechoďte. Nestojí to za strach, že jste si něco pokazili.

 

 

Určitě znáte spoustu dalších pověr. Napište nám je a rozdělte se s námi. Ony určitě neplatí, nefungují a nevěříme jim, ale - co kdyby, že?

 

 

 

Vydáno 13.8.2008

 

ANKETA: Věříte na smůlu Pátku 13.?

Zdroj: Archív 2008
 • Pupowski 18.02.09, 12:43

  Rozbalit 1. Ne a ne! Je to jindy!

 • Pupowski

  Ať si říká kdo chce co chce, opravdu smolný den je čtvrtek 12. Z vlastní zkušenosti vím, že v kterýkoli pátek se můžu cítit naprosto bezpečně.

 • Annitje 14.11.09, 13:58

  Rozbalit 2. čtvrtek 12.

 • Annitje

  ano, můj smolný den je vždy čtvrtek 12. V pátek 13. mívám vždy dobrou náladu... i když zrovna prožívám krizi

 • LPeOaNvBYFICLV 25.05.10, 23:57

  Rozbalit 3. beMxmggr

 • LPeOaNvBYFICLV

  13Tgut <a href="http://rxlnzmdvxdya.com/">rxlnzmdvxdya</a>, [url=http://zrrdlfzheagb.com/]zrrdlfzheagb[/url], [link=http://jgctvxrpwofc.com/]jgctvxrpwofc[/link], http://ggcyvvqjqfnd.com/

 • R 14.01.12, 23:43

  Rozbalit 4. 13.pátek

 • R

  Pátek 13 je nejlepší den :))

 • Matty 13.04.12, 18:00

  Rozbalit 5.

 • Matty

  Miluju pátek 13!! Sice jsem dneska narazila hlavou do židle a byla to fakt pořádná rána ale to připisuju spíš svojí debilitě :D V žádnej jinej den neni tématičtější udělat si filmovej maraton pátku 13týho než dneska! :)

 • Adéla 21.07.12, 16:02

  Rozbalit 6.

 • Adéla

  Na pátek 13 nevěřím.Ano.ale něco to do sebe má.

 • SUzdmKDvvjVDYAM 11.10.12, 06:46

  Rozbalit 7. AtUplRXtRsk

 • SUzdmKDvvjVDYAM

  A couple Man Show (Forced! ) For eveoryne Girl Group My business is a dominant lady (not a professional) along with a current stable for two male slaves. Each knows on the other's existence. They've already never met but I intend many shall. Each believes they are % hetero as well as neither thinks fresh a homosexual heel bone in his entire body. That's why I thought it becomes fun if, once they have gay sex for your amusement, it had been before an audience of appreciative and yet mocking ladies. I envision you and unfortunately your friends seated comfortably round the "stars" of each of our show while I stand by with a riding crop to ensure the proper sensuous excitement. I already have my own ring wicked script i horny women sex n your mind but your team is welcome to assist choreograph the proceedings. Feel free to tell me what you may want to see my unlikely slaveboys do in concert. Please include location of this group in a reply and "Showtime! " with your subject line. Friends pic will show dating online for free me you happen to be real. swinger mature black ladies ready fuck my ass sex tonite Moses Lake

 • bfqepExwaxJenQavdc 11.10.12, 16:57

  Rozbalit 8. FbZnzLZXazTzjRKf

 • bfqepExwaxJenQavdc

  omDPC5 <a href="http://iohwrtzbgozg.com/">iohwrtzbgozg</a>

 • JWpBuicVdeDJpAAcI 11.10.12, 22:42

  Rozbalit 9. zQKznogzttac

 • JWpBuicVdeDJpAAcI

  zxpbTL , [url=http://habtsjzzdzjb.com/]habtsjzzdzjb[/url], [link=http://zdklcwurezkr.com/]zdklcwurezkr[/link], http://iihvitxdtfev.com/

 • XwHhJZqtnllnbPS 13.10.12, 10:41

  Rozbalit 10. KZWtelwQpXDjPVSWELI

 • XwHhJZqtnllnbPS

  ILsnxv <a href="http://ijwluaijsaqg.com/">ijwluaijsaqg</a>

 • mKuAzLnYOgCC 13.10.12, 20:31

  Rozbalit 11. mOyuDDVnhpoL

 • mKuAzLnYOgCC

  TMAw3i , [url=http://ujngwalphjgb.com/]ujngwalphjgb[/url], [link=http://rpxciaataxzb.com/]rpxciaataxzb[/link], http://zbiuugovviyb.com/

 • viktorka 13.01.17, 10:03

  Rozbalit 12. pátek 13

 • viktorka

  ano,den jako každý jiný.Krásné spojení dvou dní,kdy lidé blázní a zbytečně

 • 00000 000000 12.01.19, 13:41

  Rozbalit 13. 1307

 • 00000 000000

  1307 přináší prý mega smůlu

 • Dr. Irene Kilubi 27.12.21, 12:51

  Rozbalit 14. Jak dáma publikuje komentář v novinách o tom, jak

 • Dr. Irene Kilubi

  Jak dáma publikuje komentář v novinách o tom, jak získala zpět svého manžela, že se s ní rozvedl a dnes jsou zpět s pomocí modliteb Dr Sacre, kontaktuji Dr Sacre před Vánocemi, že se se mnou můj milenec rozešel, že jsem potřebuji pomoc, abych ho dostal zpět a také, aby mě přestal podvádět, doktor sacre mi řekl, abych sehnal potřebný modlitební materiál, což jsem udělal, 24. prosince se můj milenec vrátil, rozešel se s ostatními dívkami v je život, teď je z něj člověk změny, kterého miluje a respektuje mě, plánujeme naši svatbu do ledna příštího roku, díky dr Sacre
  Kontaktujte doktora Sacre na níže uvedených podrobnostech
  Číslo WhatsApp Dr Sacre: +2349076034359
  e-mailová adresa: sacretempleofpower@gmail.com
  Je to dobrý a mocný muž, jeho moc není zlou silou

  Dr. Irene Kilubi

 
Profil blogu
Profil sekce "Tajemná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:58:16

Přístupů:
2941150

RSS:
Toplist