Modrý měsíc

- Modrý měsíc
Rubrika:  Tajemná

Modrý měsíc

30.08.23, 00:00, autor: Čarodějka
Dnes (30.8.2023) nás čeká tzv. Blue moon, nebo-li „modrý měsíc“. Krom toho, že je to astronomická zvláštnost - druhý úplněk v jednom měsíci - má také velkou magickou sílu. Pokud tedy něco chcete ve svém životě změnit, dnes máte šanci na životní restart. Především v oblasti zdraví či partnerských vztahů.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Buddhisté, hinduisté a jogíni jsou přesvědčeni, že blokované čakry, energie nebo silová pole se dají odstranit silou úplňku. Největší intenzitu má tzv. modrý měsíc, událost, k níž dochází zhruba jednou za tři roky. V tomto červenci byl první úplněk byl už 2. 7. a v noci z  pátku 31. července na sobotu 1. srpna nás čeká onen druhý úplněk.

 

Zpozornět by měli ti, kdo vyznávají úplňkovou dietu, úplňkový půst, řídí se úplňkem při stříhání vlasů nebo plánování lékařských zákroků. Účinky toho dnešního modrého měsíce jsou prý daleko intenzivnější  a prokazatelnější. Den je vhodný též pro léčebné zákroky lidových léčitlů a alternativní medicíny. Daleko účinnjěší jsou také prý bylinky a preparáty. Je to též ideální čas pro nastartování letního detoxu, nebo začátek nového stravování potažmo životního stylu.

 

Jeho intenzitu ale pocítí všichni, kdo jsou náměsíční, nebo prostě jen nemůžou v noci spát. Tentokrát to bude chtít prášky na spaní – anebo naopak, zůstat vzhůru. Pokud máte tu možnost a nemusíte zítra brzy vstávat, doporučuji si dnes večer uvařit bylinkový čaj a jít si sednout na zahradu, terasu, balkón nebo prostě do parku a přemýšlet. Dnes je možné rozlousknout dlouho neřešené záležitosti. Je možné se spolehnout na to, že na co jste nepřišli již dlouhou dobu, dnes bude jasné a dokonce i řešitelné.

 

Indiáni, východní nauky i moderní alternativní směry přisuzují modrému měsíci schopnost transformace. Chcete-li ve svém životě něco změnit, ať už jde o pouhé přání (najít lásku, uzdravit se…) nebo už rozhodnutí (změnit práci), modrý měsíc má energii „nakopnout“ vás kýženým směrem. Správnou meditací dosáhnete rovnováhy mezi duší a tělem, tedy tím, po čem toužíte a tím, kam ve skutečnosti směřujete.

 

Zdá se, že nejintenzivněji pracuje modrý měsíc ve prospěch milostných vztahů: Ať už nějaký potřebuje ukončit, začít, nebo změnit jeho směřování.

 

Doporučujeme Úplňkový rituál

 

Takže s chutí do toho.

 
Zdroj: Archív 2015
 
Profil blogu
Profil sekce "Tajemná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:58:16

Přístupů:
2931239

RSS:
Toplist