Mingles: Spolu a přece každý sám

- Mingles: Spolu a přece každý sám
Rubrika:  Zlobivá

Mingles: Spolu a přece každý sám

18.12.20, 00:00, autor: Plavovláska
Milujete svého partnera, ale svoje soukromí a svobodu milujete víc. Máte ráda jeho blízkost, ale přesto raději usínáte sama. Obdivujete jeho upravený vzhled, avšak rozhodně to nejste vy, kdo by měl po něm uklízet, prát a žehlit mu košile. Pokud je přesně tohle váš případ, vězte, že patříte ke stále rostoucí skupině mingles.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Toto označení  narozdíl od zprofanovaného „singles“ znamená něco trochu jiného. Přesto má mnohé se známějším termínem pro nezadané společného. Vždyť také z něho pochází. Mingles je zkráceně „married but single“, což v češtině znamená „vdaná, ale svobodná“. 

 

Lidé vyznávající  životní styl mingles, žijí sami. Mají však stálého (mnohdy i dlouholetého) partnera, se kterým se scházejí, chodí  na výlety a jezdí na dovolenou. Ovšem tím to končí. Každý z páru má svůj byt. Ten je královstvím jen jednoho a druhý je v něm jen krátkodobým hostem. 

 

Už  žádné špinavé prádlo po zemi

Velkou výhodou života mingles je to, že nejste sami a máte milujícího partnera a zároveň si můžete dělat, co chcete. Nemusíte po nikom ve svém bytě uklízet. Nebudete zakopávat o prázdné láhve piva, sbírat zpocené ponožky v koupelně a nebudou vás iritovat ranní hádky o sprchu. Pánové pak ocení, že v koupelně budou mít volné poličky, kam si budou moci kdykoliv odložit holení. Místo najdou také v botníku a v klidu se kouknou na rozhodující fotbalový zápas. Nikdo je nebude ustavičně kontrolovat a úkolovat.

 

To je ovšem jen jedna strana mince. Tato svoboda znamená také určitou samotu. Může se stát, že ve chvíli, kdy budete potřebovat pomoci, nikdo po ruce nebude. Kromě toho je mnoho lidí, kteří volnější vztah snáší hůře a na svého partnera žárlí, což vztah dříve či později zahubí. Soužití mingles je o volnosti, ale také zodpovědnosti. S ní souvisí velká důvěra a také věrnost. Bez nich funkční partnerství být zkrátka nemůže, ať budete dělat cokoliv.

 

Draze vykoupená  svoboda

Základním pravidlem mingles je vlastní zázemí a to se vším všudy. Pokud se tedy rozhodnete pro tento životní styl, vězte, že sice budete mít čas na své záliby a nebudete muset nikomu vysvětlovat účty, ale na jejich zaplacení budete sami. Když onemocníte či ztratíte práci, nikdo za vás nájem nezaplatí. 

 

„Pro takové nečekané  životní situace je dobré mít finanční rezervu. Ta by měla být ve výši šesti až devítinásobku měsíčních výdajů. Tato rezerva by v případě potřeby měla pokrýt dočasný výpadek příjmu,“ radí Pavla Hávová z ČSOB a doplňuje: „Tyto finance je dobré mít uložené třeba na spořicích účtech, kde jsou průběžně zhodnocovány.“

 

Děti a mingles dohromady nejdou

Sice se i takové  páry najdou, které mají děti a přesto žijí odděleně, ale odborníci nad nimi kroutí hlavou. Děti by přece jen měly mít maminku i tatínka pod jednou střechou pořád a nejen, když si rodiče vzpomenou, že by se chtěli vidět. Faktem však je, že pokud jednou podlehnete stylu mingles, tak se s ním budete jen těžko loučit a následný „návrat“ k tradicím může být hodně krušný. 

 
Zdroj: TZ Archív 2011
 
Profil blogu
Profil sekce "Zlobivá"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:58:49

Přístupů:
1831683

RSS:
Toplist