Manuál na předsevzetí aneb letos to dodržíte

- Manuál na předsevzetí aneb letos to dodržíte
Rubrika:  Praktická

Manuál na předsevzetí aneb letos to dodržíte

26.12.23, 00:00, autor: Valerie
Dát si předsevzetí? Pro každého z nás je novoroční předsevzetí tím pravým důvodem, proč s něčím přestat nebo začít. Pokud hledáte odpověď na to, jak to letos zvládnout a dodržet, je jasné, že sami jste to nezvládli a letos hledáte zaručené tipy. Pár jich máme! Držte se manuálu a dosáhnete, čeho si zamanete.

Čtenost -   Diskuze: (1
 

Už víte, že odkládání nějakého předsevzetí na další a další týden nezabírá a po čase se jen dostáváte do zbytečného stresu a depresí, že jste nevydrželi. Důvodem je totiž nedostatek silné vůle, disciplíny a sebeovládání. „Proto, abychom dokázali plnit stanovené cíle, je třeba být v celkové harmonii, v emoční i fyzické rovnováze, která výrazně ovlivňuje stav mysli a duše. Tedy i naše soustředění na stanovené cíle a přání,“ popisuje terapeutka Romana Kotěrová, odbornice na Bachovu terapii. 

 

 

Šestero pro větší úspěch:

1. Abychom maximalizovali šanci na úspěch, je jasné, že stačí předsevzetí jedno. Určitě jedno velké a případně jedno dvě malé, které vnitřně cítíte, že to je to, v čem jste se našli a chcete vytrvat. Tvrdé odříkání nikdy nevydržíte.

2. Musí to být vaše rozhodnutí a musíte mít pozitivní motivaci.

3. Musí se to slučovat s vaším životním stylem. Asi těžko budete denně cvičit na saxofon, když odcházíte v 7 ráno do práce a vracíte se v osm večer. Pokud tedy nebydlíte na samotě.

4. Úspěch budete mít především s předsevzetím, která vedou k lepšímu zdraví či spokojenosti.

5. Ale i tato předsevzetí musí být reálná. Je možné zhubnout 30 kg za měsíc?

6. Nejdůležitější ze všeho ale je vůle, proto na ní zapracujte ještě dříve, než se zavážete změnit si život k lepšímu.

 

 

Posilte vůli, naučte se disciplíně a sebeovládání

Pakliže nedokážeme vytrvat, bojujeme se slabou vůlí, máme problémy se sebeovládáním či disciplínou, vždy nám něco chybí. Je tedy třeba chybějící složku doplnit. Vezměte na pomoc rostliny - skrývají totiž vibrace, které odpovídají vibracím lidské duše a jejím pocitům a emocím. Použití správných rostlin ve formě esencí dokáže navodit ztracenou rovnováhu a klid. Můžete letos vzít na pomoc Bio-Bachovy květové esence - podpoří vás v rozhodnutí, pomohou dojít k vytčenému cíli a pomohou také s posílením silné vůle. Zároveň dodají i vyšší sebevědomí a sebedůvěru, která pramení právě z prvních úspěchů a dodržování stanoveného plánu.

 


Vezměte na pomoc techniku…

Pomocníků není nikdy dost, proto jásejte – známe pomocníky, kteří vás už nikdy nenechají ve štychu. Pokud vezmete na pomoc některou z jednoduchých aplikací, bude pro vás dodržování cílů mnohem jednodušší a zábavnější. Hubnete? Aplikace Calorie Counter – My FitnessPal počítá kalorie a její výhodou je nejen snadné ovládání, ale i to, že má v databázi potravin snad vše, nač si vzpomenete. Chcete jíst zdravěji? NutriAtlas.cz vám ukáže, jaká éčka právě jíte a co vám mohou způsobit. Díky čárovému kódu budete hned v obraze. Pokud chcete cvičit, vyzkoušejte aplikaci 7 Minute Workout. Každý den vám nabídne sedmi minutovou sestavu cviků – a neříkejte, že nemáte denně sedm minut času. Sleep calculator vás zase vzbudí přesně ve fází, kdy pro vás vstávání bude nejsnazší a nejpříjemnější.

                                                                 

…a pomůže i příroda

Pokud máte pocit, že potřebujete detailně poradit a svá přání a pocity zkonzultovat, je vhodné zajít ke zkušenému terapeutovi, který vám jednak poradí při výběru správné květové esence či rovnou připraví individuální esenci na míru,“ radí terapeutka Romana Kotěrová a dodává: „Správný terapeut přistupuje ke klientovi velice individuálně, respektuje jeho pocity a požadavky. Měl by nabídnout komplexní pomoc s cílem být v celkové harmonii. Protože naše fyzická kondice, naše zdraví, fyzické a mentální aktivity a vztahy jsou odrazem naší psychiky a velice úzce spolu souvisí.“

Při výběru pomocníků z řady Bachových esencí záleží na druhu předsevzetí a na našem konkrétním problému s nedodržováním vytčeného cíle. Inspirovat se můžete v malém přehledu, se kterým terapeut pracuje, případně požádat o pomoc lékárníka, který má k dispozici zase kombinované květové esence:Habr/hornbeam – podporuje silnou vůli, abychom skutečně začali a neodkládali

Hořeček/gentian – pro vytrvání, abychom se nevzdávali při prvním neúspěchu nebo jen malém pokroku

Poupě jírovce/Chestnut bud – abychom se poučili z předchozích pokusů zakončených neúspěchem, abychom se znovu nevrátili do starých zlozvyků.

Netýkavka/impatients – pro získání dostatečné trpělivosti, kterou mnozí brzy ztrácejí. Nebo si můžeme vybrat z hotových kombinací, které jsou pro mnohé dostupnější. Nejsme u nich závislý na poradě s odborníkem a jsou k dostání v lékárnách. Můžou být i doplňkem k individuální esenci.

 
Zdroj: TZ archív 2015
  • Jana 10.01.24, 19:24

    Rozbalit 1.

  • Jana

    S předsevzetím jsem pro jistotu začala ještě před začátkem nového roku, abych si zajistila to, že by se mi po svátcích pak třeba nechtělo. Začala jsem hubnout někdy už od října a zatím mám perfektní výsledky. Víte co mi v hubnutí hodně pomáhá? Pořídila jsem si k hubnutí i chytré hodinky https://www.armodd.cz/armodd-candywatch-crystal-3-rose-gold/ Ty mi zaznamenávají vše do aplikace v telefonu. Já tam vidím jak na tom jsem a mohu taky dál řídit svůj trénink.

 
Profil blogu
Profil sekce "Praktická"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:46

Přístupů:
1789892

RSS:
Toplist