Líčení do horkých dnů

- Líčení do horkých dnů
Rubrika:  Krásná

Líčení do horkých dnů

07.07.21, 00:00, autor: Michaelle
Blíží se velká letní vedra, horko sálá ze všech stran a my se přesto musíme udržovat svěží. Jak ale uchovat skvělý makeup v parnu?

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Denní krémy

Pokud máte suchou pokožku, pak denní krémy můžete používat i v létě. Je však třeba vnést krém do kuže jemným poťukáváním konečků prstů a počkat nejméně čtvrt hodiny, dokud se krém úplně nevstřebá. Pokud máte mastnější pleť, pak na denní krémy v létě zapomeňte. Vypadala byste jako prasátko na grillu.

 Pudry

V žádném případě pak nezapomínejte na pudr, který je při letním líčení nejpodstatnější. Není nic horšího, než dokonale oblečená dáma s umaštěným, opoceným obličejem a rozteklou rtěnkou. I kdybyste měly sebedokonalejší účes a klobouk, stejně to bude katastrofa. Pudr noste zásadně sebou v kabelce, mám na mysli pochopitelně pudr kompaktní. Pokud máte obavy se zvolením správného odstínu, zvolte pudr transparentní. Během dne pudr opakovaně nanášejte na místa, kde se potíte nejvíc, aby Vaše tvář vypadala stále upraveně a hlavně matně. Pudr při začátku líčení nanášejte po celé tváři, tedy i na oční víčka a přes obočí. Oční stíny i tužka na obočí budou mnohem lépe držet. Také podoba tvářenky by měla být suchá, nikoli mastná.

 


Stíny
Používejte výhradně suché stíny, ať už sypké či kompaktní namísto mastných. Mnohem lépe a déle budou držet, nanesete-li je vtlačováním do pokožky, než pouhým „přetřením“. Používejte také raději molitanový a ještě lépe pak latexový aplikátor, štětečkem se stín příliš dobře neuchytí na svém místě. Ten se hodí spíše pro stínování.

 

 

Řasenka
Míváte-li problém s řasenkou, používejte raději tu s označením „waterproof“, neboli voděodolnou. Používáte-li tužku na oči a ne stín, pak ji naneste, přetřete pudrem a naneste podruhé. Zabráníte tak jejímu rozmazávání.

 


Lesky a rtěnky

Vzhledem k trendům i praktičnosti doporučuji namísto klasických rtěnek použití lesků na rty, ať už barevných či transparentních. Některé kvalitní tekuté i tuhé balzámy splní tutéž funkci a ještě vám dokonale pečují o rty. Můžete také do těch průsvitných přidat (přímo na rtech) trošku rtěnky a vytvořit si vlastní odstín. Pod samotný lesk nedoporučuji použití konturovaní tužky, jelikož se zpravidla „rozpije“. Máte-li výrazně barevný lesk nebo „tekutou rtěnku“ a nedokonalý tvar úst, naneste konturovaní tužku, přepudrujte a až poté aplikujte lesk.

 


A ještě důležité rady na závěr...

Líčidel i barev nanášejte přes den spíše méně. Soustřeďte se vždy buď na oči nebo na rty, co se týká výraznosti barev. V létě dávejte také pozor na tuhé či těžké make-upy, jsou na denní slunci velmi vidět! Potřebujete-li skrýt nějaký problémek na vaší pleti, pak aplikujte pouze na ta místa a rozetřete do ztracena, případně použijte korektor. Po nalíčení se na sebe podívejte raději u okna nebo na balkóně, denní světlo i slunce je skutečně velmi zrádné.

 
Zdroj: Archív Žena X 2009
 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Krásná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:53:31

Přístupů:
1335153

RSS:
Toplist