Déjà vu televizních Vánoc

- Déjà vu televizních Vánoc
Vyšlo v blogu:  Wast

Déjà vu televizních Vánoc

24.12.10, 13:37, autor: Wast , Hodnocení: -
Malé zamyšlení nad vánočním programem televizních stanic.

Čtenost -   Diskuze: (2
 

Tak jsme se po roce dočkali a dnes je Štědrý den. Vánoce jsou tady. Tyhle sváteční dny je období, kdy by se lidé měli zamyslet, jaký byl pro ně uplynulý rok, co se stalo důležitého, čeho by se měli příště vyvarovat a pod.Poučit se z chyb svých i druhých, zavzpomínat na ty kteří odešli a bohužel už tu s námi nejsou. Pár výborných lidí, přátel, kamarádů a nebo lidí z oblasti kultury herců a umělců, ale i třeba i známých je nenávratně pryč. Mnozí nám tak budou chybět.


Podle mně nastal čas, kdy se máme zastavit a popřemýšlet o životě.
Čekat, že nás večer nějakým vytouženým a zaručeně bezva dárkem překvapí „Ježíšek" nechejme těm nejmladším. Fakt je, že mnozí z nás dostanou kupu dárků a nebo naopak podarují druhé. Schválně, která možnost je lepší? Pravda, atmosféru Vánoc si děláme sami. Konečně je za námi stresu plné lítání po různých obchodech, supermarketech doplněné koloritem stále dokola opakujících se koled. Osobně dávám přednost při nákupu dárků malým obchůdkům.


Dnes dopoledne když jsem pustil televizi nestačil jsem se divit nad televizním programem. Zase je v něm zařazena řada evergreenů. K vidění je Pyšná princezna, řada vánočních filmů byla už včera Rolničky, kam se podíváš, Vánoce na ruby. Dnes nechybí notoricky známá domácí zimní robinzonáda Sám doma, Z pekla štěstí, Princezna ze zlatou hvězdou, Shrekoleda a večerní novácká (Nova TV) pecka Tři oříšky pro popelku atd. Z povinných poplatků výborně placená naše veřejnoprávní TV ČT je na tom podobně. Mnohokrát viděné pohádky a staré černobílé filmy jako např. Pytlákova schovanka tu dávají dnes dokonce dvakrát, mini seriál Chobotnice z II. patra, premiérově 2 roky stará pohádka Peklo s princeznou.


Na druhém programu navrch nějaké biblické příběhy a koledy až z nich málem bolí hlava. Tu se mě náhle dostavilo déjà vu (čti deʒa vy) pro nefracouštináře deža ví. Tedy mám zase jako každý rok pocit, že jsem podobné viděl a zažil už minulé a předminulé Vánoce. Stejný program Vánoce degraduje, ale ono taky co by tam dávali, že ? O programu další dvou svátečních dnů ani nemluvě. Nebojte se Mrazík bude též jako každý rok, jak jinak.


Televizní program je vlastně stejný každý rok. Jen si televize pořady a filmy mezi sebou prohodí.


Přeji vám vše nejlepší, užijte si super Vánoce a bezvadný závěr letošního roku. Hodně štěstí a zdraví i v tom dalším.


O Vánocích je (a nejen o nich) čas kdy by jsme rozhodně neměli myslet sami na sebe, ale na své blízké, na své přátele, kamarády a známé. Neboť právě to jsou oni, kteří dělají náš život tím čím je. Mějte se všichni moc a moc fajn :-)

 

 

ANKETA: Máte taky pocit déjà vu ?

Hlasuj pro možnost
Hlasuj pro možnost ANO
Hlasuj pro možnost NE

Celkem: 13 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

 • WoxLYzeZcsv 22.01.11, 19:37

  Rozbalit 1. XEXXrnVWa

 • WoxLYzeZcsv

  Qsg932 <a href="http://fmjxnrvyregf.com/">fmjxnrvyregf</a>, [url=http://dslfqcqvjidx.com/]dslfqcqvjidx[/url], [link=http://dzngihgueias.com/]dzngihgueias[/link], http://miyozkptpiam.com/

 • Libuška 30.11.21, 01:23

  Rozbalit 2.

 • Libuška

  Já jsem docela zvědavá s jakým programem televize přijdou letos. Minulý rok to teda bylo nic moc. Ale jsem ráda, že alespoň ty klasické pohádky a filmy dávají pořád. Třeba na Pelíšky se vždycky podívám ráda. Taky je super, že už konečně máme digitální TV kde se dá sledovat víc programů než jen ČT, nova a prima. Teda alespoň já to tak mám, možná je to ale tím, že mám televizi od https://www.nej.cz/digitalni-televize/

 
Ohodnoťte článek
Hodnotit mohou pouze přihášení uživatelé.
Tento článek zatím nikdo nehodnotil | Průměrné hodnocení: (-)

Vždy máme na výběr!

Není důležité, co se kolem nás děje, ale jak to člověk přijme. Protože vždy máme na výběr! A náš život je přesně takový, jaký si vybereme.
autor
O autorovi
autor
autor
další články autora
Další články autora
další články autora
Profil blogu
Profil blogu "Wast"
Profil blogu
Založen:
31.7.2008 21:40:00

Přístupů:
31683

RSS:
Toplist