Budou rodit stoleté ženy?

- Budou rodit stoleté ženy?
Rubrika:  Novinky

Budou rodit stoleté ženy?

18.07.08, 00:00, autor: Plavovláska
Podle mezinárodních vědců, kteří se u příležitosti 30 narozenin prvního dítěte ze zkumavky - Britky Louise Brownové, vyjadřovali na stránkách časopisu Nature, budou v blízké budoucnosti rodit i stoleté ženy.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Podle Davora Soltera z Biologického institutu v Singapuru může být v roce 2038 běžné, že vědci budou schopni dovést metodu mimotělního oplodnění vajíčka (IVF) tak daleko, že děti budou moci mít třeba i stoleté ženy nebo naopak malé dívky.

Rodiče si podle něj budou moci také vybrat, jak by mělo jejich dítě vypadat, jaké by mělo mít IQ a proti jakým nemocem by mělo být zejména odolné.

 

Ten podmiňovací způsob, který obecně vědci používají - tedy "mohlo by být možné" není způsoben nedostatečnou sebedůvěrou vědců. Ti už znají možnosti genetiky a vědí velice dobře, co všechno je možné. Podmíněný způsob jde na adresu politiků, intelektuálů, aktivistů a vůbec zákonů společností.

 

Budeme se množit průmyslově? Rozhodneme se pro dítě, zadáme požadavky, přidáme svůj genetický kód a za nějakou dobu si přijdeme pro hotové dítě? Opravdu to takto chceme?

 

ANKETA: Využili byste možnosti "objednat" si dítě na zakázku?


Celkem: 14 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

Zdroj: ČTK
 
Profil blogu
Profil sekce "Novinky"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 13:12:06

Přístupů:
292594

RSS:
Toplist