10 tipů na šťastné manželství

- 10 tipů na šťastné manželství
Rubrika:  Smyslná

10 tipů na šťastné manželství

05.02.21, 00:00, autor: Plavovláska
Jak je možné, že někdo lítá z manželství do manželství a ze vztahu do vztahu a někdo se prostě jednou vdá či ožení a má na doživotí vystaráno? Kde je ten zakopaný pes? Žádný zaručený recept na šťastné manželství neexistuje, ale několik tipů na to, jak vytvořit pro hezký trvalý vztah dobré podmínky bychom pro vás měli.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

1. Vybírejte dobře. A když už si vyberete, tak nehledejte chyby!

Je dokázáno, že máme tendenci si celoživotně vybírat velmi podobné partnery. Občas i vizuálně. V každém případě je dobré vědět, že pokud jste ve svém manželství nespokojeni, pak je velmi pravděpodobné, že když partnera vystřídáte, budete s každým dalším za pět let na tom stejně jako s tím současným. Proto, když už jste si vybrali, nehledejte dodatečné chyby. Je normální, že se vám zdá sousedčin manžel lepší než ten váš, ale vězte, že sousedce se zase váš zdá lepší. Takhle fungujeme. Pokud tedy není váš partner násilník, chorobně žárlivý, neúnosně šetřivý, chronicky nevěrný, závislý na alkoholu, drogách či není gambler, pak není důvod "přepřahat". Navíc si uvědomte, pokud jste žena a máte děti, že pravděpodbně vaše děti nebude mít cizí muž tak rád, jako jejich vlastní otec.

 

 

2. Manželství není o zamilovanosti a nekonečném pocitu štěstí!

Manželství je druh partnerství. Jedná se o dohodu o soužití a i když to bude znít hodně neromanticky, ve skutečnosti to nemá se zamilovaností a nekonečným štěstím nic společného. Pokud chcete být nekonečně zamilováni a létat v milostném opojení, pak manželství není instituce pro vás. To raději po roce či dvou střídejte partnery, abyste pak na prahu stáří zjistili, že jste zůstali úplně sami a citově vyprahlí. V manželství pak hlavně ženy mají tendenci se trápit otázkami: "Miluje mě ještě? Líbím se mu?" Musím říct, že otázky tohoto typu jsou ve většině případů naprosto zbytečné. Muži uvažují jinak. Tím, že si vás vzal, vyjádřil jasně, že se mu líbíte, že s vámi chce žít a že s vámi třeba hodlá mít děti. A sňatkem považuje celou věc za vyřízenou. Dost těžko chápe, proč by vám měla nadále opakovat, že vás miluje a že jste krásná. Už vám to přece řekl, tak proč to pořád opakovat? Přijde jim to stejně absurdní jako kdyby měli denně ráno opakovat, že nebe je modré. Velice si usnadníte život, když pochopíte, že romantické filmy, seriály a venezuelské telenovely NEMAJÍ se životem nic společného. Od té chvíle pak můžete v klidu žít ve svém příjemném vztahu s mužem, který ač vám to neříká, tak vás miluje.

 


3. Vyberte si partnera se stejnými sexuálními potřebami!

Ač žijeme v 21. století stále ještě panují pověry a mýty v sexuální oblasti. Řekněme si na rovinu, že sexuální stránka manželství patří rozhodně k těm nejdůležitějším. Samozřejmě tím nemyslím, že je třeba skotačit denně až do rána, tak si to totiž totiž, bohužel, většina lidí představuje. Milují se jak o život a říkají si, že takhle to přece v manželství má vypadat. Jenže to dlouho nevydrží. Po několika letech manželství vyplave na povrch skutečná sexuální apetence. Tu máme každý vrozenou. Někomu stačí se milovat dvakrát do měsíce, jiný to musí mít denně pokud možno dvakrát. A pokud se sejdou lidé s úplně odlišnou sexuální apetencí, pak to nemůže dopadnout dobře. Na začátku vztahu jeden se miluje daleko víc, než by chtěl ve snaze vyjít vstříct a druhý daleko méně než by chtěl z téhož důvodu. Když jsou pak konfrontováni se skutečným stavem věcí jsou nemile překvapeni. Tuto oblast si velice dobře hlídejte. Říkejte na rovinu, co byste chtěli a jak často. To se totiž časem nezlepší, ale docela určitě zhorší. Sexuální nesoulad se řadí k nejčastějším příčinám rozvodů.

 

 

4. Nepřehánějte péči o partnera, začne to brát automaticky!

Na začátku manželství máme tendenci se o "miláčka" přepečlivě starat. Myjeme, čistíme, pereme, žehlíme, vyvařujeme samé dobroty a podstrojujeme. Pak se ale také stane, že "miláček" po deseti letech manželství netuší, kde máme doma pračku! Navíc, touto péčí se příliš vysilujete. Máte na takové věci čas pokud jste v domácnosti třeba na mateřské, ale jakmile nastoupíte do zaměstnání už tolik času mít nebudete. Péče je méně a váš muž to bude brát jako osobní újmu. Že ho vlastně obíráte o něco, na co má právo a bude nevrlý. Proto si nic takového nezavádějte. Bude to pro obě strany lepší.

 

 

5. Mějte děti. Nebudete mít čas na prkotiny!

Mějte děti co nejdříve po svatbě. Nečekejte na postavěný dům, větší byt, či vyšší plat. Mohlo by se totiž stát, že se dočkáte dřív rozvodu než dětí. Děti vyplní velký prostor vašeho života a vy nebudete mít čas na prkotiny, řešení vztahu, rozpitvávání situací - jak je běžné v bezdětných manželstvích. Nezapomínejte, ovšem, vidět ve vašem manželovi především partnera. Vaše děti odejdou, ale partner s vámi zůstane. Velké množství manželství se rozpadá právě poté, co odejdou dospělé děti z domova. Lidé se přestali vnímat jako partneři a bez dětí spolu už nedokáží žít.

 

 

6. Manželství jako přátelství!

Zamilovanost se dá také vyložit jako jakási nemoc organismu. Kdy se nechováme ani nejednáme a necítíme se standardně. Manželství jsou dva lidé, kteří jsou už z "nemoci" vyléčeni. Svým způsobem je to úleva, ale může se stát, že jakmile opadne "horečka zamilovanosti" najednou civíme a nevíme co dál. Je dobré mít společné zájmy a koníčky. Protože v manželství je váš partner víc přítel než milenec a proto je dobré s ním mít společné zájmy jako s dobrými kamarády.

 

 

7. Nesrovnávat s jinými!

Svého partnera nesmíte nikdy srovnávat s jinými. Je to zásadní chyba a pro vztah zhoubná. Pokud budete předhazovat svému partnerovi, že tamten muž je i po dvaceti letech manželství štíhlý, tamten umí opravit pračku a soused vyrobil dětem poličku do pokoje, pak si jistě koledujete o máler. Když budete přehazovat manželovi soustavně jeho nedostatky je velmi pravdepodobné, že dříve nebo později si najde ženu, která ho bude obdivovat takového jaký je a on od vás uteče. Mimochodem - proč jste si právě tohoto muže (či ženu) vybrali? Když je tak neschopný/á? Co to vypovídá o vás? Že jste na lepšího neměli? Že jste chudinky a vzali jste za vděk čímkoliv? Je to velmi nebezpečné a dvojsečné!

 

 

8. Nepleťte si muže s přítelkyní!

Muži jsou prostě jiní než ženy. Jinak uvažují, jinak řeší problémy. Co ve většině případů skutečně neumějí je - "tlachat". Tedy s prominutím! Ženy si chtějí o problému povídat a rozebírat ho a stěžovat si a vyjadřovat své pocity a myšlenky. To muži nechtějí a obávám se, že ani neumějí. Muž je ochoten si o problému pohovořit, když nabude dojemu, že ho chcete řešit. Pak je schopen problém zanalýzovat a navrhnout možná řešení. Docela určitě se v něm ale nechce jen tak "rochnit". Na vylévání srdéčka používejte vždy kamarádky. Mohlo by se vám totiž stát, to co mnohým ženám v manželství - jakmile si začnou stěžovat a mluvit, manžel automaticky vypíná pozornost a v lepším případě reaguje alespoň vydáváním nějakých citoslovců - v každém případě ale netuší o čem mluvíte.

 

 

9. Neberte mu jeho koníčky a nezakazujte přátele!

Velmi častý zásadní omyl, kterého se ženy dopouštějí po svatbě. Hodlají změnit mužův život natolik, že vytěsní jeho koníčky a přátele a začnou dělat scény, když se pak muž pokusí k těmto vrátit. Berou to jako vlastní selhání, že svého muže nezaujaly natolik, aby na rybaření a kamarády rybáře zapomněl. To je ale zgruntu špatně. Vy si svého partnera berete takový jaký je i s jeho okolím, rodinou, přáteli a jeho koníčky. Vrátí se knim ke všem jakmile opadne zamilovanost. Nemá to nic společného s láskou k vám, vás miluje dál, ale musí se něčím bavit. Počítejte s tím, tolerujte to a nezakazujte.  Najděte si své koníčky, navštevujte se se svými kamarádkami a buďte šťastná. Věřte mi, že neexistuje nic protivnějšího a otravnějšího než nudící se chlap bez zájmů, koníčků a přátel! Platí to samozřejmě i opačným směrem, ale muži ani zdaleka nemají takové tendence ženám zakazovat kurzy Zumby nebo kafíčko s kamarádkama v cukrárně.

 


10. Chvalte i když máte dojem, že není za co!

Život je takový, že si vždycky přejeme to, co doma nemáme. Ale máme to tak všichni. Proto vám váš kamarád tvrdí, že máte lepší ženu než on, a vaše kamarádka by toho svého ráda měnila za vašeho. Jsme tak prostě zařízeni. Proto často slýcháváme větu: "Ti nejlepší chlapi jsou ženatí." Ale není to pravda. Jsou jen ženatí, určitě ne nejlepší. Tento omyl stojí život každoročně spoustu manželství. Doma nedostatečně oceněný chlap se bezhlavě a hloupě vrhne do náručí naivní husičky, která si myslí jak je právě on úžasný a dává mu to nepokrytě najevo. Což jemu samozřejmě lichotí, doma to stejně stojí "za prd" a jde za lepším. Úplně zbytečná situace. Jak jsme si už řekli, do pěti let budou na tom úplně stejně.  Proto je třeba chválit. Chválit a chválit. A to, prosím, oboustranně. Je pravda, že muži jsou na pochvalu zatíženi daleko víc a daleko víc po ní touží a žijí z ní, ale je třeba pochválit i ženu - alespoň občas. Velmi se to vyplatí. Doma chválený muž pak na špek  našpulenou pusinkou med mazající slečny nenaletí.

 
Zdroj: Archív 2011
 
Profil blogu
Profil sekce "Smyslná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:56:37

Přístupů:
1130908

RSS:
Toplist