Zpestřete si léto flirtem. Jak na to?

- Zpestřete si léto flirtem. Jak na to?
Rubrika:  Smyslná

Zpestřete si léto flirtem. Jak na to?

16.06.23, 00:00, autor: Erosenka
Období léta, které k nám přišlo, přímo vybízí k poznávání nových lidí. Navazování vztahů však pro někoho může znamenat nepřekonatelný problém. Zpočátku to může být ostych, který cítí, nebo v něm brání nedostatečná sebedůvěra. Při první konverzaci mohou být úskalím neprolomené ledy. Prostředkem, který ulehčí atmosféru, může být flirtování. Abyste dosáhly vytyčených cílů a zároveň letního flirtu na podzim nelitovaly, měly byste dodržovat následující pravidla a zásady.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Předností letního flirtování tkví v tom, že ho můžete vyzkoušet prakticky kdekoliv. Nejen na pláži v cizí zemi, v baru, při plážovém volejbalu, ale třeba i při nakupování. Není nutné jezdit na zahraniční dovolenou, abyste se pustily do flirtu s pohledným mužem. I v české zemi jsou tomu lidé otevření.

 

Flirtování bez nároků na závazek

Letní  flirt skrývá důležitou výhodu. Zpočátku je ho možno chápat jako nezávazný, později se však může proměnit ve vztah na celý život. Při prvním kontaktu je ovšem důležité počítat raději s tím, že nám poslouží jen k seznámení či rozptýlení. „Mezi flirtem a snahou získat někoho za partnera je úzká hranice. A na to pozor,“ poukazuje odbornice na vztahy Martina Horáková ze seznamovacího portálu Leyter.com a pokračuje: „Smyslem flirtování je pobavit se, zasmát se nebo navodit příjemnější atmosféru. Tím získává na atraktivitě. Pokud vyšlete hned na začátku signály o tom, že činnost děláte se záměrem nalézt si partnera, pravděpodobně se setkáte s menším pochopením, než když vyšlete signál nezávazný, letní a uvolněný.“

 

I zadaní znají nevinný flirt

Lidé, kteří spolu flirtují, mohou být i zadaní. Každý flirt nemusí hned znamenat pozvánku do ložnice. „Osoby, které mají vztah, by si určitě flirt neměly odpírat. Míním tím tedy úsměvy, pohledy, nezávaznou konverzaci či žertování,“ uvádí Martina Horáková a dodává: „Naopak bych to ženám, které jsou s partnerem už déle, spíše doporučila. Na jejich sebevědomí to může mít velmi pozitivní vliv, stejně jako na celý partnerský vztah, pokud tím vnesou čerstvý vítr do zajeté partnerské rutiny.“

 

 

Důvěřujte, ale prověřujte

K novým lidem přistupujte nejen přátelsky, ale i s osobním odstupem. Letní flirt je sice lákavý, ale neměly byste ho pokoušet za každou cenu. Především pokud od něj chcete více než pár milých vět prohozených u baru. Ač bude trvat třicet minut nebo jednu letní noc, stále myslete na to, že protějšek téměř vůbec neznáte. Flirtování totiž svádí k navození takové atmosféry, která budí dojem, že se znáte mnohem déle a váš vztah je důvěrnější než ve skutečnosti. Nezapomeňte, že je to hra s nejasnými pravidly, kterou můžete rozehrát podle vlastního uvážení a užít si ji podle svého gusta.

 

 

Záležitosti končící experimentem


Léto je symbolem volnosti, svobody a láká ke zkoušení nových věcí. Spousta lidí má konkrétní představy ohledně jejich letních románků a milostných poměrů. Flirt tedy mohou vyhledávat s tím, že skončí jako záležitost jedné noci. Je nutné mít tuto skutečnost v povědomí. Nepatříte-li k ženám, které vyhledávají krátkodobé milostné dobrodružství, buďte opatrné. Flirt může začít velmi nevinně, nikdy však nevíte, s kým máte tu čest.

A co když stojíte na druhém břehu a o závazky nemáte zájem? „Pokud jste se ocitla v situaci, že toužíte vyzkoušet románek na jednu noc, nemělo by to být po vypití velkého množství alkoholu. Zkresluje pohled na věc a ničí hranice, za které byste obvykle nešla,“ vysvětluje Martina Horáková. „U sexu na jednu noc s někým, koho znáte krátce, byste mohla velmi narazit. Chránit se před nechtěným těhotenstvím a pohlavími nemocemi je nutnou samozřejmostí, na kterou nesmíte zapomínat ani v uvolněném letním období,“ dodává.

 

 

Láska na celý život

Je možné, že právě díky letnímu flirtu poznáte osudovou lásku svého života. „Přijměte to jako dar a užívejte každého nového dne, který vám v takovém vztahu bude dopřán. Život je krátký, proto se musí každý den žít, jako by byl právě ten poslední, který nám byl dán,“ uzavírá Martina Horáková.

 
Zdroj: Archív 2013
 
Profil blogu
Profil sekce "Smyslná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:56:37

Přístupů:
1797376

RSS:
Toplist