Život jedna báseň

- Život jedna báseň
Vyšlo v blogu:  Za zrcadlem

Život jedna báseň

27.11.14, 16:16, autor: Morisa , Hodnocení: -
Knížky o náctiletých hrdinkách jsou většinou cílené na náctileté čtenářky. No občas se stane, že taková knížka pro puberťačky je tak dobře napsaná, že povýší a nadchne i mnohem starší čtenářky.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Nejspíš už tušíte, kam tím mířím. Ano, zase jsem jednou v knihkupectví „náhodou“ zabloudila a dostala se do sekce, která patří o generaci mladším, než jsem já. Inu ano, připadal jsem si trochu komicky, ale z minulosti vím, že se v této kategorii občas objeví kousek, který rozhodně stojí za přečtení.

 

Třeba jako všechny knížky od Colleen Hooverové, včetně jejího posledního románu – a mého posledního objevu – Život jedna báseň.

 

Hlavní hrdinka příběhu je osmnáctiletá Layken, jinak ale pro všechny Lake, která je kvůli nepřízni osudu nucena společně se svou mámou a bráškou Kelem opustit milovaný Texas a přestěhovat se do Michiganu.

 

Před nějakou dobou jí totiž umřel táta – člověk, který jí byl ze všech na světě nejbližší – a to pro rodinu nepřineslo nic dobrého. Nejen že ztratili milovaného člověka, ale taky velkou část finančního zajištění. Lakeina matka sama nezvládne tak velký dům a v Michiganu jí nabídli lépe placenou práci – je to těžké, ale budou se s tím muset smířit.

 

A Lake se snaží, opravdu moc. Musí být kvůli bráchovi a mámě silná, jenže někdy to nejde. Nechce to tam opustit. Ne snad, že by měla tolik přátel, ale na domov má spoustu krásných vzpomínek – vzpomínek na tátu.

 

To všechno už je ale minulostí, Michigan čeká. A jak se krátce na to ukáže, možná to zas tak hrozné nebude.

 

Kelův nový kamarád má totiž staršího bratra, který vůbec není k zahození, a který o Lake jeví značný zájem. No a jak to tak u mladých bývá, ti dva si k sobě rychle najdou cestu a oba s nadšením zjistí, jak dobře si rozumí. Lépe řečeno se prostě zamilují.

 

Všechno vypadá perfektně, Lake má pocit, že se její život obrací k lepšímu, že všechno špatné má i svou světlou stránku. A pak nastoupí do své nové střední školy. Pak pozná, kdo je jejím učitelem poezie.

 

Takový je Život jedna báseň v kostce, ale věřte mi, pod povrchem se toho ukrývá daleko víc. Je to hluboký, procítěný příběh, který je o mladých a pro mladé, ale který dokáže zasáhnout každého, kdo má srdce tam, kde ho má mít.

 

Už jsem četla předchozí autorčiny knihy a už tehdy jsem jí byla nadšená. No touhle třetí si mě totálně získala. Jakmile od ní vyjde něco nového, stojím v knihkupectví frontu.

 
 
Ohodnoťte článek
Hodnotit mohou pouze přihášení uživatelé.
Tento článek zatím nikdo nehodnotil | Průměrné hodnocení: (-)

Vždy máme na výběr!

Není důležité, co se kolem nás děje, ale jak to člověk přijme. Protože vždy máme na výběr! A náš život je přesně takový, jaký si vybereme.
autor
O autorovi
autor
autor

Obyčejná holka, která se občas ráda podělí o to, co se jí vloudí do hlavy :)
další články autora
Další články autora
další články autora
  • Jestli má člověk duši nebo nemá, o tom už se dlouho vedou spory. Jedni věří, že ano, druzí zase tvrdí, že je t...
  • Na tohle téma jsou v podstatě jen dva názory – dvě skupiny lidí. Jedni jsou zapřisáhlými odpůrci a ti druzí za...
  • Erotická literatura je mezi námi ženami v poslední době opravdu oblíbená. No, některé z nás ale mají rády i ně...
  • Být manželkou není zrovna snadná věc – to ví většina z nás. A přitom když jsem se vdávaly, jsem si to představ...
  • Jelikož jsme tvorové společenští, je jasné, že se velká část našeho života točí kolem vztahů. Ty jsou pro nás ...
Profil blogu
Profil blogu "Za zrcadlem"
Profil blogu
Založen:
8.6.2013 11:26:22

Přístupů:
15329

RSS:
Toplist