Tančíme až do konce

- Tančíme až do konce
Vyšlo v blogu:  Roztančená

Tančíme až do konce

02.07.09, 06:52, autor: Nikol , Hodnocení: -
shrnutí závěrečného jabloneckého večírku, které pořádalo Centrum Tance 13.06.2009

 

Na část venkovní taneční plochy dopadá slunce, zbytek je halen stínem a my se až do poslední chvíle nemůžeme rozhodnout, zda závěrečný večírek (nebo spíš odpoledňáček) uspořádat uvnitř nebo venku. Slunce se tváří, že se rozhodlo pro dnešek vydržet, a tak se přesouváme do malé šatny za venkovním pódiem a chystáme se začít. Avšak ouha, kdopak nám chybí? Cože? Hned první číslo? Tak honem, sežeňte Elišku, která má celé odpoledne zahájit... Uvažuje se o změnách v programu. V šatně vládne klid, až na děs, který prožívají potenciální zahajující vystupující. Naštěstí - Eliška nakonec dorazila a taneční odpoledne může začít.

V programu bylo opět možné zhlédnout latinu, bollywood, orient, tribal,...ostatně jako každý rok, ale letos diváky přeci jen čekaly nějaké změny a novinky. Především měli diváci možnost hlasovat o nejlepší vystoupení večera, což nebylo vůbec jednoduché, protože nabídka byla vskutku pestrá. Krom toho si i sami diváci mohli zasoutěžit, respektive jen část a to konkrétně Pavel, Matěj a Zbyněk, kteří se odvážili přijít soutěžit v divoké sambě. Sama jsem jim předcvičovala, takže nedokážu dostatečně výkony zhodnotit, ale podle reakcí diváků soudím, že byli perfektní. No a rozhodně nesmím zapomenout zmínit, že letos bylo možné v programu zhlédnout určité taneční novinky. Především tedy Maruščinu fire show, malé mažoretky spadající pod Jablonecká jablíčka, které vystoupily v čele s Petrou Polanskou a závěrečná Šakalí léta, což byla zčásti latina a zčásti muzikál, ve kterém jsem se představila nejen já s tanečníkem Michalem, ale taky mé a Helenčiny kurzistky, které tak prokázaly talent i v jiných tanečních odvětvích.

Vystoupení bylo mnoho a diváci měli vskutku náročné rozhodování, obzvlášť, když někteří dorazili teprve v průběhu. Jednalo se především o náhodné kolemjdoucí, které přilákala krásná hudba. Abychom to divákům alespoň trochu usnadnili, tak jsme z hlasování vyřadili Šakalí léta, Fire show a pár dalších vystoupení, která jsme pak použili do závěrečného bloku. Zároveň se také nemohlo hlasovat pro dětská vystoupení, protože všechny děti si ceny zasloužily a také je dostaly. O diváckou přízeň nakonec tedy bojovala Petra s latinským mixem a paso doblem s rekvizitami. Do latinského mixu navíc Péťa zařadila lambádu, na kterou byli diváci vyzváni, aby se přidali. Pravdou je, že publikum bylo poněkud ostýchavé, ale ze zákulisí přijel pořádný vláček tanečnice, který to naprosto vynahradil. Zuzka se svými kurzistkami předvedla Orientální fantatazii - ladná sestava se závoji a křídly a pak se také zavlnila ve stylu zvaném tribal dance. Maruška zářila za večer hodněkrát, bylo možné ji povzbuzovat v orientu, flirtu nebo třeba v již zmíněné závěrečné fire show. Helenka nezklamala krásným a naprosto doladěným bollywoodem a já, Nikol, jsem si pro diváky letos vedle klasické latiny také poprvé připravila flirt dance. Nesmím rozhodně zapomenout zmínit, že jste letos na venkovní scéně také mohli zahlédnout našeho speiálního hosta Luboše, který oslnil stylem zvaným lady sexy dance.  

Všechna vystoupení byla úžasná, to nesporně, ale bohužel ne všechna mohla vyhrát. Po pečlivě spočítaných hlasech (děkujeme naší recepční Kátě, že se tohoto úkolu zhostila) přišlo dlouho očekávané vyhlášení. Luboš, který všechna tři místa vyhlašoval, byl nadšen, že to odpoledne tančily samé dámy, protože všem ochotně dával pusu a bylo mu možná i líto, že mohl vyhlásit jen tři místa. No a kdo se tedy umístil - na 3. místě skladba Přes Čechy až k moři - latinský mix pod vedením mé osoby - Nikol Mikeskové. Prostřední příčku, čili 2. místo obsadila opět má skupina - Kombinace cha cha-jive. (pozn. nebylo to podplacené, opravdu, tanečnice jsou zrátka jen moc šikovné) Cenu nejvyšší pak přišla převzít Helenka se svým bollywoodem s názvem Des Rangila.

Pro dnešek je tedy dobojováno, odtančeno a vyhlášeno. Všichni jste byli skvělí, Maruško, Helenko, Zuzko, Péťo, Luboši a další. Těmi dalšími myslím nejen kurzistky, bez kterých by samozřejmě vystoupení nebylo, ale také všechny ty, kteří se na akci podíleli, ale vidět nebyli. Čili děkujeme panu zvukaři, Kátě, která obstarávala prodej lístků, předávání cen a počítání hlasů,... a v neposlední řadě děkujeme také divákům, kteří nás již tradičně přišli podpořit. Ještě jednou díky všem a těšíme se na další večírek, který proběhne v prosinci 2009.

 
 
Ohodnoťte článek
Hodnotit mohou pouze přihášení uživatelé.
Tento článek zatím nikdo nehodnotil | Průměrné hodnocení: (-)

Zoufale nesnáším Apríl

Nejsem žádný škarohlíd, ani člověk bez špetky smyslu pro humor, to rozhodně ne. Ale nesnáším Apríl. Rozumějte správně - 1. duben.
autor
O autorovi
autor
autor
další články autora
Další články autora
další články autora
  • Děkuji za spolupráci na skvělé akci, kterou je Miss face. Po včerejším finále jsem ještě plná dojmů, a proto b...
  • Taneční víkend plný zumby, flirt dancu a jivu: 28.-30.01.2011...
  • Cenrtum Tance se zumbou na festivalu Joyride! ...
  • Shrnutí báječného tanečního víkendu na Slapech (1.-3.10.2010)...
  • Zumbili jsme odpoledne celé, kondička lepší než má Pelé! ...
Profil blogu
Profil blogu "Roztančená"
Profil blogu
Založen:
27.1.2009 9:48:32

Přístupů:
23191

RSS:
Toplist