Paranormální jevy: Chladná místa

- Paranormální jevy: Chladná místa
Rubrika:  Tajemná

Paranormální jevy: Chladná místa

26.10.20, 00:00, autor: Čarodějka
Možná jste už někdy zažili zvláštní úkaz, že se náhle ocitnete na místě, které je výrazně chladnější než okolí. Jedná se zpravidla o okruh velice malý, maximálně čítající několik metrů. Spiritismus praví, že se může jednat o přítomnost ducha.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Podle spiritistické nauky totiž duchové čerpají ze svého okolí tepelnou energii. Čím větší aktivitu duch vyvíjí o to nižší teplota je v jeho okolí, protože spotřebovává více energie. Jsou popisovány teplotní rozdíly v rozmezí od 15 až 30 stupňů nižší oproti okolní teplotě.

 

Ovšem ne každá výrazná změna teploty lze přičítat paranormálním jevům. Velice často zaznamenáváme pokles teploty v okolí velkých kamenů a skal. Kamen absorbuje teplo a současně zadržuje vlhko. K poklesu tedy může docházet i prostým odpařováním vody nasáklé v kameni, čímž z kamene odnímá teplotu a ten se ji o to víc snaží odčerpat z okolí. Velmi podobné vlastnosti mají například i stromy.

 

Změny teploty v místnosti jsou taky vysvětlitelné i jinak, než nadpřirozenem. Například různé povrchy maji různou teplotu a vodivost tepla a snaží se ji vzájemně vyrovnat.

 

Samozřejmě takové základní věci, že se v místnosti ochladí, pokud jsou otevřeny okna a dveře snad ani nestojí zato zmiňovat.

 

O přítomnosti ducha můžeme uvažovat jen tehdy, pokud v okolí onoho chladného místa není možné žádné jiné vysvětlení. Pokud se ve vašem okolí ochladí bez zjevné příčiny velmi výrazně, doporučuje se prostor okamžitě opustit. Výrazné ochlazení totiž může znamenat, že se duch snaží odčerpat energii z vás, případně vyvíjí jinou energeticky náročnou aktivitu a v obou případech je lepší se takovému působení vyhnout.

 

ANKETA: Máte zkušenosti s "chladnými místy"?


Celkem: 91 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

Zdroj: Archív 2010
 
Profil blogu
Profil sekce "Tajemná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:58:16

Přístupů:
2685702

RSS:
Toplist