Luboš Mlýnek: Učím svádět pohybem

- Luboš Mlýnek: Učím svádět pohybem
Rubrika:  Úspěšná

Luboš Mlýnek: Učím svádět pohybem

15.07.08, 00:01, autor: Plavovláska
Hyperaktivní jednadvacetiletý mladý muž, který kromě toho, že pracuje jako junior účetní u velké americké společnosti, po nocích obsluhuje za barem, ještě ve volných chvílích (o kterých vážně netuším, kde je bere), vyučuje ženy, jak pohybem a tancem svádět.

Čtenost -   Diskuze: (4
 

Jak se stane, že mladý kluk v jednadvaceti vyučuje tance?
Učím tancovat už asi od 16 let. Tancuju od čtyř a když jsem se v patnácti dostal v Břeclavi do taneční skupiny, tak jsem občas pomáhal trenérce ve výuce kurzů.  Mám talent předávat znalosti :)


Takže jsi tancoval už coby dítě? Kde? Tvoji rodiče jsou též tanečníci?
Nejsou. Mám po nich jen hudební sluch. Máma od malička zpívala, a táta hrál na bicí v kapele. Mě si vybrali ve školce do Základní umělecké školy v Břeclavi, když přišli nabízet rodičům kurzy pro děti. Já měl velké pohybové rozsahy, tak našim nabídli Baletní obor. A protože jsem byl už jako dítě hyperaktivní, tak rodiče byli rádi, že pro mě našli nějakou aktivitu.

Tedy kdyby dřív přišli náboráři od gymnastů, měli bychom teď mladého reprezentatnta ve sportovní gymnastice?
Nejspíš ano, bylo to šťastná náhoda. A jsem za to rád.


Tebe to bavilo? Nebo tě museli do „tanečků“ nutit?
Ze začátku mě balet moc nebavil, hlavně se mi spolužáci docela smáli. Pak jsem to ale překousnul a šlo to samo. Zkusil jsem i karate a hru na klavír, ale stejně jsem se vrátil k tanci...A co v pubertě? Kdy má člověk spoustu aktivit? Tancování ti u holek body přidávalo, nebo se ti také smály?>
Byl jsem holkami obklopený, možná proto mi to tak ani nepřišlo. Kluci si za mnou chodili pro radu, když se chtěli nějaké holce zalíbit. Myslím, že bez tance bych asi tak oblíbený nebyl. Tanci se věnují hlavně holky. Tím, že jsem s nima trénoval, tak jsem na ně získal trošku jiný pohled. Nikdy mi hlavou neproblesklo např. "To je kus" když jsem viděl hezkou holku, ale spíš: „Ty jo, ta má hezký oči“. Jsem takový slušňák, co se týče holek.


Když sis vybíral povolání uvažoval jsi o konzervatoři nebo nějaké umělecké škole?
V prváku na ekonomce jsem se dostal na taneční konzervatoř v Praze, ale po třech týdnech jsem se vrátil. Nějak jsem v 16 nezvládnul Prahu. Takže jsem dostudoval ekonomickou školu  a jsem za to rád. Jednou budu muset s tancem přestat a takhle mám aspoň nějaké vzdělání do zásoby.  Navíc teď se chystám  dělat příjmací zkoušky na HAMU obor choreografie.


Až přestaneš aktivně tančit, chtěl by ses věnovat choreografii?
Pokud to půjde, tak bych se rozhodně chtěl tanci věnovat jakýmkoli způsobem co nejdřív a co nejdéle. Choreografii dělám už teď. Jen na to nemám odborné vzdělání.

Teď kromě výuky tanců děláš ještě i něco jiného? Nějaké sporty?
Tancuju s taneční skupinou IF dance group a  v rámci tréninků posiluju. Na nic jiného nemám čas. Baví mě volejbal a plavání, ale to jen rekreačně.


Jaké tance učíš?
Jazz, streetdance a Lady-sexy-dance. Učil jsem se klasický balet, modernu, jazz, latinsko-americké a společenské tance, disco-show dance, hip-hop. Pořád se snažím dělat všechny. Sám chodím na kurzy salsy. Ty tři jsem si nakonec vybral, protože mě nejvíc baví, jsou nejpopulárnější. Při jazzu se podle mě lidi uvolní, naučí se vnímat hudbu detailně, při streetu si můžou natrénovat pohyby, se kterými zazáři v klubu a Lady-sexy-dance? No myslím že je fajn, dát holce - ženě příležitost cítit se chvíli jako hudební star :)


Lady-sexy-dance? Není asi moc známý. Řekni nám o tom něco víc?
Ve své podstatě je to forma streetu, latiny a jazzu. Svádění pohybem. Každá žena se chce líbit. Chce mít pocit, že po vstupu do místnosti se na ni dívají oči ostatních a obdivují ji. Já je jen učím ovládat tělo svůdněji. V podstatě každá zpěvačka v dnešní době, má videoklip, ve kterém tancuje nějaký sexy tanec a co si budeme namlouvat chlapům se  prostě líbí, když se žena umí takhle hýbat. No a tohle je Lady-sexy-dance. Učím je se takhle pohybovat. Učím je být sexy i pocitem, protože i pouhý pohled udělá svoje. Je to svým způsobem výrazový tanec s divadelními prvky.


Takže ty, jako mladý muž, učíš mnohdy i zralé ženy jak by měly svádět?

Ano, věková kategorie mého poslední semináře byla 14-55 let.


A nevznikají pak mezi tebou a frekventantkami tvých seminářů "zvláštní citová pouta"?
Myslím, že ne. Aspoň o tom zatím nevím :),

Nestalo se ti  nikdy, že ten svůdný pohled, který vyučuješ, byl upřen na tebe?
Jo.  A na kurzech za to čeká holky hlavně pochvala, že se to dobře naučily :) Ale vážně -  Opravdu tohle dělím. Mám tam spoustu kamarádek, se kterýma chodíme za zábavou společně, ale mám to s nimi ujasněné.

Máš tedy partnerku? Milenku? Přítelkyni? Plyšového medvídka? Jak ona nese, že učíš svádění?

Tak plyšového medvídka mám určitě. A partnerku se kterou žiju taky. Jsem šťastný a neměnil bych. Věří mi. Ze začátku sice bylo pár menších problémů, ale to spíš kvůli časové vytíženosti.
Kdyby jsi měl teď pozvat ženy, které netančí a nikdy to nedělaly, do svých kurzů. Jak by jsi to udělal? Proč by měly právě tančit a ne třeba dělat jiu-jitsu?
Jednoduše: Pokud se chcete na jednom kurzu pobavit a zasmát, naučit se ovládat své tělo, zformovat si je, naučit se jak být svůdná a ještě si zatancovat, tak není nic jednoduššího než se přihlásit na můj kurz. A myslím, že tanec rozhodně využijete při více příležitostech než bojové umění.

 

 

 

Pokud chcete vidět Lubošovu fotogalerii, další informace o něm, případně se přihlásit do jeho kurzu, podívejte se na jeho stránku na www.centrumtance.cz

 

 

 

 


 

Lady-Sexy-Dance je skutečně v plenkách a tak neexistuje zatím žádné video, kterým bychom vám tento taneční směr podrobně představili. Ale velmi se tomu blíží taneční projevy Shakiry a Beyonce  v následujících dvou ukázkách.

 

 

Beyonce ft Shakira: Beautiful Liar

 


Beyonce: Naughty Girl

 

 

 

ANKETA: Zajímá vás Lady - Sexy - Dance?


Celkem: 145 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

Zdroj: FOTO - www.centrumtance.cz
 • Neregistrovaný 16.10.08, 15:09

  Rozbalit 1. Skvělý tanečník

 • Neregistrovaný

  Luboše znám osobně z dřívějška. Je to skvělý tanečník a moc fajn kamarád. Vřele doporučuji...

 • Neregistrovaný 13.11.08, 09:41

  Rozbalit 2. Prima kluk

 • Neregistrovaný

  Luboš je perfektní kluk i tanečník - znám ho 21 let a mohu doporučit..

 • k****a 07.03.09, 15:25

  Rozbalit 3.

 • k****a

  Náš kostičan:-D tancovat umí nejlíp

 • Kristýna 25.12.09, 16:40

  Rozbalit 4. Kikina

 • Kristýna

  Ahoj , hledáme nutně choreografa či choreografku z Pardubického kraje pokud oněkom víte nebo máte zajem dejte vědět na e-mail : clenky@seznam.cz musíme to stihnou až do konce roku 2009 tak budu velmi ráda když nám pomůžete, dkuji .

  http://www.four-angels-girls.nafotil.cz

 
Profil blogu
Profil sekce "Úspěšná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:12

Přístupů:
877808

RSS:
Toplist