Letní seznamování přeje připraveným

- Letní seznamování přeje připraveným
Rubrika:  Smyslná

Letní seznamování přeje připraveným

19.06.13, 05:44, autor: Erosenka
Léto. Pro většinu z nás znamená dovolené u moře, horké letní noci nebo objevování neznámých míst. S tím souvisí i seznamování s novými lidmi. Přichází k nám období grilování, hudebních festivalů a cestování, kde všude můžeme zažít jak krátkou letní lásku, tak potkat partnera na celý život. Přináší však i rizika, na která nesmíme zapomínat. Je tedy na místě si uvědomit, co vše v létě můžeme získat a co naopak ztratit.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Všude dobře, doma nejlépe

Nebojte se k seznámení s novými lidmi využít svých současných přátel. Pomohou vám rozšířit obzory. Navrhněte kamarádům grilovací party, kam nikdo nesmí přijít sám. Vznikne zajímavá skupina lidí s velkým potenciálem na spontánní seznamování. „Pokud je člověk rozhodnutý nalézt nového partnera nebo přátele, výborným nápadem je zaměřit se na své koníčky a zájmy. Lidé s podobnými zájmy mají větší šanci na seznámení a především na to si i v budoucnu rozumět,“ vysvětluje Martina Horáková, odbornice na vztahy ze seznamovacího portálu Leyter.com a dodává: „Nevymýšlejte však zbytečně adrenalinové zážitky jen kvůli zaujetí nového člověka. Mohli byste na to doplatit a odvést si domů jako suvenýr třeba sádru.“

 


Na čerstvý vzduch za čerstvou známostí

Také  na letních festivalech je velká pravděpodobnost, že potkáte člověka, se kterým si padnete do noty. Kde jinde naleznete někoho, kdo poslouchá stejnou hudbu, zajímá se o podobnou kinematografii nebo preferuje alternativní styl života stejně jako vy. „Léto nahrává do karet milovníkům kultury. Chcete-li se tedy seznámit, je nutné jít příležitostem naproti a nečekat v koutě. Buďte vnímaví a pečlivě se dívejte kolem sebe. I u oblíbeného letního sportu na vás může čekat zajímavý člověk, který změní váš život. In-line brusle, plážový volejbal nebo třeba minigolf přímo nahrávají k poznávání nových lidí.“ radí Martina Horáková při jakých příležitost se v létě seznámit.

 

 

Vůně dálek

Seznamování v zahraničí nahrává spíše krátkodobým známostem. Chcete-li do okruhu svých přátel zařadit cizince, nepodceňujte znalost cizích jazyků, ať nedojde ke zklamání z důvodu špatného porozumění. Pokud nehledáte pouze krátkodobou známost, může být tato cesta k seznámení přeci jen obtížnější. Najít v zahraničí přítele ze stejné země je jako hledat jehlu v kupce sena. Vydejte se klidně na organizovaný výlet na místo, které vás zajímá. I na africké pláži můžete potkat osudovou známost v podobě souseda z vedlejší ulice.

 


Není všechno zlato, co se třpytí

Velmi podstatnou věcí, na kterou je potřeba myslet při zahraniční dovolené, jsou rizika a nástrahy, které tam na nás čekají. „Lidé mají tendenci posouvat na dovolených v zahraničí své osobní hranice. Nikdo je v dané lokalitě nezná a uvědomují si, že pokud budou chtít, mohou vystupovat zcela anonymně. Zvláště ženy se nechají snadno okouzlit neznámým mužem,“ vysvětluje Martina Horáková a varuje: „Se snědým přitažlivým cizincem s pronikavým pohledem dokáží mimo domov lehce ztratit zábrany. Návrat domů, zejména z rozvojových zemí, by však mohl přinést katastrofické zjištění v podobě pohlavní nemoci.“

Pokud osobu dobře neznáte, je chráněný sex nutnou podmínkou v jakékoliv cizí zemi. Stane-li se však, že přeci jen dojde k opaku, nebojte se po návratu zajít k lékaři a požádat o testy na pohlavně přenosné nemoci. Bezhlavé jednání především u žen může způsobit i další nemilé překvapení, jako je například nechtěné těhotenství. Pokud se tedy ze zahraničí nechcete vrátit s hlavou v dlaních, na všechna rizika pamatujte a dbejte na to, aby byla opatrnost na prvním místě. Vždy je lepší důsledná prevence než následná léčba.

 
Zdroj: Leyter.com
 
Profil blogu
Profil sekce "Smyslná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:56:37

Přístupů:
1126981

RSS:
Toplist