Když žena nemůže: Vaginismus

- Když žena nemůže: Vaginismus
Rubrika:  Smyslná

Když žena nemůže: Vaginismus

06.05.15, 00:00, autor: Erosenka
Občas se říká, že muž občas nemůže, ale žena může vždycky. A není to pravda. Existuje sexuální porucha zvaná vaginismus a tehdy "nemůže" ani žena...

Čtenost -   Diskuze: (4
 

Vaginismus je sexuální porucha, charakterizovaná silnými a mimovolními křečovitými stahy svalstva poševního vchodu. Stav se projevuje prstýnkovitými stahy pochvy při každém pokusu o proniknutí dovnitř. Pokusy o uvolnění poševního vchodu jsou silně bolestivé. K typickým stahům pochvy se někdy přidávají též odmítavé reakce až neochota a odpor ke každému dotyku na genitálu.Vaginismus je častou příčinou tak zvaného „nekonzumovaného manželství“. Tyto páry se na lékaře obracejí nejčastěji jen proto, aby vyřešily problém neplodnosti - ta je samozřejmě bez spojení pohlavních orgánů jen obtížně řešitelná. Na takových dvojicích je zajímavé, jak dlouho, často celou řadu roků, dokáží žít ve spokojeném manželství, s pravidelnými sice, ale jen nekoitálními sexuálními styky.Léčba vaginismu spočívá v postupném a trpělivém uvolňování zmíněných poševních stahů. Těžiště je samozřejmě v párových sexoterapeutických nácvicích. Jako podpůrnou léčbu lze použít prostředky s místně znecitlivujícím účinkem. Uplatnit se mohou různě dimenzované vibrátory, napodobující pohlavní úd. Jehož zavedení má býti léčbou umožněno.

 

Archív 2009

 
Zdroj: sexuologická společnost FOTO: david-power.com
 • Jarka 12.12.09, 08:27

  Rozbalit 1. Vaginismus je problém

 • Jarka

  Vaginismus je vážně obrovskej problém. Já se ho pokouším zbavit už 16 let a pořád to nejde. Zašla jsem s tím už k několka gynekologům, sexuologům a psychoterapeutům, ale prostě to pořád nejde. Jsem vážně už zoufalá, nevíte někdo, co mám dělat?

 • katka.zul@seznam.cz 15.12.09, 11:22

  Rozbalit 2. 21 let hledání léčby

 • katka.zul@seznam.cz

  Mám podobnou zkušenost jako ty. Vaginismus se objevil v mých 15 letech a 21 let jsem běhala po doktorech a hledala způsoby léčby a teprve letos jsem ve svých 36 letech objevila zázračnou metodu léčby, která mně konečně vaginismu zbavila.

 • Milos.Hrma@seznam.cz 20.01.10, 07:39

  Rozbalit 3. Vaginismus,

 • Milos.Hrma@seznam.cz

  dle výše uvedeného popisu, jsem v jednom případě zřejmě zažil na vlastní kůži. Poněvadž odborné termíny pro takovou věc jdou mimo mne,tak jsem to nijak neřešil. Každopádně,pokud to tak bylo,tak bych to považoval za psychickou poruchu ženy a lze to vyřešit celkem jednoduše v rámci partnerského vztahu. Především v takové situaci musí být chlap trpělivý, dotyky musí stimulovat partnerku ke vzrušení,protože současně bývá suchá, a chce to souložit a souložit.....zní to možná divně....ale je to tak. A ono se to poddá, protože, jakmile to partnerku začne bavit a začne se na soulož těšit, je po problému. Tak bych to viděl já, pokud jsem se s vaginismem opravdu setkal.

 • Viktorie 01.02.10, 11:34

  Rozbalit 4. Vaginismus

 • Viktorie

  Musím jenom souhlasit, je to strašně závažné onemocnění, či lépe - porucha.

  To Katka: Jaké si prosím našla vysvobození? Děkuji.

 
Profil blogu
Profil sekce "Smyslná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:56:37

Přístupů:
1771309

RSS:
Toplist