Jsou ženy víc nevěrné než muži?

- Jsou ženy víc nevěrné než muži?
Rubrika:  Smyslná

Jsou ženy víc nevěrné než muži?

29.12.21, 00:00, autor: Erosenka
I když jsou za nevěrné považováni muži, realita může být odlišná. Podle slov partnerského poradce Karla Cháby ženy o svém „zapomenutí se“ nemluví tak otevřeně jako jejich protějšky a dokáží nevěru mnohem lépe utajit. Podobnou zkušenost mají i za mořem, kde i ženy-hříšnice odhaluje přímo při schůzce s milencem dokonce televizní štáb seriálu Podvodníci (u nás vysílá stanice CBS Reality).

Čtenost -   Diskuze: (4
 

Muži často neberou náhodný sex jako nevěru a neinvestují  zdaleka tolik citů do milenky jako ženy do milence. Obecně je pro muže mnohem snazší se s nevěrou vyrovnat nebo si s ní vůbec nelámat hlavu. To však neznamená, že nejsou muži, kteří by se nedokázali zamilovat do milenky a značně tím sobě a své rodině zkomplikovat život. „Takových mužů mám ve své praxi hodně. Muži jsou oproti ženám slabší v rozhodování, zda zůstat se současnou partnerkou, nebo odejít za milenkou. Naproti tomu mnoho žen, když se rozhodne, že chce milence, dokáží pálit mosty za současným vztahem se svým mužem,“ uvádí partnerský poradce Karel Chába.

 

Zásadní rozdíl mezi krátkodobou a dlouhodobou nevěrou je ten, že ta první (často pouze jednorázová) má za cíl dosažení tělesné rozkoše a nijak nenabourávat a neměnit současný život a primární vztah. Dlouhodobá  nevěra často začíná jako nevinný flirt, nebo jako krátkodobá nevěra. Na rozdíl od ní ale tento druh záletu u nevěrné osoby vede často k účelovému rozvodu/rozchodu a bývá výsledkem déletrvajících problémů s hlavním partnerem. Dlouhodobé zálety jsou také častější, co se do počtu provalených nevěr týče. „Vždy se jedná o volbu. Ať už jde o potvrzení, ujištění, kontrolu, pomstu a podobně. Podvod je nejčastěji snaha člověka, který podvádí, vyplnit určitou prázdnotu,“ jde k podstatě Joey Greco z pořadu Podvodníci, který veřejnosti odhalil stovky případů. A dodává svou obecnou definici nevěry: „Nevěra je úmyslné zneužití něčí důvěry“.

 

Nevěra tu byla odedávna, rozhodně není  výsledkem moderní doby. To, co je ale dnes oproti minulosti jiné, jsou moderní technologie, které jsou nepřítelem nevěrníků.  Mobilní telefony, internet, e-mail a různé sociální sítě, to vše dnes má na svědomí až 70 % provalených nevěr.

 

„Dříve tyto „vychytávky“ nebyly, a proto také můžeme mít pocit, že dříve lidé zdaleka nebyli tak nevěrní jako dnes. Samozřejmě, že tak jako každá mince má dvě strany, tak i neduh odhalování nevěr skrze moderní technologie je vyvážen výhodou rychlého a jednoduchého seznamování na všemožných seznamkách, takže dnešní doba je pro nevěrníky v tomto ohledu velice přívětivá,“ shrnuje Chába.

A jestli v případě odhalení zatloukat? „Někteří tvrdí, že je lepší partnerovi o takovéto nevěře říct a ulevit tak pocitu viny, ale tím zase břímě bolesti ponese i podváděný partner. Jiní zase říkají, že nechat si to pro sebe znamená žít s pocitem viny, což zase ušetří partnera trápení z nevěry. Oba tyto názory ale neřeší důvody, které vedou k počátečnímu rozhodnutí být nevěrný. Pokud se na nevěru nepřijde, tyto důvody pak zůstávají nevyřešeny. Navíc, aby mohl zdravý fungující vztah skutečně vzkvétat, jsou potřeba silné základy a ty nelze postavit na podvodu,“ vysvětluje Joey Greco.

 

Partnerský poradce Karel Chába doporučuje věc zbytečně neotvírat. „Opět platí, že je to případ od případu. Ale pokud se ptáte tak, jak je tato otázka položena, nedoporučuji za každou cenu vědět a říkat pravdu“.

 
Zdroj: TZ Archív 2012
 • Lenka 04.02.22, 23:03

  Rozbalit 1.

 • Lenka

  Nemáte někdo náhodou zkušenost se skrytou kamerou, kterou bych mohla domů nainstalovat, abych byla schopná dokázat manželovu nevěru?

 • Lucie 08.02.22, 16:40

  Rozbalit 2.

 • Lucie

  Kam přesně by jste chtěla kameru nastražit? Ideální je koupit skrytou kameru, která je v nějakém běžném zařízení, jak jsou třeba hodiny, zapalovač nebo něco takového s detekcí pohybu, aby to začal nahrávat ve chvíli, kdy je to potřeba.

 • Lenka 10.02.22, 00:37

  Rozbalit 3.

 • Lenka

  Jen pro představu, kde se takové věci prodávají? a nakolik přijde kamera, která je schovaná třeba v zapalovači?

 • Lucie 13.02.22, 16:45

  Rozbalit 4.

 • Lucie

  Kamera v zapalovači se dá pořídit cca za 1400 korun, ale nejlepší bude, když se podíváte na stránky obchodu https://www.spyexpert.cz/4-spionazni-mini-kamery , kde najdete skryté kamery v různých předmětech a zařízeních. Mají opravdu na výběr

 
Profil blogu
Profil sekce "Smyslná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:56:37

Přístupů:
1622758

RSS:
Toplist