Co nejpevněji stmelí vztah? Láska to tedy není!

- Co nejpevněji stmelí vztah? Láska to tedy není!
Rubrika:  Smyslná

Co nejpevněji stmelí vztah? Láska to tedy není!

15.08.22, 00:00, autor: Erosenka
Žijete v iluzi zhusta živené telenovelami, že váš vztah s partnerem stmelí a udrží láska? Pak se krutě zklamete. V dlouhodobých vztazích láska nehraje zásadní roli.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Vědci z Australian National University  po dobu šesti let studovali dva a půl tisíce párů. A výsledkem této studie bylo, že hlavním tmelem mezi partnery jsou - peníze. Příčí se vám to? Máte hlavu plnou ideálů a romantiky? Pak tedy vězte, že nic nerozbije vztah a lásku tak spolehlivě, jako nedostatek peněz a hádky kvůli nim.

 

Stejně tak nic tak spolehlivě neudržípartnery u sebe jako právě společný majetek a dostatek peněz. Odpadnou-li starosti o ně, tak má pár napůl vyhráno. Dalšími faktory, které stmelují vztahy jsou také věk, zkušenosti z předhozích vztahů a soulad v otázce kouření.

 

Vědci během této doby zjistili, že se během šesti let ze zkoumaných párů rozešlo či rozvedlo celých 25%. Přičemž 50% párů spolu nevydrží víc jak 25 let. Hlavními faktory při rozchodech a rozvodech kromě peněz hrají názory na to, kolik a kdy mít děti, kouření a konzumace alkoholu.

 

Kupodivu nevěra se na předních místech neobjevila. Vědci to zdůvodňují tím, že nevěra není příčinou rozpadu vztahu, ale až jeho důsledkem. Tedy teprve až je vztah nefunkční, pak si teprve lidé hledají další partnery a jsou si nevěrní.

 

ANKETA: Co zničilo Váš vztah?


Celkem: 229 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

Zdroj: Archív 2009
 
Profil blogu
Profil sekce "Smyslná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:56:37

Přístupů:
1805382

RSS:
Toplist