Co je symbolem a zdrojem touhy?

- Co je symbolem a zdrojem touhy?
Rubrika:  Smyslná

Co je symbolem a zdrojem touhy?

18.04.23, 00:01, autor: Erosenka
Touha nás motivuje k tomu, abychom v životě něčeho dosáhli. Každý z nás touží, ale naše touhy jsou různé, stejně tak, jako naše symboly touhy. Co je zdrojem a symbolem touhy pro muže a ženy? Co by měla žena udělat, aby pro muže představovala symbol touhy? A kdo jak vnímá situace intimní touhy?

Čtenost -   Diskuze: (8
 

Značka exkluzivní francouzské  kávy Carte Noire se rozhodla odhalit, jak je to doopravdy s touhou mezi mužem a ženou, protože právě Carte Noire je titulována jako káva ve znamení touhy. Průzkum pro značku Certe Noire realizovaly agentury Confess Research s.r.o. a MindBridge Consulting a.s. Proběhl kvalitativně i kvantitativně na vzorku více než 200 lidí ve věku 25-45 let a uskutečnil se během tohoto jara. Ženy i muži v něm odpovídali na otázky o svých touhách a odhadovali i touhy opačného pohlaví.

 

Obecně se muži a ženy v názoru na to, co je vzbuzuje a symbolizuje touhu, doplňují. Výzkum ukázal, že pro dvě třetiny mužů je jednoznačným symbolem touhy nahé ženské tělo, dále je to dlouhý pohled, spodní prádlo, ale také úsměv, který je důležitý pro 50 % dotázaných mužů. Třetina mužů považuje za symbol touhy vyzývavé oblečení, plné rty, ale i šampaňské a jahody.Zajímavostí je, že muži považují  za symbol touhy také šperk, jak potvrdilo 11% dotázaných mužů. Ženy však překvapivě šperky podceňují, jen 3 % z nich si myslí, že právě ten muže roztouží. Ženy jsou na tom velmi podobně, jako muži. Touhu pro ně představuje dlouhý pohled  (65 % žen). Aby se tedy muž stal symbolem ženiny touhy, měl by se jí dlouze zahledět do očí a usmát se, to na ženy zabírá v polovině případů. Aby toužebný efekt ještě znásobil, měl by muž v místnosti vytvořit přítmí či šero, zapálit svíčku nebo oheň v krbu a se svou vyvolenou si zatancovat. Romantická atmosféra totiž u žen jasně vede. Plných 41 % žen se přiznalo, že je pro ně symbolem touhy právě plamen svíčky. Muž by u svého protějšku neměl zapomenout také na květiny (uvádí je 17 % žen), které zdaleka nevyšly z módy, jak se někteří muži mylně domnívají. A pozor, 12 % ženy uchvátí muž při fyzické práci.Typickou situací  plnou intimní touhy je zejména přítmí/šero, svíčky, nahé tělo, podmanivá hudba a úsměv (to vše pro 50 % mužů i žen).Muži pak výrazně častěji než  ženy k situacím intimní touhy přiřazují nahé tělo a úsměv (o 10 % víc mužů než žen).Muži jsou také romantici, za typickou situaci plnou touhy považují i západ a východ slunce, dokonce jej uváděli častěji než ženy (30 % mužů oproti 22 % žen).Muži daleko více než ženy zmiňují  jako zdroj touhy lahodnou kávu a luxusní restaurace. Šperky, luxusní restauraci a rychlou hudbu přitom neuvedla ani jedna žena. Ženy tedy opravdu nepotřebují luxusní restaurace a šperky, aby po muži zatoužily.Symbol touhy je pro mě krásná  žena, červená barva, pomalá hudba, erotické obrázky. Spodní prádlo se mi líbí bílé, které zakrývá půl na půl, hedvábné a krajkové.


(Josef, 39 let)

 

Co se týče zdroje intimní touhy, pro muže je hlavním zdrojem touhy nahé ženské tělo (celá polovina mužů), dále je to úsměv (40 % mužů), erotické filmy (čtvrtina), spodní prádlo a vyzývavé oblečení (37 % mužů). Prádlo by ideálně mělo být z hedvábí, které samo o sobě vzbuzuje intimní touhu u 24 % mužů. Možná to vše ale není tak složité. Stačí totiž pouhá přítomnost ženy, kterou uvedla více než polovina mužů, aby muž zatoužil.Pro ženy je zdrojem intimní touhy opět dlouhý pohled (42 % žen) a romantická atmosféra, jako jsou svíčky, přítmí a podmanivá hudba. Jmenují také nahé mužské tělo (25 % žen) a opět nesmí chybět ani úsměv (26 % žen).

 
Zdroj: TZ, sxc.hu 2010
 • Radka 23.05.23, 01:41

  Rozbalit 1.

 • Radka

  Řekněte mi prosím, jak i v dlouhodobějším vztahu zase probudit nějakou vášeň a touhu... Opravdu bych potřebovala aby to mělo zase mezi náma nějakou jiskru.

 • Aneta 24.05.23, 07:46

  Rozbalit 2.

 • Aneta

  U nás je to tak, že zájem byl z obou stran, ale při tom samotném pak už to nebylo asi ani pro jednoho tak moc vzrušující. No každopádně jsem se jednou bavila s kamarádkou, která měla vlastně podobnou zkušenost, a ta mi doporučila takový lubrikační gel, který dokáže vzrušit oba dva při tom. Opravdu to funguje a já jsem z toho fakt nadšená musím teda říct.

 • Radka 27.05.23, 15:16

  Rozbalit 3.

 • Radka

  Jaký lubrikační gel vám teda ta kamarádka doporučila?

 • Aneta 29.05.23, 21:51

  Rozbalit 4.

 • Aneta

  Nejlepší asi bude, když ho sama vyzkoušíte. Můžu doporučit Erectan intim gel. Já jsem ho koupila od https://www.erectan.cz/pripravky-na-erekci/erectan-intim-gel Opravdu to stojí za to, protože sex s ním je o 100 % lepší.

 • Markéta 06.10.23, 08:55

  Rozbalit 5.

 • Markéta

  Holky prosím co u vás funguje k lepší chuti na sex? Opravdu by mě to zajímalo, protože v poslední době na to nemám už vůbec chuť.

 • Aneta 08.10.23, 10:05

  Rozbalit 6.

 • Aneta

  Měla jsem taky takové období a byla jsem z toho docela dost vynervovaná a smutná. Pak jsem ale potkala kamarádku, které jsem se svěřila a ta mi doporučila vyzkoušet prášky pro ženy, které dokáží zvyšovat libido. Díky tomu máme zase s manželem pravidelný spokojený sexuální život.

 • Markéta 10.10.23, 08:19

  Rozbalit 7.

 • Markéta

  Moc moc vás poprosím ještě o jednu radu. Jaké ty prášky pro ženy to jsou a kde je mohu sehnat? To bych opravdu moc chtěla mít zase pořádný sex, u kterého se vzruším...

 • Aneta 13.10.23, 09:49

  Rozbalit 8.

 • Aneta

  To se vůbec nedivím, protože pořádný a spokojený sex je základ spokojeného vztahu. Jestli tedy mohu radit, tak můžete vyzkoušet https://supererekce.cz/6-fly-pro-zeny

 
Profil blogu
Profil sekce "Smyslná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:56:37

Přístupů:
1805420

RSS:
Toplist