Jen se tak decentně natónovat

- Jen se tak decentně natónovat
Rubrika:  Krásná

Jen se tak decentně natónovat

27.05.08, 06:28, autor: Rozkošná
Důvody, proč se chceme na jaro trochu „přibarvit“, mají víceméně stejného jmenovatele – připadat si hezčí a o trochu víc šik. Teploty se plazí pomalu k dvacítce, odhazujeme punčocháče, zkracujeme rukávy, v tom však náhle před zrcadlem zjistíme, že naše končetiny vypadají pramálo půvabně a zeleno šedá barva jim navíc přidává na objemu

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Některá z nás vyrazí již před sezónou k moři a představa, že v plavkách ukáže své bělostné špíčky ji zrovna nerozradostní. Tak proto tedy.


Je jasné, že opalování je nezdravé a to ať na slunci nebo v soláriu. Jenže když ono to člověku tak sluší, když je maličko do hněda. Zeštíhlí, vypadá zdravě a odpočatě, není třeba tolik make upu, dokonce i nějaký ten pupínek to zakamufluje. Odolejte tedy…

 

Pokud jste se stejně jako já nezařadily do kategorie trpělivých žen, které počkají na letní žár, pojďte se podívat, jak co nejšetrněji a zároveň nejefektivněji zhnědnout. Nejprve na soláriu…


Pravidlo č. 1: nepřehánějte to… jinak by se vám mohlo stát, že budete vypadat lacině a mohla byste být považována například za obsluhou kolotoče.


Pravidlo č. 2: vyhledejte kvalitní solárium, kde je vše hygienicky čisté a provozovatel často mění trubice v zařízení.

 

Pravidlo č. 3: chcete-li se opálit pořádně a přirozeně, běžte do klasického solária, nikoliv „turba“.Začněte na 5- 10 minutách dle fototypu vaší pleti. Pak opalování zopakujte za další dva dny a posléze ještě jednou, opět po dvou dnech. Pokaždé mírně prodlužte dobu „slunění“. Na přirozeně vyhlížející barvu by vám měly stačit tři opakování, pokud je tedy solárium kvalitní.


Pravidlo č. 4: po jedné sérii opalování si dejte alespoň 14 dní přestávku


Pravidlo č. 5: Potřebujete-li se opálit velice rychle (právě dnes ráno jste se rozhodla rychle vdát) a nevadí vám pouze povrchová pigmentace, vyberte si turbo.


Pravidlo č. 6: o kůži se pečlivě starejte, vystavujete ji záření kvůli svému rozmaru, tak jí to vynahraďte. Můžete použít speciální přípravky pro opalování v soláriích. Pokud je nemáte, alespoň tělo dobře hydratujte tělovým mlékem.


Pravidlo č 7: Do solária choďte odlíčená a pokud možno zamezte stopám parfému na kůži. Před opalováním si sundejte všechny šperky a stáhněte si vlasy.


Pravidlo č 8. Po návštěvě solária se alespoň 4 hodiny nekoupejte, narušil by se proces pigmentace, což by vám sice nijak neublížilo, ale opalování by přišlo vniveč.


Pravidlo č. 9: Používejte v soláriu ochranné brýle. Pokud nejsou v kabince, vyžádejte si je od obsluhy.


Pravidlo č. 10: Přestože již obsluha solárium desinfikovala, je-li v kabince k dispozici desinfekční sprej, neváhejte a ještě jednou přistroj přetřete. Nezapomeňte na okraje, které nejsou skleněné, ale vy se jich také budete dotýkat.


Pravidlo č. 11: Než si lehnete do solária, pohybujte se po kabince v botách nebo ponožkách, uchraňte se kontaktu bosé nohy s podložkou. Nedělejme si iluze, v soláriích je velký pohyb osob a nikdy nevíte, zda právě ta před vámi nebojuje s nějakou ošklivou plísní.


Pravidlo č. 12:
Než ulehnete do solária a přiklopíte se, prostudujte si ovládání větráků. Může se to hodit, zejména plánujete-li delší opalování.


Pravidlo č. 13: Vnímejte svoji pleť. Uzpůsobte si intervaly vašemu fototypu. Pokud slunění v soláriu nějakým způsobem dráždí vaši kůži, nechoďte tam.

 

Příště si povíme něco o samoopalovacích krémech.

 
 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Krásná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:53:31

Přístupů:
1578886

RSS:
Toplist