Pěstuju marihuanu, ale nejsem dealer!

- Pěstuju marihuanu, ale nejsem dealer!
Rubrika:  Zlobivá

Pěstuju marihuanu, ale nejsem dealer!

13.11.08, 00:00, autor: Plavovláska
Nosí si od ní marihuanu všichni. Chodí si k ní i místní policisté a starosta. Přesto odmítá, že by byla dealerka.

Čtenost -   Diskuze: (17
 

Starou paní Minářičkovou jsem poznala už dávno. Bydlela ve vesnici, kde bydleli moji prarodiče a byla za místní léčitelku. Tedy - místní ... Jezdili k ní lidé z celé republiky i ze Slovenska. Zřejmě byla hodně populární a tudíž vyhledávaná.

 

I já jsem jednou měla probém, se kterým jsem se dlouhodobě léčila u odborných specialistů a nic nezabíralo, tak mě babička poslala k paní Mináříčkové. Byla jako babička z pohádky. Stará, shrbená, drobounká, usměvavá. Říkala mi děvenko a jak jsem tam u ní seděla a popíjela bylinkový čaj, který mi uvařila "na dobrý spaní", tak kdykoliv kolem mě prošla tam mě pohladila. Opravdu jako v pohádce.

 

Vyslechla mě, hned mi namíchala čajíček, nachystala tinkturu, prohlídkou mých očí zjisitla, že mám zaděláno na žaludek (což se pak následně skutečně projevilo, mám už dokonce po operaci), dala mi  mastičku na praskající kůži na prstech a varovala mě před sluníčkem, protože prý jsem taková sněhurka, která by v létě měla vycházet ven jen po setmění  a nabídla mi čerstvě upečené koláče, které během mé návštěvy ještě stíhala udělat.

 

Pak mě pozvala na zahrádku, aby mi  ukázala své bylinkové záhony a tam jsem to uviděla:

 

"Paní Mináříčková, tohle je marihuana?"

 

"Myslíš konopí děvenko?"

 

"Ano, konopí - marihuana..."

 

"Ale né, to není marihuana, to je konopí, moc dobrá věc. Pomůže při ekzémech, vředech, vyrážkách, bolestech kloubů, nebo jako čaj na žaludek, a na roztroušenou sklerózu a může se inhalovat, to pomáhá na rýmu, bolesti hlavy, nebo i na astma ..."

 

"Vy z toho vyrábíte masti?"

 

"Ano děvenko, mazání, tinktury, čaje... je málo tak všestranných bylinek, možná ...", stařenka chce pokračovat, ale já ji rázně přerušuji:

 

"Ale víte, že pěstování konopí je u nás trestné? Vždyť vás můžou zavřít!"

 

Babička je celá v rozpacích: "Dělám to celý život. Políčko konopí mám pořád i za minlého režimu jsem ho měla a komunističtí papaláši si ke mě pro mazání jezdili. Iteď si chodí ..."

 

"Kdo si chodí? Komunisti?"

 

"Ale houby. Teda ti taky, ale chodí se oba místní policajti - kluk od jednoho má lupénku a ten druhý má žaludeční vředy. Tak si vždycky něco odnesou. I starosta má ode mě čaj ..."

 

"Ježkovy voči, a oni vědí, co si od vás nosí?"

 

"A proč by nevěděli. Sem tam  si ze mě utahují, prý až mě jednou budou muset sbalit, pak že mě zavřou ... Tak jsem jim řekla - zavřít můžou pustit musí. Já to nedělám pro sebe, já tím pomáhám lidem a kdyby to Pán Bůh nechtěl, dávno by mě zavřeli ..."

 

Jsem ze stařenky jako u vytržení. Ptám se jí, jestli o ní můžu napsat, že by to určitě čtenáře zajímalo, ale na to se pani Mináříčková razantně ohradí:

 

"To né děvenko, já jsem jen prostá ženská, o mně se do novin psát nebude. A čemu by to prospělo, ještě by se našel nějaký lojza a lidi by z toho tady mohli mít problémy. A já bych to pak hlavně už nemohla dělat a lidi by trápily nemoci a nebylo by jim pomoci. Ne, ne, o mně nepiš, pokud živa budu."

 

Nenapsala jsem o ní. Nedávno jsem jela navštívit hrob babičky a stavila jsem se i u hrobu paní Mináříčkové. Rozsvítila svíčku a v tiché modlitbě na stařenku vzpomínala.

 

 


V Česku je pěstování konopí trestné. Proběhlo již několik procesů, ve kterých byli odsouzeni lidé za pěstovaní konopí z léčebných důvodů. Za tyto odsouzené se staví řada osobností a dokonce Nejvyšší soud se letos v únoru postavil za pěstitele konopí, kteří rostlinu, z níž lze mimo jiné vyrobit drogu marihuanu, používají k léčení svých chorob. Soudci vrátili k novému projednání případ ženy z Nymburska, na jejíž zahradě policisté při dvou raziích našli nejdříve 58 a poté 12 rostlin konopí. Tvrdila, že výtažky z rostliny užívá k léčení chodidel a žaludečního vředu.

 

Pro povolení pěstování konopí je i MUDr Jiří Presl:

"Profesionálně i lidsky si myslím, že je to hloupost. To se jinak nedá říct,“ míní Jiří Presl z pražského centra Drop in, který za legalizaci užívání konopí k léčebným účelům léta lobuje.

"Konopí je lék, který lidstvo normálně využívalo a využívá po tisíce let. I mezi přáteli mám případy lidí, u nichž by lékařská legalizace byla na místě,“ podotýká lékař.

 


V Německu je užívání nezákonné, většina nemocných užívá marihuanu na vlastní pěst ilegálně. Vloni povolili poprvé oficiálně užívat čaj z marihuany jisté Claudii H., která jím smí léčit roztroušenou sklerózu, jíž trpí čtrnáct let.


Nizozemští lékaři smějí předepsat konopí lidem s rakovinou či pacientům s virem HIV. V lékárnách jsou k dostání dva druhy pětigramových balení, jeden za 44 eur a druhý, silnější, za 50 eur.


Marihuanu mohou používat i nevyléčitelně nebo chronicky nemocní lidé v Kanadě. Třicetigramové balení sušeného konopí stojí 113 kanadských dolarů.


Na trhu jsou v cizině volně k dostání léky, které obsahují THC vyrobené syntetickou cestou. Např. šedesátka kapslí Dronabinolu, léku na roztroušenou sklerózu, který se prodává v Německu, přijde v přepočtu asi na 40 tisíc korun a pojišťovna jej nehradí. V USA se podobně draze prodává lék Marinol, určený pacientům s chronickými bolestmi. Kromě ceny je u těchto léků problematické i nastavení správné dávky syntetického THC

 

 

ANKETA: Souhlasíte, aby se zákonem umožnilo pěstování konopí?

 • Neregistrovaný 14.11.08, 01:12

  Rozbalit 1. Trávě ANO!

 • Neregistrovaný

  Nehulím. Nejsem tedy nijak zaujatej. Ale proč zakazovat a démonizovat marihuanu? Navíc opravdu léčivou to kytičku? Mám ji na balkoně a bude tam, kdyby se dělo nevím co. Kamarádovi jeho tř samice sežrala čubina. Byl sice vzteky bez sebe, ale "ona se na mě tak šťastně smála..."

 • Neregistrovaný 14.11.08, 09:51

  Rozbalit 2. Pěstování konopí je legální

 • Neregistrovaný

  Konopí seté (Cannabis sativa) není zakázano v ČR pěstovat

 • Neregistrovaný 14.11.08, 11:35

  Rozbalit 3. NEJVÍC KÁŽE TEN, CO O KONOPÍ NIC NEVÍ...

 • Neregistrovaný

  OSOBNĚ PROTI MARIHUANĚ NIC NEMÁM, VELMI MI POMOHLA PŘI NESPAVOSTI, KDYŽ JSEM MĚLA VELKÉ OSOBNÍ PROBLÉMY. NEJSEM ŽÁDNEJ ZHULENEC, SVÉ POVINOSTI SI PLNÍM, STARÁM SE O MALOU DCERU...ALE POKUD ZE SEBE NĚKDO DOSTANE NÁZOR (TŘEBA JAKO MŮJ 67 LETÝ OTEC) ŽE UŽIVATEL MARIHUANY JE VLASTNĚ NARKOMAN A ŽE JE TO TO SAMÝ, JAKO UŽÍVAT TVRDÉ DROGY, TAK JE TO HLUPÁK. ŠMARJÁ JE TOHLE VŮBEC MOŽNÝ???!!!!

 • Neregistrovaný 14.11.08, 13:02

  Rozbalit 4. dealerstvii ???

 • Neregistrovaný

  mluvite o stare zene,ktera pomohla mnoho lidem od neprijemnych chorob a bolesti aniz by za to neco chtela(penize,suroviny...cokoliv!!) a nazvete ji dealerkou...to opravdu nechapu,sami konopi prodavate v lekarnach, a navic za penize ktery sou vazne prehnany!!! myslim ze by bylo od vjeci se chvili zajimat o problemi ktere potrebuji reseni.zlodeji,nasilnici,opilci za volantem... nic nic nic tvrdou drogu ste z ni udelili jen a jen vi ..zakony,bulvar,policie....nerikam ze marihuana neni spatna ale rozhodne jsou mnohem skodlivjesi cigarety,alkohol apod..

 • Kukačka 15.11.08, 00:53

  Rozbalit 5. Tráva

 • Kukačka

  Tráva neškodí. Jenom ji neumíme používat. To hulení tady prostě nemá takovou tradici...

 • Neregistrovaný 17.11.08, 12:02

  Rozbalit 6. posvátnost

 • Neregistrovaný

  já marihuanu kouřím, mám s ní bohaté zkušenosti, dokonce i jídlo a pití jsem si z toho jeden čas dělala... málo lidí žije v omylu ohledně této rostliny, která je vlastně božím dílem. v časopisu Lancet se nedávno objevilo následující objektivní hodnocení: Kouření cannabisu, dokonce i dlouhotrvající, není zdraví škodlivé... dříve nebo později musejí politici přestat se zastrašováním a říct zcela jasně: Cannabis jako takový není pro společnost nebezpečím, jediné nebezpečí tkví v tom, že je celá problematika týkající se cannabisu přesouvána do podsvětí a ilegality. Velké farmaceutické firmy vyvinuly léky obsahující extrakty z konopí a mnohé z nich dnes uznávají, že jejich používání může být nepochybně prostpěšné, nebýt překážek ze strany zákona. Ely Lilly vyrábí základní účinné látky konopí syntetickou cestou a dokonce farmaceutická společnost Merck prohlásila, že hlavní argumenty proti marihuaně vycházejí z politického a morálního přesvědčení, nikoli z toxikologických poznatků.

 • Neregistrovaný 17.11.08, 22:13

  Rozbalit 7. ach ti zakonodarci

 • Neregistrovaný

  opet jsme u toho...zakonadarci rozhoduji o necem o cem nemaji paru....o povoleni marihuany by meli polemizovat lekari...a ne ta smeska ve vlade, kde jeden je prodavac, druhy zemedelec, treti ekonom, ctvrty strojar atd atd a tomhle nemaji ani potuchy, jelikoz IQ tykve

 • Neregistrovaný 24.11.08, 12:25

  Rozbalit 8. Určitě povolit

 • Neregistrovaný

  jsou nemoce, na které jsou lékaři velmi krátcí a lidé trpí. Určitě se najde způsob jak. Pokud nemocný nemá možnost léku který zabírá, odnesou to lékaři že nic neumí.

 • Neregistrovaný 24.11.08, 17:16

  Rozbalit 9. pestovani marihuany

 • Neregistrovaný

  marihuanu muzes pestovat v ČR to je povoleny ale jenom do 0,3%THC takze je to technicky konopi coz je na hovno!marihuana je best prsote!!!!!zanm moc lidi co ji kouri i ja ji kourim a nikdy neprestanu!!proste at to bud z legalizujou nebo at se dou vysrat!

 • Neregistrovaný 26.11.08, 15:50

  Rozbalit 10. Great Marihuana Hoax

 • Neregistrovaný

  pro anglicky mluvici http://www.420magazine.com/forums/cannabis-facts-information/82496-great-marijuana-hoax-allen-ginsberg.html

  pro cesky mluvici a lenochy, bohuzel. v cestine jsem to prepsany nenasel, takze jedine koupit, pokud sezenete. Diky teto eseji jsem konecne pochopil, proc je na tom dnes konopi v zapadnich zemich tak, jak na tom je (krome holandska)

 • Neregistrovaný 27.11.08, 23:33

  Rozbalit 11. Dobrý človíček

 • Neregistrovaný

  Dobrý človíček co umí marjánou léčit.Lidi na to přijdou mnohem později,hlupáci.

 • Neregistrovaný 02.12.08, 19:20

  Rozbalit 12. Travicka...

 • Neregistrovaný

  Na marihuane neni nic spatneho..Vsichni ji hulili, vsichni ji huli a vsichni ji hulit budou..Lidem, kterym fakt pomaha ji berou a chteli by je zavirat, ale tem ostatnim to klidne prochazi.. Hlavne ze logo-POMAHAT A CHRANIT je jenom hloupi kec a kravina..

 • Neregistrovaný 09.12.08, 12:33

  Rozbalit 13. Česká republika

 • Neregistrovaný

  Tady je nelegální vše, za co stát nemá peníze. Tvrdý alkohol mu nevadí, ale marihuana ano. Takže pokud si někdo myslím, že 1/2 flašky vodky je lepší varianta než joint, je na omylu. Já nepiji, ale jointem nepohrdnu. A nemá se za co stydět..nesmrdím hospodou, nemotám se a nejsem agresivní. Protože studuji VŠ, nepřijdu si ani hloupější či jákákoliv. LEGALIZACE!!!

 • Špáca 15.02.09, 14:40

  Rozbalit 14. Konopí je stvořené přírodou

 • Špáca

  Konopí je stvořené přírodou i bohem..
  Je zdravé tak nevím proč by se to nesmělo pěstovat.

 • cabanis 25.11.09, 17:46

  Rozbalit 15.

 • cabanis

  tady jde o lobbing !!

 • rabaaaa 27.04.20, 02:11

  Rozbalit 16.

 • rabaaaa

  Tak to já bych asi do pěstování nikdy nešla, a to nejen kvůli možnému postihu, ale protože je s tím taky spousta práce. To si raději vždycky koupím CBD olej přímo z https://www.cibdol.cz/cbd-olej , kde to výjde rozhodně mnohem výhodněji a navíc mám jistotu, že se jedná o kvalitní produkt.

 • Tonda 07.10.21, 11:11

  Rozbalit 17.

 • Tonda

  Také jsem dlouho uvažoval nad tím, že bych si nějakou rostlinu vypěstoval, abych měl něco na svoje problémy s ekzémem. Moc jsem si ale nevěřil, že bych vše připravil správně, takže jsem si raději objednal CBG olej ze stránky https://www.cbdcko.cz/cbg-oleje/cbg-konopny-olej-full-spectrum-5-10ml/ , kde prodávají produkty z technického konopí.

 
Profil blogu
Profil sekce "Zlobivá"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:58:49

Přístupů:
1805071

RSS:
Toplist