Jak zařídit a barevně sladit obývací pokoj?

- Jak zařídit a barevně sladit obývací pokoj?
Vyšlo v blogu:  Můj blog o nábytku a designu

Jak zařídit a barevně sladit obývací pokoj?

28.12.22, 08:27, autor: Glorie , Hodnocení: -
Vrháte se do zařizování nového obývacího pokoje, nebo jen třeba chcete malovat a nejste si jisti, jaké barvy a tóny využít tak, aby Váš obývák vypadal opravdu hezky? Jako bytová designérka se Vám v tomto článku pokusím dát několik tipů pro dosažení co nejlepšího výsledku.

Čtenost -   Diskuze: (7
 

 

Moderní vzhled je zajímavý, ale určitě se budete v takovém obýváku cítit dobře?

Člověk má často tendenci inklinovat k tomu, co vidí například v časopisech o bydlení a chce, aby jeho interiér působil moderně, reprezentativně a svěže, ale je to opravdu Vaše přání? Cítíte vnitřně, že by měl takto Váš obývací pokoj vypadat a že se do něj hodí moderní nábytek? Pokud ano, pak není co řešit a takový obývák si klidně zařiďte. Nicméně minimálně zvažte, jestli je minimalismus a úhlednost pro Vás dostačující z hlediska úložného prostoru, kterého zejména v menších bytech není nikdy dost. Dobře si ale celý návrh promyslete, protože v obýváku budete přeci jen trávit čas především Vy a stejně tak budete Vy využívat nábytek v obývacím pokoji. Nedejte proto příliš na trendy a řiďte se tím, co Vám říká Váš vnitřní hlas.

Nábytek musí být nejen krásný, ale také funkční

Z mého pohledu asi není nic otravnějšího, než špatně zvolený nábytek, se kterým přicházíte každý den do styku. Ten může být sice krásný, ale pokud nebude plnit správně jeho funkci, tak to zkrátka není ono. Zářným příkladem může být sedací souprava, na kterou si člověk při výběru v obchodě sedne, ale vůbec si ji nevyzkouší vleže, nebo v polosedu tak, jak ji většina z nás doma využívá. Až doma pak spousta lidí zjistí, že jim sedačka vlastně příliš nevyhovuje. Stejně tak minimalistická obýváková stěna, resp. skříňka, nebo stolek pod televizi, která je sice krásná, ale téměř úplně postrádá jakýkoliv úložný prostor.

Tajný tip          

 

 

Nesnažte se zbytečně vymýšlet, co už bylo vymyšlené- nechte se například inspirovat fotkami obývacích pokojů na googlu, nebo si projděte pár obchodů s nábytkem, vyfoťte si kompletní obýváky, které se Vám budou líbit a doma si zařiďte ten Váš v podobném stylu. Můžete koupit nábytek a doplňky přímo v daném obchodě, případně nábytek podobného ražení a barev někde jinde. Zdrojem zajímavé inspirace mohou být také eshopy- například můj oblíbený in-nabytek.cz, na kterém ráda hledám jak jednotlivé kousky nábytku, tak i inspiraci pro jejich sestavení.

 

 
 • Bara 20.04.23, 05:20

  Rozbalit 1. Obývací pokoj

 • Bara

  My máme obývací pokoj vymalovaný světle oranžovou barvou a koupili jsme si dřevěný rustikální nábytek z https://www.finecase.cz/obyvaci-pokoj/ a vypadá to pěkně :-) . Někomu by se to možná nelíbilo, ale my máme s manželem tento styl rádi. Máme v celém domě jeden styl nábytku, aby to nebylo v každé místnosti jiné.

 • Jindra 26.06.23, 16:22

  Rozbalit 2.

 • Jindra

  Skvělý článek, jak si zařídit obývací pokoj, ale já nejsem moc na moderní věci. Mám ráda starožitný nábytek. Každý kousek nese v sobě příběh z historie, a to se mě na nich líbí. Nedávno jsem si koupila na internetových stránkách https://www.antikart.cz/ krásnou starožitnou vázu, do které si dávám každý čtvrtý den čerstvé květiny. Líbí se mi, jak provoní celý obývací pokoj.

 • Lenule 31.07.23, 12:22

  Rozbalit 3.

 • Lenule

  Tak v obýváku jsme to měli celkem jednoduché. Všechno tam nakonec máme sladěné do bílé barvy, podobně jako na té úvodní fotce a musím říct, že to vypadá skvěle. Teď ale předěláváme koupelnu a tam už to je trochu složitější. Nemůžu se totiž rozhodnout jaký nábytek zvolit. Dívala jsem se třeba na https://www.aplomo-koupelny.cz/nabytek-do-koupelny/ a ten výběr je hrozně velký. Možná by se mi ale líbilo, kdybychom v koupelně měli třeba nějaké prvky s dekory přírodního dřeva. To by mohlo vypadat dobře.

 • Pavla 09.08.23, 16:28

  Rozbalit 4.

 • Pavla

  Už pomalu budeme dokončovat rekonstrukci domu a já jsem už pomalu začala pokukovat po nábytku. Kde koupit pěkný a kvalitní?

 • Lenka 13.08.23, 21:53

  Rozbalit 5.

 • Lenka

  Když jsem vybavovala náš dům, tak jsem chtěla sehnat nábytek kvalitní, ale taky hlavně dostupný abych se mohla s rodinkou co nejdřív nastěhovat. Hele podařilo se nám toho hodně sehnat za fakt pěkný peníz od https://www.designoutlet.cz/designovy-nabytek-obyvaci-pokoj Kvalit a nábytek byl hlavně rychle doma. A to si myslím, že je při vybavování domu taky dost důležité.

 • Janča 30.09.23, 22:07

  Rozbalit 6.

 • Janča

  Tyjo, tak právě s tím barevným sladěním jsme u nás teď měli docela problém. Hlavně jsem vůbe nevěděla jakou barvu chci mít na stěnách. Nakonec jsem se o tom raději poradila s touto malířskou firmou https://www.bratrimaliri.cz/ Přecejen víc hlav víc ví. Nakonec jsem i dala na jejich doporučení a myslím si, že to dopadlo perfektně.

 • Pavla 11.02.24, 21:18

  Rozbalit 7. Interiér

 • Pavla

  Já jsem na to šla jednoduše. Máme bílé zdi a bílý nábytek, který jsem sehnala z bazaru https://nabytek.biginzerce.cz/ . Možná to zní zvláštně, ale barevné polštářky a dekorace interiér tak oživí, že to není jenom bílé. Hodí se k tomu ale všechno, takže jsem si nemusela lámat hlavu s nějakým laděním :-) .

 
Ohodnoťte článek
Hodnotit mohou pouze přihášení uživatelé.
Tento článek zatím nikdo nehodnotil | Průměrné hodnocení: (-)

Valentýnské opojení

Lidský cit jménem láska má svoje oficiální místo v kalendáři. Je jím 14. únor - svátek všech zamilovaných, známý také pod jménem svatý Valentýn. Ke společné romantické večeři se svým miláčkem můžete připravit míchané soft drinky. Určitě budete opilí velkou láskou, ale míchanými koktejly rozhodně ne!
autor
O autorovi
autor
autor
další články autora
Další články autora
další články autora
Profil blogu
Profil blogu "Můj blog o nábytku a designu"
Profil blogu
Založen:
29.10.2021 9:12:19

Přístupů:
3838

RSS:
Toplist