Způsobuje mobil rakovinu mozku?

- Způsobuje mobil rakovinu mozku?
Rubrika:  Novinky

Způsobuje mobil rakovinu mozku?

10.11.08, 09:55, autor: Kočička
Ředitel prominentního institutu pro výzkum rakoviny v americkém Pittsburghu varuje své zaměstnance před nadměrným používáním mobilních telefonů. Všem lidem své fakulty rozeslal překvapivé varování: "Omezte používání svých mobilních telefonů na minimum, protože mobil zvyšuje riziko vzniku rakoviny."

Čtenost -   Diskuze: (2
 

Lépe se chránit než litovat

Pesimistický názor doktora Ronalda Herbermana kontrastuje s velkým počtem odborných studií, které zatím nenalezly žádné spojení mezi používáním mobilních telefonů a zvýšeným výskytem rakoviny. Také Americký úřad pro potraviny a léčiva nejeví známky znepokojení. "Pokud vůbec existuje nějaký vliv (mobilního telefonu na vznik rakoviny – pozn. red.), je pravděpodobně velice malý," píše se na oficiálních stránkách úřadu.

 Doktor Herberman zakládá své varování na dosud nepublikovaných výsledcích. Tvrdí, že vědecky prokázat škodlivost elektromagnetického záření mobilních telefonů může trvat ještě dlouhou dobu, lidé se však musí chránit ihned. Zvláště děti by prý měly mobily používat jen v nezbytných případech podle hesla "Lépe se dříve chránit než později litovat".

 Nikdo další se mobilů neobává


Z žádné další instituce na světě dosud žádné varování před zářením z telefonů nezaznělo. V roce 2008 provedla Univerzita v Utahu analýzu tisíců případů rakoviny mozku. Výsledný verdikt zní "Nenalezli jsme žádné zvýšené riziko rakoviny mozku u uživatelů mobilních telefonů." Podobné výsledky už dříve hlásily výzkumné týmy z Francie a Norska. Doktor Herberman však píše o rostoucím množství literatury, která spojuje dlouhodobé užívání mobilních telefonů a nepříznivé zdravotní důsledky včetně rakoviny.

 

 


Foto Žena X

 

 

Výrobci telefonů musí dodržovat limity

Český státní zdravotní ústav se škodlivého vlivu mobilních telefonů na zdraví obyvatel také neobává. Množství elektromagnetického záření, kterému může být člověk vystaven, upravuje nařízení vlády o ochraně před neionizujícím zářením a všechny veřejně dostupné mobilní telefony jsou testovány tak, aby nepřekračovaly stanovené limity.

 
Zdroj: www.uLekare.cz
 • Kukačka 15.11.08, 00:59

  Rozbalit 1. Možná

 • Kukačka

  Možná má rakovinu mozku autor téhle studie, proto ji napsal. Jinak ale nikdo. Konstrukce mobilů je výsledkem dlouhého vývoje. Nikdo by nenechal lidem smažit do hlavy něčím, co by mohlo ublížit. Tedy technicky mozek poškodit. Neprobádané působení je jiná otázka.

 • Neregistrovaný 15.11.08, 17:51

  Rozbalit 2. Mobil budu používat dál

 • Neregistrovaný

  Ale o to neprobádané působení právě jde.

 
Profil blogu
Profil sekce "Novinky"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 13:12:06

Přístupů:
275711

RSS:
Toplist