Zneužili zcizené doklady i platební karty

- Zneužili zcizené doklady i platební karty
Rubrika:  Rozhněvaná

Zneužili zcizené doklady i platební karty

14.08.17, 09:35, autor: Valerie
Vloupání do bytu či domu je pro jejich majitele vždy velkou psychickou zátěží. Přidá-li se k tomu navíc zcizení a zneužití dokladů, stává se z vloupání opravdu nepříjemná záležitost, která neutichá velmi dlouho.

Čtenost -   Diskuze: (3
 

Že není radno podceňovat krádež dokladů, dokazuje také nedávné vloupání do bytu na Praze 4, kdy byla majitelce letos v červnu z bytu ukradena značková kabelka společně osobními věcmi a doklady. Zloději následně zneužili nejen platební karty majitelky v několika obchodech, ale také její osobní doklady ke sjednání půjčky. Při platbě zcizenou kartou v jednom z obchodů zachytila bezpečnostní kamera dvě ženy, po jejich totožnosti policie stále pátrá.  

Případ tak potvrzuje trend vloupání poslední doby, kdy cennou kořistí jsou především doklady či data. „V nedůkladně zabezpečených bytech a domech dnešní zloděje nezajímá plazmová televize či obraz, ale často menší a nenápadný lup. Oblíbené jsou laptopy, tablety a další malá elektronika, hotovost, ale také různé dokumenty či doklady, které umožní zlodějům jejich následné zneužití, například pro poskytnutí úvěru, půjčky či nenávratné vypůjčení drahé věci, kterou následně obratem zpeněží,“ varuje Ivan Pavlíček ze společnosti Next, která se zabývá zabezpečením domácností. „Stále častěji se také setkáváme se skutečností, že lupiči cíleně ve vykrádaných bytech hledají data. Z mnoha nezabezpečených notebooků nebo chytrých zařízení se totiž snadno mohou dostat k velmi citlivým a zneužitelným informacím nebo třeba do internetového bankovnictví. A pokud se jim podaří zcizit zároveň i telefon, mají pak elegantní přístup i k autorizaci transakcí,“ dodává odborník z Nextu.  

Okamžité ohlášení krádeže dokladů či dat je často problematické, zejména v případě vykradení, kdy majitelé většinou zjišťují škody postupně a může zde vzniknout delší časová prodleva. To platí také, pokud zjistí krádež až po několika dnech, například při návratu z dovolené. Vyplatí se tedy svoji domácnost důkladně zabezpečit. Obecně platí, že zloději odolají pouze certifikované bezpečnostní dveře. Důležité je také neopomíjet zamykat, a to nejen při odchodu, ale také v době, kdy jsme doma. Zloději rádi loupí právě v době, kdy jsou majitelé doma, protože se zvyšuje pravděpodobnost úspěšného lupu drobností, kabelky, dokladů, hotovosti či klíčků od auta a podobně.

 
Zdroj: TZ
 • davos 22.12.19, 23:31

  Rozbalit 1.

 • davos

  Myslím si, že zrovna zcizené dkolady můžou způsobit velké rpoblémy. Já jsem celkem předvídavý, a tak jsem na něco takového dobře připraven. Přes https://www.alphacitizen.com/cs/ jsem si totiž založil svěřenský fond, který dokonale řeší právní ochranu mého majetku.

 • Radim 28.06.20, 21:07

  Rozbalit 2.

 • Radim

  Bohužel i já mám zkušenosti s vloupáním do bytu. Byla to ale částečně i moje chyba, protože jsem měl byt špatně zabezpečený. Teď už tu mám naštěstí bezpečnostní dveře a bezpečnostní systém od https://www.rex.eu/ Obojí zatím můj majetek chrání dobře.

 • Ludmila 16.07.20, 19:10

  Rozbalit 3. Krádež

 • Ludmila

  Já naštěstí osobní zkušenosti s ukradenými doklady nemám, ale kamarádka ano a nebyla to moc příjemná zkušenost. Mohla si za to ale sama, protože si nechala peněženku v autě, ze kterého jí ji ukradli. Já bych v autě nikdy nic nenechala. Sice máme auto líp zabezpečené než ona, ale stejně. Kamarádka má u auta bezklíčové otevírání, takže nikdo ani nepoznal, že se zloději vkrádají do auta. Já k odemykání používám vystřelovací klíč, který manžel koupil z https://www.auto-klic24.cz/ a jeho používání mi vyhovuje.

 
Profil blogu
Profil sekce "Rozhněvaná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:58:38

Přístupů:
1473793

RSS:
Toplist