Zmapované vztahy

- Zmapované vztahy
Vyšlo v blogu:  Za zrcadlem

Zmapované vztahy

25.10.14, 14:19, autor: Morisa , Hodnocení: -
Jelikož jsme tvorové společenští, je jasné, že se velká část našeho života točí kolem vztahů. Ty jsou pro nás zkrátka stavebními kameny, odrazovými můstky a především náplní a nedílnou součástí našich každodenních životů.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Jako každý rok s podzimem přichází moje typická knihomolská nálada. Jak si na jaře a v létě ráda užiju nějaký ten románek, tak na podzim mám ráda trochu těžší kalibr. A nemyslím tím vždycky nějaké drsné detektivky a thrillery, ale taky něco pro náročnějšího čtenáře.

 

A tak jsem se po delší době vydala do svého oblíbeného kamenného knihkupectví a jala jsem se prohrabovat regály. Nevěděla jsem, co přesně chci – žánr, autor, všechno mi to bylo jedno – dokud jsem ji neuviděla. Malou, úzkou knížku s jakýmsi modrým krystalem navrchu. Jak jsem ji uviděla, věděla jsem, že to je ta moje knížka.

 

Tím zázrakem, který si mě získal hned na první pohled, je Mapa Anny od Marka Šindelky. Na nic víc jsem tedy nečekala, knížku si koupila a těšila se domů na horký čaj a sušenky.

 

Jak by se na první pohled mohlo zdát, že knížka mapuje jakousi Annu, tak víc než ji, se věnuje jejím vztahům a vztahům lidí z jejího okolí. Protože i když je Mapa Anny knížka povídek, tak to nejsou jen jednotlivé nesouvisející příběhy, jako spíš příběhy skupiny lidí, kteří se mezi sebou znají.

 

Dozvídáme se tu spousty osobních příběhů spousty lidí a postupně zjišťujeme, že jejich naoko bezvadné životy mají plno much. A to především ve sféře milostných vztahů. Autor se tím snaží ukázat, že to jak se prezentujeme pro okolí, je dost odlišné od toho, co prožíváme v našich srdcích. A to je taky hlavním motivem celé knížky. Rozbor vztahů, jejich vnímání a vůbec vnitřní život. Proto je taky v Mapě Anny dáván daleko větší důraz na samotné postavy, než na nějaký děj. Ten v podstatě není, ale nevadí to – napínavá dramata se totiž odehrávají v nitrech velice reálných postav.

 

Inu, tohle je knížka pro fajnšmekry – přesně taková, jakou jsem hledala – přesto si ale myslím, že potěší i lecjakého laika, který se náročnější literatuře vyhýbá. Já se jí ostatně taky průběhem celého roku vyhýbám – to jen když přijde podzim, si nemůžu pomoct a jsem nějak hloubavá.

 

Jednoduše, Mapa Anny mapuje lidské životy a to, ať se nám to líbí nebo ne, se týká každého z nás. Tedy každý z nás si v téhle knížce najde něco, s čím se sžije, a co ho osloví.

 

 
 
Ohodnoťte článek
Hodnotit mohou pouze přihášení uživatelé.
Tento článek zatím nikdo nehodnotil | Průměrné hodnocení: (-)

Cestování s dětmi

Dovézt bezpečně celou rodinu do vaší prázdninové destinace má nejvyšší prioritu. Ujištění, že všichni cestující mají stále zapnuté bezpečnostní pásy, a zkontrolování, že děti jsou bezpečně připoutány ve vhodných dětských autosedačkách, zajistí, že začátek vaší dovolené proběhne v klidu a bez problémů.
autor
O autorovi
autor
autor

Obyčejná holka, která se občas ráda podělí o to, co se jí vloudí do hlavy :)
další články autora
Další články autora
další články autora
  • Knížky o náctiletých hrdinkách jsou většinou cílené na náctileté čtenářky. No občas se stane, že taková knížka...
  • Jestli má člověk duši nebo nemá, o tom už se dlouho vedou spory. Jedni věří, že ano, druzí zase tvrdí, že je t...
  • Na tohle téma jsou v podstatě jen dva názory – dvě skupiny lidí. Jedni jsou zapřisáhlými odpůrci a ti druzí za...
  • Erotická literatura je mezi námi ženami v poslední době opravdu oblíbená. No, některé z nás ale mají rády i ně...
  • Být manželkou není zrovna snadná věc – to ví většina z nás. A přitom když jsem se vdávaly, jsem si to představ...
Profil blogu
Profil blogu "Za zrcadlem"
Profil blogu
Založen:
8.6.2013 11:26:22

Přístupů:
15674

RSS:
Toplist