Zhubněte, zbavíte se i celulitidy

- Zhubněte, zbavíte se i celulitidy
Rubrika:  Zdravá

Zhubněte, zbavíte se i celulitidy

20.01.11, 00:00, autor: Černovláska
Krémy, skořicové zábaly, masážní a lymfodrenážní přístroje – nejrůznější produkty slibovaly, že si poradí s pomerančovou kůží. Mnoho žen se však přesvědčilo, že svůj slib nesplnily. Navíc jsme ze všech stran slýchávali, že celulitida je dědičná a nelze se jí zbavit. Nemálo žen proto rezignovalo a s kosmetickou nedokonalostí se smířilo. Není ale důvod lámat hůl. Když zhubnete, poradíte si i s celulitidou.

Čtenost -   Diskuze: (10
 

„Anticelulitické prostředky nemají samy o sobě výrazný efekt proto, že neřeší příčinu problému, tedy usazování tuku a odpadních látek v podkoží. Pomerančové kůže se však můžete zbavit tím, že změníte životosprávu,“ říká Kristýna Galová z brněnského Institutu redukce a prevence nadváhy kompliment. To, zda se u nás celulitida objeví, je podporováno vyšší hladinou estrogenu (proto mají muži celulitidu jen vzácně), genetickými predispozicemi, užíváním hormonální antikoncepce, stoupajícím věkem. Mezi nepříznivé faktory však patří i to, co můžeme sami aktivně ovlivnit: ochablé svaly, zvýšené procento podkožního tuku v těle a nevhodná životospráva. 

 

Zredukujte tuk a zpevněte svaly 

„Cílem našich redukčních programů je snížení množství tukové tkáně v podkoží, zpevnění svalů a u většiny klientů je také potřeba zvýšit podíl svalů na celkové hmotnosti.  Výsledkem je tedy nejen zeštíhlení, ale příjemným bonusem je vymizení celulitidy,“ vysvětluje Kristýna Galová. Začínající celulitida a celulitida prvního stupně se podle zkušeností Institutu kompliment odstraní obvykle při redukci pěti až sedmi kilogramů tuku, tedy v průběhu prvních dvou měsíců. Léčba vyšších stupňů celulitidy při vysoké nadváze nebo obezitě trvá samozřejmě déle.

 

Odstranění celulitidy III. stupně při snížení hmotnosti o 10 kilogramů

 


Podpůrné  prostředky: Masáže, otužování, kompresivní  punčochy
Změna životosprávy je základ, vymizení celulitidy pak můžeme dále podpořit pravidelnou masáží postihnutých částí těla nebo například i cévní gymnastikou, nošením kompresivních punčoch (DEN 20 a více), pravidelným sprchováním střídavě teplou a studenou vodou nebo přístrojovou masáží (lymfodrenáží).

 

 

 

Otázky a odpovědi připravila Mgr. Kristýna Galová, Institut kompliment® Brno

 

Je celulitida nebezpečná?

I přesto, že celulitida trápí  miliony žen, není to nemoc. Její přítomnost má  sice negativní dopad na prožívání a psychiku, ale fyzické  zdraví bezprostředně neohrožuje, a to ani její nejtěžší stupeň. Co ale zdraví ohrožuje, je nadváha, s níž jde celulitida často ruku v ruce. Koho může pomerančová  kůže postihnout?

Celulitida je doménou zejména žen ve zralém a starším věku, které jsou obdařeny klasickými ženskými postavami kyprých tvarů v oblasti boků a stehen. Vysoké riziko mají ti, kteří trpí nadváhou a obezitou, zvýšenému riziku jsou vystavené ženy se slabým vazivem a sklonem ke křečovým žilám.

Celulitida se ovšem může rozvinout i u žen s normální tělesnou hmotností – hlavně u těch, které mají zvýšené množství tukové tkáně v podkoží oproti normě, nerovnoměrnou distribuci tuku v těle (s tendencí usazování se v dolních partiích těla) nebo ochablé svaly. I těm můžeme pomoci od celulitidy, často stačí změnit životosprávu a snížit hmotnost například o pět kilogramů.

U mužů se celulitida vyskytuje jen zřídka, zejména pokud mají gynoidní distribuci tuku v těle.

 

Jak poznáme celulitidu?

Lehkou formu zjistíme hmatovým testem – stlačením kůže palcem a ukazovákem. Objeví-li se pomerančový vzhled kůže a prohloubeninky, test je pozitivní. Když je celulitida viditelná při napnutí svalů (například při stáhnutí sedacích svalů), je přítomen druhý stupeň. Třetí stupeň je pak viditelný i bez stažení svalů. 

 

Dá  se zbavit celulitidy natrvalo?

Zbavit se celulitidy definitivně a navždy není bohužel možné. Když se začne tuk v podkoží opět hromadit (např. když přibereme, nebo u nás proběhnou hormonální změny atp.), celulitida se opět objeví. Základním předpokladem pro kontrolu celulitidy je tedy aktivní životní styl a dlouhodobá kontrola tělesné hmotnosti.

 
Zdroj: Foto: archiv Institutu kompliment®
 • Marcela 13.12.16, 16:18

  Rozbalit 1.

 • Marcela

  Tak ono se dá říct, zda nějaký přípravek skutečně funguje či nikoliv až poté, co ej využíván v komplexu. Já měla také nemálý problém s celulitidou v hodně špatném stádiu (je mi 42, matka dvou dětí), a to jsem kombinovala kosmetiku (mám šikovnou kosmeticku v salonu Esmina - http://www.esmina.cz/), k tomu úprava jídelníčku a cvičení, cvičení všeho druhu bez zátěže. Plus odvodnění. pomohlo to.

 • Hanka 21.08.22, 17:08

  Rozbalit 2.

 • Hanka

  Já se snažím hubnout už pomalu 5 let. Dost se mi podařilo zredukovat váhu, ale pořád mám nějaké ty problémové partie, kterých se mi nedaří zbavit. Chci se zeptat, jak jste na tom se zkušeností s liposukcí? Pomohla vám?

 • Dominika 22.08.22, 22:19

  Rozbalit 3.

 • Dominika

  Když se dlouho snažíte hubnout a prostě to na některých místech nejde, tak se pak liposukce ukáže jako jediná možnost. U mě to tak teda bylo. Byla jsem na liposukci vodním paprskem a musím přiznat, že jsem spokojená.

 • Hanka 25.08.22, 01:18

  Rozbalit 4.

 • Hanka

  Trvalo dlouho, než se vám to zahojilo? Než jste mohla zase normálně fungovat?

 • Dominika 28.08.22, 22:13

  Rozbalit 5.

 • Dominika

  Vůbec ne. Byla jsem na klinice perfectclinic.cz a odešla jsem strašně spokojená. Za pár dní jsem skoro ani nevěděla, že jsem na nějakém zákroku byla. Není potřeba se toho vůbec bát.

 • Žaneta 20.01.23, 22:54

  Rozbalit 6.

 • Žaneta

  Já už bych konečně chtěla se svojí váhou něco udělat. Jen tak nějak pořád nevím, jak mám zhubnout rychle, ale hlavně teda zdravě?

 • Lenka 23.01.23, 23:34

  Rozbalit 7.

 • Lenka

  Ideální je nastavit si správný denní režim, pravidelně jíst a hlavně se hýbat. Cvičit nebo posilovat. To je asi nejzdravější cesta k hubnutí.

 • Žaneta 26.01.23, 22:50

  Rozbalit 8.

 • Žaneta

  No už jsem právě taky přemýšlela, že bych si koupila domů rotoped a pravidelně jezdila. Máte někdo zkušenost s jeho výběrem?

 • Lenka 30.01.23, 00:02

  Rozbalit 9.

 • Lenka

  Určitě můžu doporučit se podívat po kvalitním rotopedu u fitham.cz Prodávají tam i profi vybavení do posiloven. Můžete vybrat i pomocí nákupního rádce, který tam mají. Mě to třeba hodně pomohlo s výběrem.

 • Adéla 02.05.23, 21:13

  Rozbalit 10.

 • Adéla

  Základem všeho je se pravidelně hýbat. Já jsem začala pravidelně běhat. Hodně mi taky pmohlo, když jsem si pořídila chytré hodinky https://www.armodd.cz/armodd-roundz-4-rose-gold/ , které mi měří aktivitu. To mě motivuje se pořád zlepšovat. Hodinky mi vše přenáší spolehlivě do aplikace, takže já jsem fakt spokojená.

 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Zdravá"
Profil blogu
Založen:
11.9.2008 9:27:46

Přístupů:
1723654

RSS:
Toplist