Žena radí, jak vybrat auto

- Žena radí, jak vybrat auto
Vyšlo v blogu:  Jarka

Žena radí, jak vybrat auto

10.03.16, 14:18, autor: jarka , Hodnocení: -
Před nedávnem jsem řešila výběr druhého auta do domácnosti. Nyní bych se chtěla podělit o své poznatky z výběru.

 

 

1. Barva hraje prim


Co si budeme povídat, barva je pro ženy rozhodující. Ne že bych musela mít ke každé kabelce jinou barvu auta, ale přesto je pro nás barva důležitá. Poslední dobou to díky bohu pochopili i výrobci, kteří do nabídky vozů přidávají nové palety barev. Mezi mé top základní barevné varianty patřila bílá, stříbrná a černá, exotičtější zlatá a vínově červená.

 

 

2. Pohodlí a jednoduchost ovládání

Kromě barvy je pro mě důležité, jak se v autě cítím, jak snadno se ovládá, jak lehce s ním zaparkuji a zda se mi na zadní sedadlo vleze alespoň jedna dětská autosedačka.

3. Nechci řadit

 

V autě nebudu nikdy závodit a proto mi i neustále řazení v městském provozu přijde zcela nesmyslné. Z těchto důvodů raději dávám přednost vozům s automatickou převodovkou.

4. Rozměry vozu

Místo nízkého sporťáku dávám přednost větším rodinným autům (dle manžela MPV). Z nich se mi díky vyššímu posedu snáze vylézá, zejména když mám sukni, lépe se mi nakládají tašky s nákupem a lépe umisťují děti do autosedačky. Některé z vás mohou oponovat tím, že se s větším autem špatně parkuje. Opak je pravdou. Díky lepšímu výhledu a parkovacím senzorům zvládnu zaparkovat i v našem přecpaném parkovišti na sídlišti.

 

5. Bezpečí

Jelikož často vozím i děti, chci jasně vědět, že je auto bezpečné. Před nákupem doporučuji prostudovat takzvané crashtesty a porovnat udělené známky bezpečnosti.


 citroen berlingo

Moje auto - Citroen Berlingo

6. Cena

Záleží na aktuální finanční situaci každé z vás. Já osobně jsem nechtěla zcela nové auto, stačilo mi ojeté,  ale s tou podmínkou, že jsme potřeboval mít jistotu, že auto bude v pořádku a že do něj nebudu muset brzy investovat. Kamarád mi doporučil službu Citroen Select, která nabízí zkontrolovaná ojetá auta se zárukou až 2 roky. Díky koupi ojetého vozu jsem si mohla dovolit o něco větší vůz a s lepší výbavou.

7. Náklady na provoz

Kromě samotné spotřeby paliva doporučuji do nákladů zahrnout i cenu pojištění, poruchovost a cenu náhradních dílů a servisních prací.


A jaké jsou vaše zkušenosti s nákupem voz?

 
Další články autora:
 
Jak pořídit kapsle od Nespresso levněji?
Jak pořídit kapsle od Nespresso levněji?
 • Radmila 24.08.18, 15:29

  Rozbalit 1.

 • Radmila

  Moc děkuji za přínosný článek, dle vašich rad jsem si od https://www.rpz.cz/dacia/ vybrala ten ideální vůz, který se mnou absolvovat všemožné nákupy i vození dětí po kroužcích a do školy ;-)

 • don 24.10.18, 03:13

  Rozbalit 2. auto

 • don

  Myslím si, že jako ruhé auto do rodiny se většinou hodí nějaké MPV, hodící se zejména pro vyzvedávání dětí ze školy, nebo nějaké menší městské auto vhodné zejména na menší nákupy a popojíždění. Já to pro manželku řešil tou druhou cestou, máme jen jedno dítě, tudíž by bylo MPV zbytečné. Na https://www.truck1-cz.com/jina-technika/osobni-auta jsme tak koupili škodu citigo a plně nám to jako druhé auto vyhovuje

 • dana 30.05.19, 23:45

  Rozbalit 3. auto

 • dana

  Já jsem si před nedávnem z autobazaru koupila ojetinu v pěkném stavu, jediná vada na kráse byly poměrně sjeté pneumatiky, a tak mi manžel přes https://www.pneuok.cz/ objednal nové. Za ty peníze podle mě mám naprosto skvělé auto.

 • xavi 23.06.19, 23:39

  Rozbalit 4. auto

 • xavi

  Také jsem si před nedávnem kupovala nové auto, to staré se totiž rozbilo a oprava už by byla u tak starého auta zbytečná. Půjčila jsem si proto přes https://www.bezvamoney.cz/srovnani-pujcek/ na nové.

 • Nikol 13.09.19, 05:36

  Rozbalit 5. auto

 • Nikol

  Pamatuji si, že když jsme s přítelem vybírali auto, tak jsme vybírali hlavně podle toho, jak moc u něj budou nákladné případné opravy. A myslím, že se nám to vyplatilo, protože za tu dobu, co ho máme už jsme s ním do servisu museli několikrát. Ještě štěstí, že vždy jezdíme do https://www.kfautoservice.cz/ kde nás oprava zatím vždy vyšla celkem levně.

 • dana88 20.12.19, 00:17

  Rozbalit 6.

 • dana88

  Taky jsem si nedávno vybírala moje úplně první nové auto. Nakonec jsem se rozhodla pro Fabii, protože se podle mě do města hodí nejvíce. Hned po koupi jsem si přes https://www.top-pojisteni.cz/havarijni-pojisteni sjednala havarijní pojištění, protože si nemůžu dovolit o takové auto přijít.

 • Ivuška 11.02.20, 07:42

  Rozbalit 7.

 • Ivuška

  No, my auto vybírali společně s manželem. Sama bych si na vybírání auta asi netroufla. Pamatuji si, že nakonec jsme auto nekupovali z bazaru, ale přes inzerát, který manžel našel tady: https://www.biginzerce.cz/ Auto už máme třetí rok a pořád jezdí perfektně. :-)

 • Lenka 04.01.21, 17:23

  Rozbalit 8. Koupit auto

 • Lenka

  Také se chystám koupit auto, které budeme využívat cca 2 - 3 za týden. Hledáme menší auto do města, které bude mít minimální provozní náklady. Řeším teď i cenu pojištění i různých motorizací. U které pojišťovny máte sjednané povinné ručení?

 • Petr 06.01.21, 20:04

  Rozbalit 9.

 • Petr

  Pojištění na auto seženete za dobrou cenu do obsahu 1,6 bez problému. Pokud by vás zajímalo konkrétní srovnání, tak já jsem si našel už asi dvakrát nabídku přímo pro mě na srovnávači pojištění, kde jsem ji dohledal během pár minut. Pojištění jsem si přes srovnávač rovnou i vyřídil

 • Lenka 08.01.21, 11:32

  Rozbalit 10.

 • Lenka

  Mohl by jste mi tedy i doporučit ten konkrétní srovnávač pojištění?

 • Petr 10.01.21, 00:06

  Rozbalit 11.

 • Petr

  Jistě, podívejte se na srovnání povinného i havarijního pojištění dohromady https://www.klikpojisteni.cz/povinne-ruceni-a-havarijni-pojisteni/, našel jsem zde nejvýhodnější pojištění, které jsem si bez problému rovnou i online uzavřel bez toho, abych musel chodit na pobočku

 • Ivulí 10.02.21, 23:01

  Rozbalit 12.

 • Ivulí

  Děkuji moc za velice přínosné rady na to, jaké auto si vybrat... Já jsem si nedávno také chtěla pořídit nějaké to auto, ale vůbec jsem nevěděla jaké a tak jsem si ho zatím jen půjčovala... Chtěli jsme se i podívat někam s manželem, ale vůbec jsme nevěděli kam a tak jsme prostě udělali takovou tu klasickou romantickou blbost a ukázali prstem na mapě a jeli do Itálie :-) Bylo tam krásně, ale bez cesetovního pojištění z této stránky - https://www.ervpojistovna.cz/cs/uvod?rewritten=1 ani krok :-)

 
Ohodnoťte článek
Hodnotit mohou pouze přihášení uživatelé.
Tento článek zatím nikdo nehodnotil | Průměrné hodnocení: (-)

Svatý Medard aneb Medardova kápě

Medardova kápě čtyřicet dní kape ....
autor
O autorovi
autor
autor
Profil blogu
Profil blogu "Jarka"
Profil blogu
Založen:
21.12.2015 9:18:29

Přístupů:
2292

RSS:
Toplist