Zájem Čechů o Egypt v létě klesl o 27 %

- Zájem Čechů o Egypt v létě klesl o 27 %
Rubrika:  Novinky

Zájem Čechů o Egypt v létě klesl o 27 %

09.08.12, 10:23, autor: LadyAnn
Poptávka českých turistů po zájezdech do Egypta poklesla letos v létě o 27 % oproti stejnému období loňského roku. Ukázaly to aktuální statistiky cestovní agentury Invia.cz, která má ve svém portfoliu zájezdy tuzemských i zahraničních cestovních kanceláří. Začátkem srpna došlo k ozbrojenému obsazení letiště na jihu země, což se promítá do aktuálního omezení poptávky. Díky tomuto trendu však dochází ke snižování cen zájezdů do Egypta.

Čtenost -   Diskuze: (4
 

Kvůli zhoršené bezpečnostní situaci na severu Egypta klesl zájem českých turistů především o dovolenou v oblasti Sinajského poloostrova. V případě letoviska Sharm El Sheikh došlo k meziročnímu poklesu prodeje pobytů dokonce o 47 %. Naopak v letošním roce vzrostl zájem o letovisko Marsa Alam, které leží na jihovýchodě země, tedy mimo sinajský poloostrov. Cestovní agentura Invia.cz letos registruje 51% meziroční nárůst prodeje zájezdů do této turistické oblasti.

 

„Egypt u Čechů stále patří k populárním destinacím pro letní dovolenou. Lidé však letos místo tradičně oblíbených lokalit v severní části země raději volili pobyt v letovisku Marsa Alam. To totiž leží na jihu, tedy nejdále od Sinaje,“ uvedl Michal Tůma, marketingový ředitel cestovní agentury Invia.cz, která je jedničkou českého trhu v oblasti prodeje zájezdů přes internet. „Avšak v důsledku nedávných zpráv o obsazení letiště v blízkosti Marsa Alam registrujeme již nyní mírný pokles zájmu o pobyty v tomto letovisku. Omezená poptávka však pro klienty přináší pozitivní důsledky, aktuálně ceny zájezdů do Egypta klesají. Navíc je k dispozici pestřejší nabídka last minute pobytů,“ doplnil Tůma.

 

Egypt se letos podle statistik cestovní agentury Invia.cz v žebříčku nejoblíbenějších letních destinací meziročně propadl ze třetí na sedmou příčku. Snížení poptávky o dovolenou v Egyptě je způsobeno zvýšením zájmu o jiné země, v letošním roce Češi preferovali především Řecko, Turecko a Bulharsko. Příčinou poklesu zájmu o pobyty v egyptských letoviscích je zároveň doporučení ministerstva zahraničních věcí necestovat do vybraných oblastí Egypta. Výzva varující před zvýšeným rizikem teroristických útoků, únosů a trestné činnosti byla uveřejněna dne 6. června 2012 a zopakována 23. července 2012.

„V důsledku upozornění a varování Ministerstva zahraničních věcí ČR a následného poklesu zájmu Čechů o pobyty na Sinaji došlo ze strany cestovních kanceláří k omezení nabídky zájezdů a leteckých spojů do letovisek Sharm el Sheikh a Taba. I přesto se stále setkáváme s klienty, kteří chtějí tato letoviska navštívit,“ uvedla Kateřina Petříčková, tajemnice Asociace českých cestovních kanceláří a agentur. „Klienti se vrací z dovolené v Egyptě spokojení. Kvalita hotelových služeb je stále na dobré úrovni,“ dodala Petříčková.

 

 

Statistiky Invia.cz prodeje zájezdů do Egypta

 

Meziroční rozdíl

prodeje zájezdů

Hurghada

- 37 %

Taba

- 22 %

Sharm El Sheikh

- 47 %

Marsa Alam

+ 51 %

Celkem

- 27 %

 

Zdroj: Statistiky Invia.cz za období 1. června 2012 až 9. srpna 2012

 

 
Zdroj: Invia.cz
 • Radka 22.01.23, 17:55

  Rozbalit 1.

 • Radka

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli náhodou někdo nevíte, u které pojišťovny sehnat výhodně cestovní pojištění?

 • Jiřina 24.01.23, 21:14

  Rozbalit 2.

 • Jiřina

  Nezkoušela jste se náhodou kouknout na online srovnávač pojištění? Mě se tam totiž podařilo vždy sehnat pojištění výhodně. A to nejen cestovní. Nic to nestojí.

 • Radka 26.01.23, 23:27

  Rozbalit 3.

 • Radka

  Na jaké srovnávači pojištění se vám to podařilo sehnat? Můžete mi prosím poradit, kam bych se měla podívat?

 • Jiřina 01.02.23, 06:21

  Rozbalit 4.

 • Jiřina

  Podívejte se na stránky srovnávače pojištění Klik.cz, kde vám porovnání pojištění zabere chviličky. V podstatě si na pár kliknutí zjistíte nabídky všech pojišťoven.

 
Profil blogu
Profil sekce "Novinky"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 13:12:06

Přístupů:
359218

RSS:
Toplist