Vybíráme dovolenou: Brela nebo Gradac

- Vybíráme dovolenou: Brela nebo Gradac
Vyšlo v blogu:  Janči blog

Vybíráme dovolenou: Brela nebo Gradac

14.05.18, 11:12, autor: Janickaa , Hodnocení: -
Makarská riviéra je nejnavštěvovanější část Dalmácie s rozlohou 60 km. Na Makarské riviéře v Chorvatsku najdete krásné oblázkové pláže, křišťálově čisté moře a bujnou vegetaci lemovanou scenérií pohoří Biokovo.

Čtenost -   Diskuze: (8
 

Makarská riviéra je nejnavštěvovanější část Dalmácie s rozlohou 60 km. Na Makarské riviéře v Chorvatsku najdete krásné oblázkové pláže, křišťálově čisté moře a bujnou vegetaci lemovanou scenérií pohoří Biokovo. Nejvyšším bodem masivu Biokovo je vrchol Sv. Jure dosahující výšky 1 762 m. Město Makarska je jedním z nejatraktivnějších turistických středisek chorvatského pobřeží s dalmátskou architekturou. K vidění je františkánský klášter z 15. stol., v jehož prostorách je Malakologické muzeum se sbírkami lastur, nebo barokní kostel sv. Marka. Podél přístavu a městské pláže se vine široká promenáda s obchody, restauracemi a kavárnami.

Letovisko Gradac

Dovolená u moře může směřovat do oblíbeného letoviska Gradac. Ubytování na Makarské riviéře si zde můžete dopřát i s krásným výhledem na moře a majestátně se pnoucí pohoří Biokovo. Dovolená v Gradaci nabízí kromě stabilního a teplého počasí i mnoho plážových služeb a kulturního vyžití. Gradac má výhodnou polohu pro výlety do okolí. Doporučujeme prohlídku Bačínských jezer, která jsou Evropským přírodním unikátem. Dále vodopády Kravica, výlet do Mostaru nebo neobvyklý přírodní úkaz Červené a Modré jezero. Zajet si můžete i do nádherného města Dubrovníku.

 

Makarská riviéra a Brela

Dovolená na Makarské riviéře může být i v městečku Brela, což je jedno z nejznámějších letovisek Dalmácie i celého Chorvatska. Je zde atraktivní přírodní prostředí a čisté oblázkové i písčité pláže lemované borovicemi s promenádou. Pobřeží Brely měří 5 km. Promenáda pokračuje přes Bašku Vodu, Baško Polje až do Promajny. Stabilní středozemní počasí, sportovní terén, marina, ekologické prostředí a úžasný klid s nejvyšší kvalitou příjemných stylových restaurací s příjemným ubytováním garantuje nezapomenutelnou dovolenou. Brela na Makarské riviéře nabízí jedno z nejhezčích ubytování na Makarské riviéře

 
 • Renata 25.08.20, 05:27

  Rozbalit 1. Dovolená

 • Renata

  Já už jsem v Chorvatsku nebyla ani nepamatuji. Vloni jsme si koupili starší hotel, který stále rekonstruujeme, tak se jen tak na dovolenou nedostaneme. Vlastní hotel byl ale náš sen, tak jsem ráda, že si ho plníme :-) . Teď čekáme ještě na nějaké drobné vybavení, které jsem objednala z https://www.caretrade.cz/ a do zimy snad už budeme moci otevřít :-) .

 • Karin 31.08.20, 19:17

  Rozbalit 2.

 • Karin

  Gradac je super. Pamatuji si, že jsme tam byli pár let zpátky. Nepovedlo se nám tam ale sehnat žádné ubytování, takže to nakonec dopadlo tak, že jsme spali v kempu pod stanem. Ještě štěstí, že máme takový velký armádní stan z https://armik.cz/ V tom se naštěstí spalo pohodlně. Byla to určitě jedna z těch zajímavějších dovolených. :-)

 • Ivana 20.09.21, 21:19

  Rozbalit 3.

 • Ivana

  Právě Chorvatsko jsme letos taky byli navštívit. Musím ale říct, že mě to docela zklamalo. Vůbec nám nevyšlo počasí a polovinu dovolené pršelo. Říkala jsem si, že příští rok by možná stálo za to se podívat někam za větší exotikou. Před časem jsem narazila na jeden cestovatelský blog - https://hanadiary.cz/ který píše češka žijící na Bali. Podle toho, co tam píše to tam musí být úplně úžasné. Říkám si tedy jestli se tam také nepodívat.

 • Ivča 31.05.22, 14:43

  Rozbalit 4.

 • Ivča

  V Chorvatsku jsem naposledy byla snad před pěti lety. Tehdy jsme tam jeli s karavanem a vlastně to bylo docela zajímavé dobrodružství. Hlavně to vaření na takovém malém vařiči z https://www.parys.cz/varice-a-prislusenstvi/ byl docela zážitek. Celkem ráda bych si vlastně takovou dovolenou někdy zopakovala. Uvidíme, třeba letos? To by mohlo vyjít. :)

 • Jitka 05.01.23, 19:37

  Rozbalit 5.

 • Jitka

  Letos se chystáme hodně cestovat. Můžete mi prosím někdo poradit, kde vyřizovat dobře spolehlivé cestovní pojištění?

 • Martina 10.01.23, 23:02

  Rozbalit 6.

 • Martina

  Mě se docela líbí při sjednávání pojištění podívat se přes srovnávač, kde si vlastně porovnáte aktuální nabídky od všech pojišťoven a vyberete si tu nejvýhodnější.

 • Jitka 14.01.23, 08:38

  Rozbalit 7.

 • Jitka

  Který srovnávač na porovnání pojištění používáte? Se kterým máte tedy zkušenost?

 • Martina 18.01.23, 06:12

  Rozbalit 8.

 • Martina

  Já mám dobrou zkušenost se srovnávačem pojištění https://www.klik.cz/ Můžete si tam pojištění porovnat zdarma a případně i sjednat. Je to opravdu velice jednoduché.

 
Ohodnoťte článek
Hodnotit mohou pouze přihášení uživatelé.
Tento článek zatím nikdo nehodnotil | Průměrné hodnocení: (-)

Vyzkoušejte nejstarší recepty na ledové čaje

Ledové čaje, kdo by je dnes neznal. V horkých letních dnech přijdou k chuti. Nejsou přeslazené a díky své jemné ovocné chuti a příjemné teplotě dokonale osvěží. Kde mají své kořeny a liší se první recepty od těch, které známe?
autor
O autorovi
autor
autor
další články autora
Další články autora
další články autora
Profil blogu
Profil blogu "Janči blog"
Profil blogu
Založen:
19.7.2013 9:09:44

Přístupů:
13353

RSS:
Toplist