Všechny podoby lásky

- Všechny podoby lásky
Vyšlo v blogu:  Za zrcadlem

Všechny podoby lásky

22.09.14, 14:04, autor: Morisa , Hodnocení: -
Láska má mnoho podob. Někdy je to láska přátelská, jindy mateřská a většinou ta milenecká. Milovat se dá na sto různých způsobů – platonicky, vášnivě, věrně – pokaždé ale, když je to ta skutečná láska, je to z hloubi srdce a celou duší.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Zase jsem se jednou rozhodla udělat si radost a pořídila jsem si knížku. A to jsem ještě ani nevěděla, že mi na pár nadcházejících dní bude nejlepším přítelem!

 

Totiž abych to uvedla na pravou míru, po cestě z knihkupectví jsem si vyvrtla kotník. A ne jen tak trochu, než jsem dopajdala domů, kotník mi zfialověl a narostl do enormních rozměrů. Chvíli jsem měla strach, že je to zlomené. Na rentgenu se naštěstí ukázalo, že je to jen vymknuté a tak jsem dostala mast na otoky a neschopenku.

 

A inu, jak jinak strávit dni, kdy nemůžete chodit, než četbou?

 

A tak přišla řada na Všechny podoby lásky od Aminatty Fornaové. Knížku, kvůli které se mi to vlastně všechno stalo!

 

Adrian Lockheart se jednoho dne rozhodl odjet z Velké Británie do válkou zasaženého hlavního města Sierry Leone. Tam doma v Anglii už ho nic nedrželo, manželství se mu rozpadlo, kariéra zasekla a vůbec jeho život nějak ztratil smysl. Chtělo to změnu a Sierra Leona vypadala jako ta nejlepší možnost.

 

Adrian je psycholog a v místní nemocnici rychle získává práci. Tam se prvně setkává se svým budoucím přítelem Kaiem Mansarayem. Charismatickým chirurgem, který se stejně jako Adrian v myšlenkách vrací ke své ztracené lásce Nenebeh, kterou kdysi potkal na universitě, a kterou, ať se mu to líbí nebo ne, pořád miluje.

 

A nakonec je tu i Adrianův první pacient, kterým je na smrt nemocný bývalý profesor historie. Ten, aby toho nebylo málo, se ve svých myšlenkách také zaobírá svou osudovou láskou – manželkou svého kolegy. Elias Cole si stejně jako ti dva v srdci nese ozvěnu lásky, kterou kdysi měl a kterou ztratil, vzpomíná na ni a postupně svůj příběh vypráví svému psychologovi.

 

Potom, co jsem si ten příběh přečetla, se na Všechny podoby lásky nemůžu zlobit, že jsem si kvůli nim vyvrtla kotník. Je to knížka, která by stála aspoň za tři taková zranění. Je čtivá, je procítěná, je hluboká a zanechá ve vás na vždy stopu – a takové knížky já ráda.

 

No, tak či onak mám na kontě další knížku, která mi vzala vítr z plachet, a ke které se budu v průběhu let s radostí opakovaně vracet – snad už se zdravou nohou.

 
 
Ohodnoťte článek
Hodnotit mohou pouze přihášení uživatelé.
Tento článek zatím nikdo nehodnotil | Průměrné hodnocení: (-)

Javorová čistící kúra

Nebo také limonádová hladovka či tzv. Master Cleanse. Všechny tyto názvy označují očistnou kůru, která vznikla před více než padesáti lety ve Spojených státech. Původním cílem kůry, jejímž autorem je Dr. Stanley Burroughs, byla léčba žaludečních vředů. Díky své jednoduchosti, snadné dostupnosti surovin a hlavně účinnosti, se tato čistící kůra rozšířila nejprve po USA, poté do Evropy a celého světa. Do Čech se dostávala převážně oklikou z Německa, odkud si lidé vozili i javorový sirup, který nebyl v Čechách dostupný. Není bez zajímavosti, že u nás se kůra často považovala za pouhou redukční dietu.
autor
O autorovi
autor
autor

Obyčejná holka, která se občas ráda podělí o to, co se jí vloudí do hlavy :)
další články autora
Další články autora
další články autora
  • Knížky o náctiletých hrdinkách jsou většinou cílené na náctileté čtenářky. No občas se stane, že taková knížka...
  • Jestli má člověk duši nebo nemá, o tom už se dlouho vedou spory. Jedni věří, že ano, druzí zase tvrdí, že je t...
  • Na tohle téma jsou v podstatě jen dva názory – dvě skupiny lidí. Jedni jsou zapřisáhlými odpůrci a ti druzí za...
  • Erotická literatura je mezi námi ženami v poslední době opravdu oblíbená. No, některé z nás ale mají rády i ně...
  • Být manželkou není zrovna snadná věc – to ví většina z nás. A přitom když jsem se vdávaly, jsem si to představ...
Profil blogu
Profil blogu "Za zrcadlem"
Profil blogu
Založen:
8.6.2013 11:26:22

Přístupů:
11912

RSS:
Toplist