Vícečetné partnerství

- Vícečetné partnerství
Vyšlo v blogu:  Plavovláska

Vícečetné partnerství

29.05.13, 06:46, autor: Plavovláska , Hodnocení: -
Není to tak dávno, kdy jsem psala, že pokud přijímáme jako fakt, že existují partneři třeba stejného pohlaví, kteří chtějí žít spolu a nemáme tendence jim to upírat, pak není daleko doba, kdy budeme přijímat také skutečnost, že existují vícečetná partnerství, kde spolu ve svazku bude žít více účastníků. Budou chtít tuto věc legalizovat a mají na to výsostné právo.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

A máme zde první vlaštovky. Mezi první legalizované vícečetné partnerství na světě a zřejmě první v Evropě patří partnerství holandských manželů. kteří přijali do partnerského svazku další ženu a nechali si to úředně potvrdit. Úkostlivě se přitom vyhýbali termínu "polygamie", protože tato je v Holandsku, stejně jako ve většině dalších křesťanských zemí, již pár stovek let trestná.

 

Velká láska ve třech

Před dvěma a půl rokem poznala vdaná Mirjam Geven (35) manžele Viktora (46) a Biancu (31) na internetovém chatu. Po osmi týdnech opustila Mirjam svého manžela a nastěhovala se k manželům. Po urychleném rozvodu se pak rozhodla "provdat" za oba dva. Protože souhlasili všichni tři, našli notáře, který tento svazek zaregistroval a stali se tak úplně prvním legalizovaným triem v Evropě. Stalo se tak v pátek 24. května 2013.

 

"Miluji je obě," prohlásil Viktor de Brujin pro list Brussel Journal, "a tak jsem se rozhodl oženit se s oběma. V Holandsku není možné manželství tří lidí, ale partnerství ano. A proto jsme si domluvili u notáře termín, oblékli si svatební šaty a před ním si vyměnili prsteny."

 

"Toto partnerství funguje výborně a ženy na sebe nežárlí, protože jsou obě bisexuálky," uvedl dále v rozhovoru Viktor: "Kdyby byly heterosexuálky, tak by to asi tak dobře nefungovalo. Já jsem 100% heterosexuál. " Z toho vyplývá, že pokud by Viktor byl bisexuální, dokázal by si představit rozšiřování toho svazku i po mužské linii?

 

Samozřejmě, že taková skutečnost vzbudila zájem a bouřlivé reakce veřejnosti. Především ortodoxní vyznavači manželství bijí do zbraně. Jenže si uvědomme, že i instituce manželství kdysi vznikla zákonem, který naopak zakazoval pod velkými restrikcemi do té doby celosvětově rozšířenou polygamii.  Byli to lidé, kteří si ustanovili, že do manželství patří dva lidé, původně dokonce jen opačného pohlaví. A je to historicky velmi mladé opatření, protože od počátku provázela lidstvo legální polygamie.  Možná byla instituce manželství jen krok špatným směrem. Možná nastala doba se vrátit ke kořenům.

 

Holandsko a Belgie jsou v této oblasti evropskými průkopníky. Jako první v těchto  zemích legalizovali registrované partnerství homosexuálních párů. Nyní došlo na svazky vícečetných partnerství. Ve světě však prvními nejsou. Tam je předběhli Brazilci ze San Paola, kde již vloni došlo ke stejné situaci a legální registraci dalšího takového tria, ve stejném složení pohlaví. Tedy jeden muž a dvě ženy.

 

Nezbývá tedy nic než popřát těmto svobodomyslným lidem mnoho štěstí.

 

 

 

Zdroj:

http://www.brusselsjournal.com

 

ANKETA: Vícečetné partnerství?


Celkem: 38 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

 
Ohodnoťte článek
Hodnotit mohou pouze přihášení uživatelé.
Tento článek zatím nikdo nehodnotil | Průměrné hodnocení: (-)

Zoufale nesnáším Apríl

Nejsem žádný škarohlíd, ani člověk bez špetky smyslu pro humor, to rozhodně ne. Ale nesnáším Apríl. Rozumějte správně - 1. duben.
autor
O autorovi
autor
autor

Společně o všem :)
další články autora
Další články autora
další články autora
Profil blogu
Profil blogu "Plavovláska"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 11:25:37

Přístupů:
280452

RSS:
Toplist