Vězeňkyně z Buchenwaldu se prostituovaly pod hrozbou smrti

- Vězeňkyně z Buchenwaldu se prostituovaly pod hrozbou smrti
Rubrika:  Smyslná

Vězeňkyně z Buchenwaldu se prostituovaly pod hrozbou smrti

30.08.10, 07:12, autor: Erosenka
Aby se zvýšila pracovní motivace vězňů nasazených ve zbrojařské výrobě, nechala zločinecká nacistická organizace SS v roce 1943 zřídit i v koncentračním táboře Buchenwald bordel.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Rozkaz ke zřízení táborových nevěstinců vydal počátkem 40. let 20. století Heinrich Himmler. Vybrané vězenkyně v něm musely být pod hrozbou smrti k dispozici zákazníkům z řad esesmanů  ale i vězňů, kteří dostali do nevěstince propustku. Ženy, které v nevěstincích pracovaly, byly zčásti prostitutky již z předválečné doby, ale také ženy, které s prostitucí neměly dosud nic společného.

 

K druhým jmenovaným patřila i paní Margaretha W., která byla vybrána pro nevěstinec v koncentračním táboře Buchenwald: "První tři týdny jsem měla volno, protože jsem byla vyhublá na kost. Jakmile jsem trochu přibrala, musela jsem se do práce v nevěstinci zapojit. Každý den k večeru za mnou přišlo během dvou hodin osm mužů."

 

V roce 1978 napsali v tehdejší Německé demokratické republice členové společnosti někdejších vězňů z Buchenwaldu několikastránkový rukopis, v němž nastínili svůj pohled na toto hodně choulostivé téma z časů Hitlerovy vlády v Německu.Dokument však komunistický režim v NDR prohlásil za tajný a nebyl zveřejněn, píše internetový portál tlz.de.

 

 

Sex pro prominenty


"Písemnost byla přístupná pouze úzké skupině vybraných lidí," říká Sabine Steinová, správkyně archivu bývalého koncentráku v Buchenwaldu. Ten byl totiž vedením východní části Německa vydáván za příklad hrdinného komunistického odporu vůči nacistickému barbarství. A vize privilegovaných vězňů, kterým bylo dopřáno navštěvovat táborový bordel, byla pro režim v NDR nežádoucí.Protože se však stále více návštěvníků památníku v Buchenwaldu na toto téma dotazovalo a odborný časopis se zaměřením na historii Zeitschrift für Geschichtswissenschaft se začal věnovat osudům žen donucených v Buchenwaldu k prostituci, muselo vedení NDR na toto téma koncem sedmdesátých let minulého století přece jen reagovat.Přistoupilo k němu ovšem obvyklým způsobem, dobře známým i u nás v časech ČSSR. Dokumenty byly zpřístupněny k probádání pouze určitým "spolehlivým" lidem. A to s odůvodněním "…aby bylo možno správně reagovat na možné nečekané dotazy".Současně ovšem byl vydán důvěrný pokyn, aby se v budoucnu o tématu "vykřičeného domu" v Buchenwaldu v NDR nehovořilo.

 

 

Esesmani si vedli přesnou evidenci i o činnosti nucené prostituce. Na výkazu vidíte, že 14 žen (dvě z nějakého důvodu "nepracovaly") obsloužilo 12. července 1943 celkem 94 zákazníků.

 

 

 

Čekárna nuceného bordelu v Buchenwaldu. Zde čekali privilegovaní vězňové, "až se na ně dostane".

 
Zdroj: Korzo, www.vho.org
 
Profil blogu
Profil sekce "Smyslná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:56:37

Přístupů:
1344938

RSS:
Toplist