Veterináři varují: Lidské jídlo psům škodí

- Veterináři varují: Lidské jídlo psům škodí
Rubrika:  Praktická

Veterináři varují: Lidské jídlo psům škodí

14.03.22, 00:00, autor: LadyAnn
Ne vždy majitelé čtyřnohých kamarádů odolají nevinnému psímu pohledu a kňučení pod stolem, a pejsci tak často dostávají zbytky od oběda. Proč to však není žádoucí a je nutné být v tomto ohledu opravdu striktní?

Čtenost -   Diskuze: (2
 

Péče o psa se v jistém smyslu podobá péči o dítě. Je zapotřebí být důsledný, trpělivý, psa je důležité respektovat a mít ho rád. Nikdy ale nesmíme zapomínat, že pejsek, ačkoli je členem rodiny, tak je to pořád zvíře a jako se zvířetem s ním musíme zacházet a musíme ho tak vychovávat a pečovat o něj. Pomineme-li výcvik, tak jedno ze zlatých pravidel je, že to, co máme na talíři my, psovi do misky jednoduše nepatří. Jednak z toho důvodu, že se tím v budoucnu vyhneme známému loudění a škemrání a poté z toho důvodu, že některé potraviny či způsoby úpravy pokrmů mohou mít pro psa fatální následky.

 

Striktní ne bychom měli říct kořeněným a soleným jídlům, bramborám, čokoládě, různým oříškům apod. Zapomeňme i na jakékoli ovoce, například hrozny či avokády jsou pro psa přímo toxické. Pes na ně může dostat alergickou reakci či mu mohou selhat ledviny. Co se týče kostí, ty psům za žádnou cenu nepodáváme vařené, snadno se štěpí a lámou.

 

I psi však potřebují vyváženou stravu, a i když s tím spoustu lidí pravděpodobně nesouhlasí, veškeré vitaminy, které čtyřnohý miláček potřebuje, najdeme ve výživě pro ně určené. „Tu můžeme samozřejmě doplňovat zeleninou a syrovým masem, které díky svým enzymům pozitivně působí na trávicí ústrojí.“, dodává majitelka chovné stanice Věra Živáčková.

 

Pozor bychom měli dávat i na to, co dáváme pejskovi pít. Psi mají nezřídka tendence napít se z kdejaké louže po cestě, to je však špatně. Psovi není dobré podávat vodu z kohoutku, ale ani z rybníků apod. Na cestách i doma se poté ideální volbou stává revoluční voda pro psy Fooky Water, vysoce kvalitní pramenitá voda pocházející z čisté přírody v okolí Kutné Hory. Voda je obohacena o vápník, který prospívá zdravému růstu kostí a svalů pejska. Prodává se navíc v balení s plastovou mističkou, tudíž je praktická na cesty.

 

Přestože je kolikrát jednodušší psovi dát to samé, co máme k obědu my, v tomto ohledu je třeba být neoblomný a stravu opravdu odlišovat a pro psy ji připravovat zvlášť. Nikdy totiž nevíme, co můžeme, klidně i nechtěně, pejskovi přivodit za zdravotní problémy.

 
Zdroj: TZ Archív 2015
 • Jaja 23.09.15, 12:43

  Rozbalit 1. Reklama na granule?

 • Jaja

  Jeden náš pes jedl to, co my, a umřel v 16 letech. Druhej byl na granulích a musel být utracen v deseti letech kvůli neodstranitelnému nádoru. Náhoda? Oba byli jezevčíci.

 • Hanča 30.11.22, 20:26

  Rozbalit 2.

 • Hanča

  Já nevím no. Ono je to podle mě jak kdy. A taky hodně záleží na míře. Myslím si, že v malé míře lidské jídlo moc psovi uškodit nemůže. My doma například máme ohaře, viz https://hobbio.cz/ohari/ a občas se prostě stane, že něco "spadne ze stolu" Zatím je pořád zdravý a v plné síle. .)

 
Profil blogu
Profil sekce "Praktická"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:46

Přístupů:
1455420

RSS:
Toplist