Věštírna

- Věštírna
Rubrika:  Tajemná

Věštírna

24.09.08, 00:01, autor: J.Harcová
Máte neřešitelný problém? Nevíte jak dál? Stojíte před vážným životním rozhodnutím? Požádejte o radu. Napište nám svůj problém a my se za vás zeptáme našich věštců. Dnes na vaše dotazy odpovídá kartářka Jarmila Harcová.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Lenka, 43 let, UH:  Před 2 lety mě manžel přemluvil ke společné firmě, kde já účtuji a on řídí dělníky. Máme se rádi, sex máme rádi, společné dovolené apod. Poslední dobou mě manžel slovně napadá a vyčítá. Vše. Dříve jsem pracovala ve vedoucích funkcích a s lidmi. Teď jsem sama celý den v kanceláři a on mě pouze kontroluje telefonem. Neskutečně mě to ubíjí a ponižuje. 

 

 

Jarmila Harcová: Milá paní Lenko, něco se změnilo, že? Neměla jste na společnou firmu přistoupit, ale to už asi teď víte sama. Jste člověk, který kontakt potřebuje, jste zvyklá na lidi a potřebujete je mít kolem sebe. Pokud jste celý den zavřená v kanceláři jste předrážděná, reagujete jinak, než obvykle. Jen si vpomeňte, když dřív Váš manžel třeba měl nějaký "vrtochy" tak v záplavě jiných starostí jste si to tak nebrala. Řekla jste si, že asi jen má špatný den, nebo jste si toho ani vůbec nevšimla. On se nezměnil paní Lenko. Abych použila slov klasika - jen se vybarvuje - a Vy na tom máte svůj podíl. Ptáte se proč? No protože dřív jste neměla na tyto jeho nálady čas a neměla jste ani potřebu nad nimi přemýšlet a pouštěla je z hlavy. Kdežto teď nad jeho chováním přemýšlíte a je vám to líto a následně mu to dáváte najevo. A hádejte co se děje v něm? Ano správně. Diví se Vaší změně chování. Nechápe proč jste najednou tak lístostivá, proč Vám vadí to a ono a protože je to chlap, najde si v sobě řešení, kterému rozumí. Nejspíš Vás podezírá, že máte jiného, nebo že něco takového byste ráda a plánujete to.

 

Paní Lenko, lepší to nebude. Takže se vzepřete, zaměstnejte účetní a jděte ro práce. Jděte mezi lidi a snžte se dostat do starých kolejí. Bude to velké zemetřesení u Vás doma, ale snad to ustojíte. Pokud to necháte tak jak to je teď stane se to, že Váš manžel si pořídí milenku protože si bude myslet, že i Vy někoho máte. Načež uděláte Vy totéž a cesta do pekel je otevřená.  Takže radím - riskněte to a pokuste se udělat přesně to, co jsem Vám řekla. Najděte si práci a stresujte se pracovními probnlémy a nebudete mít čas na vrtochy a nálady Vašeho muže a vše bude zase v pořádku.

 

Jo - zkuste si vyjet s manželem na podzim do hor. Do nějakého penziónku třeba v Jeseníkách. Choďte na procházky, do vinárny a povídejte si. Úplně normálně, o všem, co Vás zajímá a pak i trápí. Počítejte s tím, že i on má trápení a že i on Vám vytýká změnu a vysvětlete si to vzájemně. Snad ještě není pozdě ...

 

Hodně štěstí paní Lenko - a dejte mi vědět, jak jste situaci řešila.

 

 

Dotazy na naše věštce, Jarmilu Harcovou a Rudolfa Hlouška, posílejte prosím na adresu redakce@zenax.cz

 
 
Profil blogu
Profil sekce "Tajemná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:58:16

Přístupů:
2946673

RSS:
Toplist