Věštírna

- Věštírna
Rubrika:  Tajemná

Věštírna

15.10.08, 00:00, autor: R.Hloušek
Máte neřešitelný problém? Nevíte jak dál? Stojíte před vážným životním rozhodnutím? Požádejte o radu. Napište nám svůj problém a my se za vás zeptáme našich věštců. Dnes na vaše dotazy odpovídá věštec Rudolf Hloušek.

Čtenost -   Diskuze: (1
 

Tomáš, 35 let, Praha: Vážený pane Hloušku, mě by opravdu zajímalo, jak dopadnou letošní komunální volby? Nebo to je moc konkrétní a příliš lehko ověřitelné, tak na to neodpovíte?

 

 

Rudolf Hloušek: Dobrý den pane Tomáši, samozřejmě, že Vám odpovím. Problém je jen v tom, že co se týče politické situace, musí se dělat velké množství horoskopů - pro celou republiku, pro jednotlivé strany a teoreticky pro leadery stran.  Toto všechno je pak potřeba porovnávat a dělat speciální srovnávací horoskopy. Jistě sám uznáte, že na to snad ani nemůžu mít časovou kapacitu a omluvíte mě, že Vám nevyčíslím jednotlivé volební okrsky v procentech :).

 

Nicméně mohu říct z horoskopu pro tuto republiku, že se nestane nic mimořádného. Volby proběhnou hladce a jejich význam bude z historického hlediska zanedbatelný. Velké strany v malých obcích opět něco ztratí. Tedy volí ty které znaji, věří jim a jsou s jejich prací spokojeni. Ve valné většině je pak voličům jedno, z jaké strany jejich oblíbenec je. Ve velkých městech se bude volit podle stran, ale i tam se už dostanou ke slovu spíše osobnosti než strany, ale nebude to ještě tak markantní jako v obcích malých.

 

Průběh i jejich zakončení bude spíše úsměvné. Protože se opět vyskystne mnoho vykladačů výsledků voleb a leadeři nám všichni sdělí, že v podstatě vyhráli vlastně oni, a komentátoři nám naopak budou vtloukat do hlavy, že prohráli všichni. Vyhraje  levice nad pravicí i když tady bych hodně váhal, kdo je vlastně levice a kdo pravice, protože zařadit Zelené a Lidovce se mi ani při nejlepší vůli nedaří.

 

Volby proběhnou za nevalného zájmu veřejnosti a zdá se, že spějeme do bodu, kdy kromě příslušníků jednotlivých stran ve velkých městech a rodinných příslušníků volených kandidátů v malých obcích nebude nikoho kdo by k volbám šel. A i když se to stranám a politikům nelíbí, tak je to vlastně moc dobře. Opravdu je dobře, že nás k volbám nic nežene. Víme totiž, že ať vyhraje ten nebo onen, tak ono se to stejně moc nezmění. Jedni dělají boty tady a ti druzí támhle. Výsledek pak nula od nuly pojde. A skutečné nebezpečí ze strany nějakých uzurpátorů moci nám nehrozí.

 

Hodně štěstí pane Tomáši ... poslouchejte, že Vy jste kandidát? Příště se zeptejte rovnou na sebe a neztrácejte čas vnitrostátní politickou situací.

 

 

 

Dotazy na naše věštce, Jarmilu Harcovou a Rudolfa Hlouška, posílejte prosím na adresu redakce@zenax.cz

 
 
Profil blogu
Profil sekce "Tajemná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:58:16

Přístupů:
2946569

RSS:
Toplist