Večírek Praha

- Večírek Praha
Vyšlo v blogu:  Večírek Praha

Večírek Praha

25.05.03, 00:00, autor: CentrumTance , Hodnocení: -
Ohlédnutí za taneční událostí

 

Afro-orientální večer

Datum

25.5.2003

Povídání

Takže, milé dámy, slečny, kluci a pánové, prostě všichni, které alespoň trošičku okouzlil Orient, nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost a přijďte si s námi prožít večer plný tajemné atmosféry, skvělé nálady, vystoupení okouzlujících orientálních a afro tanečnic, kde budete moci zapomenout na všechny starosti, být chvíli pravou orientální tanečnicí nebo tanečníkem, prostě si příjemně zatančit, odreagovat se a vyřádit se to vše v nádherných afro-orientálních rytmech.
PROGRAM JE NABITÝ až k prasknutí a ani TOMBOLA nechybí!
Za několik dní se nám tělíčka budou vlnit v rytmech orientální hudby a afrických rytmech prstíků a mozolnatých dlaní polonahých bubeníků. Dříve však než toto celé vypukne, bychom vám všem rádi pověděli něco malounko o chystaném večírku, abyste věděli, nač se můžete těšit a společně s vámi také vaše doprovody.

Účinkující

Vystupujícími jsou lektorky a jejich svěřenkyně. Připravili si pro vás ukázky z toho, co se naučili během kurzů orientálních a afrických tanců.
Své umění předvedou například svěřenkyně lektorky Katky Krejčové ze dvou tanečních kurzů, skupinka čerstvě odrodilých afro tanečnic z kurzů Simony Prokůpkové.
Sólová vystoupení předvedou zkušené lektorky Katka Krejčová, Hanka Stegbauerová, Katka Bachmannová, Jana Sazmová, Antea Dorishantová, ohnivého žongléře Toma Ullricha ...
Simona Prokůpková a její skupina vás pozvou do ráje afrického bubnování.

Program

První část programu:

 • Katka Krejčová a její absolventky
 • Hanka Stegbauerová
 • Antea Dorishantová
 • Volná zábava

Druhá část programu:
 • Katka Bachmannová
 • Tomáš Ullrich a Michal Pešek - žonglování
 • Katka Krejčová
 • Tombola - Předávání cen
 • Volná zábava

Třetí část programu:
 • Simona Prokůpková a její absoloventky
 • Simona Prokůpková a TiDiTaDe
 • Tomáš Ullrich, Michal Pešek a spol. - Ohnivá show
 • Volná zábava

Čtvrtá část programu:
 • Katka Krejčová a její absolventky
 • Jana Sazmová
 • Volná zábava

  Část první

  Večírek Praha

  Prvními, kdo předvedl umění orientálního tance, byly svěřenkyně a okouzlující tanečnice lektorky Katky Krejčové. Když začínaly své první kroužení zápěstím a boky, jistě netušily, že jednou, a to právě na Afro-orientálním večeru, vystoupí a provlní se tancem, jenž jim tak učaroval. Byly krásné v třepotavém plamínku svic, jenž si pohrával s jejich stíny.

  Jen co se parket utišil a dozněl ohlušující aplaus, nechali se diváci houpat a připojili se k tónům jemné melodie, která doprovázela sólový výstup lektorky Hanky Stegbauerové. A poté, než romantické kouzlo vyprchalo ze zasněných obličejů, tajemná tanečnice Antea pozvala všechny do orientálního chrámu krásy a svobody, kde se skrývá mnohé.

   

  Část druhá

  Večírek Praha

  Smyslná a živoucí, azurových uhrančivých očí a černá jako noc posetá hvězdami stříbrných penízků a perliček, zahalena šátkem vědoucna to byla lektorka Katka Bachmannová. Abychom však nepropadli tanci zcela, zavedli nás na sklonek minulého století, kdy ulice a předměstí se hemžila kejklíři a umělci všeho druhu dva žongléřští akrobaté Tomáš a Michal. Dokázali nám, že udržet ve vzduchu x míčků či kuželek není obtížné. Zpět do víru tance nás všechny vzala taneční improvizací Katka Krejčová.

  Neopomněli jsme na vás ani s tombolou. Vyhrál každý, kdo si zakoupil lístek. Ve hře bylo mnoho krásných a hodnotných cen. O tom hovořily i šťastné tváře výherkyň.

  První cena - SÁRONG bohatě zdobený penízky a korálky, který by neměl chybět v šatníku žádné orientální tanečnice, vyhrála dívenka a tvářila se velmi šťastně.
  Druhou cenou byly Orientální šaty pošité ozdobnými flitry, v nichž se stačí jen projít a nezůstanete nepovšimnuta, ... třpytivá a ladná. Výherkyni šatičky slušely, když si je před sebe rozprostřela na pódiu. Jen byly trochu delší, ale šikovná švadlenka je dokáže zkrátit.
  Třetí cena Orientální komplet (sametové kalhoty s bolerkem zdobené flitry), lze se v něm radovat a veselit se, je z příjemného materiálu, lehký a vzdušný. Byl předán rovněž na pódiu usměvavé dívence.
  V tombole bylo rozdáno 110 cen mezi nimi elegantní bolerka s flitry a dlouhých vlajících rukávů, taneční šátky, dárkové poukazy pro jednu osobu na účast na semináři nebo hodině dle vlastního výběru, náhrdelníky, šálky, náramky, audiokazety s tureckou jímavou hudbou, stříbrné a zlaté penízky, taneční pásy.
  Ceny do tomboly věnovalo Centrum Orientálního Tance.

   

  Část třetí - Africké tance

  Večírek Praha

  A protože večer nebyl zasvěcen pouze orientu, přidupaly bosky na scénu čerstvě odrodilé afro tanečnice pod vedením šamanky Simony Prokůpkové, aby se za bubnování úžasných bubeníků probojovaly svou první sestavou, kterou se naučily v kurzu afrického tance.
  Bubnování a víření krátkých sukének však neutichlo. Naopak afro bubeníci zrychlili tempo, protože na pódium vběhly tanečnice ze skupiny TiDiTaDe. ... Roztančily celý sál.
  Rej a výskot záhy proťal blesk ohnivých jazyků akrobatických kouzelníků Tomáše a Michala. Pokud se nám již v předešlém vystoupení tajil dech, pak při tomto se zcela zastavil.


  A pak znovu do tance!

   

  Část čtvrtá

  Večírek Praha

  Břišní tance si již našly cestu k srdcím mnoha žen a také tanečnice, které jsme viděli na pódiu a dole pod ním, k nim patřily. Se závoji v rukách, které vlály nad hlavami, přitančila druhá skupinka nadaných tanečnic z kurzů lektorky Katky Krejčové. Tančily ve složitých figurách se závoji a ačkoliv jich kroužilo celkem sedm v celistvém kruhu, byly sehrané a působily jako by byly jedinou duší a jediným tělem.
  Ve svižném tempu jsme se pak nechali pohltit sólovým výstupem lektorky Jany Sazmové, která nás, věřte mi, nenechala stát v poklidu a v ústraní.
  Na závěru oficiálního tanečního programu se podíleli všichni.
  "Tančili! Tančili!! Tančili!!!"

   

  Poděkování

  Děkujeme vám všem,
  kteří jste na Afro-orientálním večeru byli a provoněli svou přítomností taneční sál.
  Byli jste skvělí!

   
   
  Ohodnoťte článek
  Hodnotit mohou pouze přihášení uživatelé.
  Tento článek zatím nikdo nehodnotil | Průměrné hodnocení: (-)

  Zoufale nesnáším Apríl

  Nejsem žádný škarohlíd, ani člověk bez špetky smyslu pro humor, to rozhodně ne. Ale nesnáším Apríl. Rozumějte správně - 1. duben.
  Profil blogu
  Profil blogu "Večírek Praha"
  Profil blogu
  Založen:
  12.8.2009 12:37:37

  Přístupů:
  6911

  RSS:
  Toplist