Velký závodní knedlík

- Velký závodní knedlík
Rubrika:  Úspěšná

Velký závodní knedlík

11.06.08, 00:00, autor: Pupowski
Geniální dílko konstruktéra Sira Alexe se dočkalo již druhého vydání pokračovatele, tentokrát dokonce v „nákladním“ provedení.

Čtenost -   Diskuze: (1
 

Když napíšeme, že Mini Cooper Clubman je pětidveřový hatchback, bude to pravda, ale nevypoví to vůbec nic. Popíšeme-li ho jako třídveřové kombi, pravda to nebude, zato ho hned poznáte…

Clubman má pro pasažéry vedle standardních dvou dveří ještě jedny. Na pravé straně, otvírají se proti směru jízdy a zavřené tvoří sloupek B. Třetí, vlastně čtvrté… a páté dveře – pro zavazadla - jsou pak dvoukřídlé.  Tedy dveří skutečně patero. Zvláštní pozornost zasluhují pochopitelně zejména dveře číslo 3, a to i originálním řešením. Jejich otevření je možné pouze kličkou zevnitř, po otevření dveří spolujezdce.

K nastoupení je sice stále potřeba sklopit opěradlo spolujezdce, ale například manipulace s dětskou sedačkou je naprosto jednoduchá až triviální. Stejně tak je snadné naložit menší náklad do skvěle přístupného zavazadlového prostoru.

Testovaný vůz měl karoserii ve velmi efektním a líbivém hnědo - stříbrném provedení s dvěma velmi rychlými pruhy na kapotě. Určitě se bude líbit i precizně zpracovaný kůží čalouněný interiér. Jeho dominantu tvoří gargantuovský rychloměr, ve kterém je sdruženo zobrazení všech důležitých provozních údajů. Dominantou je hned ze dvou důvodů.

Prvním je umístění uprostřed palubní desky. Druhým jeho velikost – „budík“ obdobných rozměrů (jen o trošku menší) bychom hledali jedině v lokomotivě. To však rozhodně není výtka, jen konstatování.  Palubní deska je vůbec tvořena dnes nevídanými prvky – spínače všeho jako by vypadly z oka spínačům v Blairiottova letadla.

 

        

 
Zdroj: FOTO: R.A.Pupowski
  • Neregistrovaný 15.11.08, 01:31

    Rozbalit 1. Mini Cooper

  • Neregistrovaný

    Tak tohle nemá chybu , je kto krásný auto a ten vnitřek , nádhera

 
Profil blogu
Profil sekce "Úspěšná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:12

Přístupů:
1241851

RSS:
Toplist