Velikonoční prázdniny jsou tady. Kam vyrazit?

- Velikonoční prázdniny jsou tady. Kam vyrazit?
Rubrika:  Aktivní

Velikonoční prázdniny jsou tady. Kam vyrazit?

06.04.17, 07:40, autor: Maggie
Odměna za snahu ve škole v podobě pětidenního volna je za rohem a přímo vybízí k podnikání výletů. Máme pro vás několik tipů, kam vyrazit s celou rodinou.

Čtenost -   Diskuze: (2
 

Velikonoční trhy

Velikonoční trhy mají dlouholetou tradici na několika místech České republiky. V Praze je například najdeme hned na několika místech, a to na Václavském náměstí, Staroměstském náměstí a na Náměstí Míru. Oblíbený je také Velikonoční jarmark v pražských Kbelích. Z dalších měst můžeme jmenovat Beroun, Plzeň, Klatovy či Cheb. Známá je také oslava Velikonoc v Úštěku a oblíbenosti se těší i velikonoční obchůzka městem Telč. Využijte těchto trhů k zakoupení tradičního velikonočního zboží, jako jsou ručně malované kraslice a další velikonoční dekorace. Pokud nejste fanoušci domácího pečení, určitě neprohloupíte koupí domácích mazanců, beránků a jidášů.

 

Velikonoční košt vín

Tradiční velikonoční koštování vín bude letos probíhat například v Bořeticích, Dolních Věstonicích, Rakvicích či v Polešovicích. Vinaři slibují nejen bohatou tombolu, speciální velikonoční menu, ale třeba i prodej sazenic moštových a stolních odrůd. Pokud nejste z Moravy, možná budete mít problémy sehnat ubytování, rezervace se většinou dělají dlouhou dobu dopředu. Taktéž se připravte na to, že ubytovací zařízení nejsou v tomto termínu nejlevnější a často se požaduje platba celého ubytování dopředu.

 

Velikonoce v ZOO

Zejména u dětí je oblíbená oslava Velikonoc v zoologické zahradě. Speciální program si letos připravila například zoo pražská, ale velikonoční tematiky se dočkáte i v Brně, Děčíně či v Plzni. Ti z okolí Pardubického kraje by určitě neměli vynechat již tradiční akci Velikonoce v Perníkové chaloupce pod hradem Kunětická hora u Pardubic, kterou pořádá muzeum perníku. Návštěvníci si zde budou moci zakoupit bílý perník, který je světovým unikátem a prodává se od roku 2009. Jedná se o kombinaci dvou tradičních perníkářských postupů a na perník je potřeba speciálních dřevěných forem, kde je ponechán prostor na závěrečné zdobení.

 

Velikonoce na hradech a zámcích

Jste-li rodina milující historii a návštěvy českých hradů a zámků, na své si o Velikonocích přijdete například na Křivoklátě, kam můžete vyrazit parním expresem, na zámku Veltrusy, na vodním hradě Švihov či na Sychrově. Nouze nebude o prodej tradičních velikonočních lahůdek a o předvádění starých řemesel a obyčejů.

 
Zdroj: TZ
 • PavellZom 06.04.17, 14:02

  Rozbalit 1.

 • PavellZom

  Nejraději jezdíme s rodinou do Jižních čech na chalupu , musím říct, že děti si tam užijí moc srandy jelikož máme chalupu v takové malé vesničce:)

 • Veronika 15.02.24, 05:51

  Rozbalit 2. Velikonoce

 • Veronika

  My vyrazíme maximálně na nějaký výlet. Letos vychází Velikonoce brzy, tak to na něco většího nevidím. Když jsou až v dubnu,tak jedeme třeba alespoň na jednu noc pod stan, ale letos to nevidím. Sice máme kvalitní spacáky a stan z https://armik.cz/ , ale když bude navečer zima, tak co bychom dělali zalezlý ve stanu ve spacáku.

 
Profil blogu
Profil sekce "Aktivní"
Profil blogu
Založen:
8.7.2010 9:27:53

Přístupů:
1320940

RSS:
Toplist