Vánoční dekorace - vonné svíčky v pomeranči

- Vánoční dekorace - vonné svíčky v pomeranči
Rubrika:  Praktická

Vánoční dekorace - vonné svíčky v pomeranči

14.12.20, 00:00, autor: Plavovláska
Vánoce se blíží a mnozí z nás přemýšlejí, jak si zkrášlit a provonět obydlí a přitom na tom finančně nevykrvácet. Jeden luxusní tip bychom pro vás měli.

Čtenost -   Diskuze: (2
 

Je potřeba pořídit velké pomeranče (ale zkoušela jsem i mandarinky a vypadalo to také dobře). Tyto pomeranče opatrně nařízneme v kruhu kolem horního kraje a velmi šetrně, abychom kůru nepoškodili vyjmeme pomerančovou dužinu.

 

Pokud jsme šikovní, a třeba chceme vyrábět svíčky s dětmi, pak rozpustíme vosk a do vydlabané pomerančové kůry tekutý vosk nalejeme. Je třeba ovšem před tím do pomeranče umístit knot (vše lze sehnat například v drogeriích).

 

Ale ani takhle není třeba postupovat. Jen je možné zakoupit svíčku, která odpovídá výškou a šířkou a stačí ji do vydlabaného pomeranče vložit.

 

Okraj pomeranče nazdobíme hřebíčky - jednoduše takk, že je do horního  okraje zapícháme.

 

Když potom naši svíčku zapálíme, provoní nám celý byt nádhernou vůní pomerančů a hřebíčku.

 

 

 
Zdroj: FOTO pinterest.com, Archív 2017
 • Tereza 21.08.19, 07:19

  Rozbalit 1. Dekorace

 • Tereza

  Krásný typ. Už aby byly Vánoce a mohla jsem si dekoraci vyrobit. Já mám z loňska různé skleněné dekorace z https://www.krasne-sklo.cz/ , ale tato dekorace se mi na stůl ještě vejde.

 • Valounek 12.04.21, 10:05

  Rozbalit 2. svíčky

 • Valounek

  To je super. Mám svíčky ráda, i když jsem si je ještě nezkoušela vyrobit. Ale dlouho o tom přemýšlím. Nejčastěji je nakupuji se slevovým voucherem přes www.slevovykupon.net , takže ani moje poměrně vysoká spotřeba nevyjde tak draze, jak by se mohlo zdát. :) Ale ta kombinace pomeranče, hřebíčku a voňavého vosku zní fakt lákavě. Možná zkusím o víkendu. :)

 
Profil blogu
Profil sekce "Praktická"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:46

Přístupů:
992038

RSS:
Toplist