Vánoční dekorace - vonné borovicové šišky

- Vánoční dekorace - vonné borovicové šišky
Rubrika:  Praktická

Vánoční dekorace - vonné borovicové šišky

07.12.21, 00:00, autor: Plavovláska
Můžeme si vyrobit příjemný difuzér, který zíroveň krásnou Vánoční dekorací.

Čtenost -   Diskuze: (4
 

Šišky jsou rozhodně jedna z přirozených Vánočních dekorací. Je ale pravda, že hezky vypadají, ale zase až tak moc nevoní. Ale my tomu můžeme pomoct.

 

Je třeba jít na podzimní porcházku do lesa a nasbírat krásné, zdravé šišky - nejlépe borovicové.

 

Doma šišky dáte na plech a dáte je péct do trouby na 200 stupňů asi na půl hodiny. Krásně se rozvinou a vyschnou. Po vyjmutí z trouby je nechejte vychladnout a pak je pokapejte asi 20 kapkami vašeho oblíbeného aroma oleje.

 

Poté dejte aromatizované šišky do igelitového sáčku a nechejte je tam nejméně jeden týden.

 

No a nádhernou Vánoční, voňavou dekoraci máte hotovou.

 

 
Zdroj: FOTO pinterest.com, Archív 2017
 • Žaneta 08.05.19, 06:51

  Rozbalit 1. dekorace

 • Žaneta

  To vypadá zajímavě. Já mám přírodní dekorace nejradši. Na Vánoce bych to mohla zkusit. Mám nové skleněné tácy z https://www.krasne-sklo.cz/sklenene-tacy/ a na nich by šišky vypadaly moc dobře. Tak už se těším.

 • Alča 29.11.19, 02:23

  Rozbalit 2.

 • Alča

  Pamatuji si, že něco takového dělala moje maminka. Možná bych to taky letos mohla vyzkoušet. Myslím si, že takové dekorace z šišek vypadají celkem hezky. Co se dekorací týče, tak já už mám všechny nakoupené a vyrobené. Jediné, co zbývá je nějaké vánoční osvětlení na stromek. To ale nejspíš objednám z https://www.emako.cz/osvetleni-stromku/

 • Tomáš Roman 14.12.21, 20:43

  Rozbalit 3.

 • Tomáš Roman

  Počkat, to jako vážně dáváte šišky do trouby? Nebude to tam pak nějak smrdět, nebo nebude mít prostě po tom jídlo pachuť? To teda jako úplně nechápu, ale okej :D. Dejte mi teda minutku, já si jdu dát do trouby ochranné brýle z https://www.uvex-safety.cz/cs/, abych měl vánoční dekoraci do dílny.

 • Lenicka 23.12.21, 18:42

  Rozbalit 4. Strom

 • Lenicka

  Dobrý den, tak to u nás je hlavní dekorací náš krásný Vánoční stromeček. Ten zdobíme vždycky už poslední adventní neděli, ať si ho užijeme co nejvíc, protože ho sundaváme už 2. ledna. To se totiž po svátcích vracíme z chalupy do bytu. Pro děti je ale zatím nejdůležitější, co je 24. pod stromečkem. Syn tam letos najde kytaru odsud: https://kytaristka.cz/ a dcera barbie dům.

 
Profil blogu
Profil sekce "Praktická"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:46

Přístupů:
1243502

RSS:
Toplist