Vánoce jsou náporem na psychiku, jak vydržet?

- Vánoce jsou náporem na psychiku, jak vydržet?
Rubrika:  Praktická

Vánoce jsou náporem na psychiku, jak vydržet?

16.12.20, 00:00, autor: Valerie
Jedním z nejobtížnějších období v roce jsou pro mnohé právě vánoční svátky. Lidé v této době často trpí depresemi a projevují se i další psychické a fyzické potíže. K celému problému je však třeba přistupovat komplexně, pomoci může i očista organismu.

Čtenost -   Diskuze: (2
 

Proč trpíme vánoční depresí

Všeobecná nervozita, deprese, a dokonce sebevražedné myšlenky. To jsou pocity, které každoročně v tomto období prožívá překvapivě velké procento populace. Důvodů může být hned několik. Vánoce jsou jednak obdobím, které by mělo být stráveno společně s blízkými, a tak se daleko více projevují pocity osamění či nostalgické vzpomínky na ztrátu někoho blízkého, když nám není dovoleno svátky strávit se všemi, s kým bychom chtěli. Dalším důvodem je však i mediální a marketingová masáž, kterou vnímáme prakticky již od podzimu. Tato masáž nese několik základních sdělení, avšak ani jedno z nich už několik let není to, že Vánoce jsou vlastně svátky, kdy vůbec o nic nejde. Místo toho pouze vnímáme, že máme péct, vařit, uklízet, a hlavně mít dostatek peněz na vánoční výzdobu, vánoční obžerství a vánoční dárky. A pokud něco z toho zrovna v naší domácnosti nebude, automaticky začínáme propadat panice a přichází již zmiňovaná vánoční deprese.  

 

Jak lze těmto problémům předejít

Zvládnout již zmíněný nátlak, který je celý podzim prakticky všudypřítomný, sice lze, jedná se však o poměrně těžký úkol. V první řadě je chtě nechtě třeba ignorovat to, co nám společnost diktuje a udělat si vše po svém. Protože v důsledku, pokud nejste křesťané nebo děti, Vánoce zcela určitě postrádají původní smysl. Jistě, možná máte rádi tu atmosféru, ale k té určitě nepatří stres a panika z toho, že nestihnete upéct všech dvacet druhů cukroví. Dělejte tedy jen to, co opravdu chcete a nenechte se vykolejit ostatními, kteří se strhnout nechali. Co se však týče každoroční nostalgie, melancholie a deprese z toho, že s námi už nejsou všichni, kteří by s námi měli být, zde je třeba zauvažovat komplexně. 

 

Očista organismu

S narušenou psychikou může pomoci právě i řízená vnitřní očista (metoda C.I.C.), která se kromě toxinů dokáže zbavit i emocí, které svou přítomností v organismu znemožňují, aby si imunitní systém sám poradil s cizorodými toxiny, a tak je způsobována další řada chronických obtíží. Mezi tyto škodlivé emoce patří například emocionální stres, blokovaný konflikt, citová deprivace, psychosociální stres či psychocysty. Svůj vliv však má i psychologický efekt detoxikace, která je mnohými považována za nový začátek s čistým štítem. 

 

Jak detoxikovat

Nejprve je třeba navštívit osvědčeného terapeuta, který je ohledně problematiky C.I.C. metody vyškolen. Terapeuta můžete najít dle místa vašeho bydliště nebo se můžete objednat do jednoho z C.I.C. center. Ty se nachází v Praze, v Brně, v Ostravě a v Plzni. Po objednání následuje přibližně hodinová schůzka, kde je pomocí EAM přístroje Salvia indikována odezva na toxickou zátěž organismu a jsou určeny vhodné preparáty Joalis, případně další doporučení ohledně životosprávy. Jedna kúra trvá přibližně 5-6 týdnů a její efekt je po dokončení zkontrolován, případně je navrhnut další postup. 

 

Pamatujte však, že detoxikace je jen součást možné prevence proti vánoční depresi. V prvé řadě je třeba se obrnit a připomenout si, co pro vás vlastně Vánoce znamenají. Pokud vám totiž tyto svátky nepřináší žádnou radost, pravděpodobně bude třeba něco změnit.

 
Zdroj: TZ, Archív 2015
 • Petra 31.10.19, 21:24

  Rozbalit 1.

 • Petra

  Skvěle napsané. Já se snažím se kvůli Vánocům příliš nestresovat. Nehorší je se stresovat kvůli nakupování dárků. Právě proto je vždy nakupuji s předstihem. Třeba synovi jsem letos koupila takovéto auto na dálkové ovládání: https://hrackyzadobrekacky.cz/rc-modely/rc-auto-monster-truck-mad-1-16-bgag Snad mu udělá radost.

 • Miriam 20.11.20, 18:43

  Rozbalit 2.

 • Miriam

  Já osobně zvládám posledních pár let Vánoce jen díky CBD, které si pravidelně objednávám ze stránek https://www.cibdol.cz/cbd-olej Jsem totiž permanentně ve stresu a tohle mi pomůže trochu upustit páru a zapomenout na všechny ty úkoly, které mne ještě čekají.

 
Profil blogu
Profil sekce "Praktická"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:46

Přístupů:
1116210

RSS:
Toplist