V Praze byly uděleny Evropské ceny Trebbia 2012

- V Praze byly uděleny Evropské ceny Trebbia 2012
Rubrika:  Ze společnosti

V Praze byly uděleny Evropské ceny Trebbia 2012

14.03.12, 06:12, autor: Kočička
Smetanova síň Obecního domu v Praze hostila v neděli 11. března významnou událost kulturního života – Benefiční galavečer konaný u příležitosti předávání Evropských cen Trebbia 2012. Sedm osobností si odneslo ocenění za svůj významný přínos umění. Záštitu nad večerem převzala předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Miroslava Němcová a ministryně kultury České republiky Alena Hanáková.

Čtenost -   Diskuze: (1
 

Slavnostní večer moderovaný česko-slovenským duem Jitka Novotná a Ĺubomír Bajaník vysílaly v přímém přenosu obě národní televizní stanice. Úvodní slovo patřilo Miru Smolákovi, zakladateli Nadačního fondu Trebbia a předsedovi Mezinárodního nominačního komitétu. Sir Bob Geldof, irský zpěvák, textař, politický aktivista a laureát ceny Trebbia 2010, v Laudatiu pronesl zamyšlení nad dvanácti ročníky ceny Trebbia. „Laureáti ceny Trebbia vědí, že peníze samy o sobě neznamenají nic. Jsou komoditou jako každá jiná a smysl získávají až přispěním na dobrou věc,“ ocenil přístup mecenášů Bob Geldof.

Evropskou cenu Trebbia 2012 za podporu umění získala lékařka a podnikatelka Dadja Altenburg Kohl (Česká republika / Německo). Ocenění převzala z rukou ředitele Národního divadla v Praze Ondřeje Černého.

Další oceněnou osobností se stal podnikatel v oblasti investičního finančnictví a ocelářského průmyslu, majitel několika TV stanic, bývalý člen ukrajinského parlamentu a velký filantrop Viktor Pinčuk. Cenu převzal z rukou Boba Geldofa.

 


Blanka Matragi s manželem na galavečeru Trebbia 2012

 

 

Evropskou cenu Trebbia 2012 za tvůrčí činnost obdržel legendární slovenský humorista, filmový a divadelní herec, dramatik, textař a režisér Milan Lasica. Cenu mu předal herec, mim a dramatik Bolek Polívka. Šek na 100 tisíc korun jako dotaci ceny Trebbia předal Jan Lešták, majitel oční kliniky JL Praha a generální partner večera.

Další ocenění za tvůrčí činnost získala zasloužilá umělkyně Ruské federace, půvabná herečka Olga Kabo. Cenu převzala z rukou honorárního konzula Seychelské republiky na Slovensku Andreje Hryce. Šek na 100 tisíc korun jako dotaci ceny Trebbia předala Anna Rusnak, ředitelka českého zastoupení italského klenotnictví Roberto Coin.

Ocenění za tvůrčí činnost převzala z rukou Miroslavy Němcové rovněž světoznámá umělkyně, řemeslnice a inovátorka Eriko Horiki z Japonska. Ta vytváří svá díla s využitím papíru Washi. Její interiérové doplňky i celé stěnové systémy a další architektonické prvky jsou inspirovány staletími formovaným japonským uměním jemné hry světla a stínu prostřednictvím papíru Washi. Šek na 100 tisíc korun jí předal zástupce Banque Privée Edmond de Rothschild Europe.

 

 

 

Hana Zagorová a Štefan Margita

 

 

Evropskou cenou Trebbia 2012 za přínos k dialogu národních kultur byl oceněn Pavel Pecháček, někdejší redaktor a později režisér Českého rozhlasu, který proslul svým pozdějším působením v Radiu Svobodná Evropa i v Hlasu Ameriky, a současný poradce prezidenta rádia Svobodná Evropa / rádio Svoboda. Cenu mu předala Miroslava Němcová, předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.

Mimořádnou Evropskou cenu Trebbia 2012 za celoživotní dílo obdržel významný český operní pěvec – basista, hudební skladatel a varhaník Richard Novák. Cenu převzal z rukou Daniela Dvořáka, ředitele Národního divadla v Brně. Šek na částku 100 tisíc korun jako dotaci ceny Trebbia předal mecenáš Hugo Hrubý, generální ředitel společnosti SKEX – výstavba energentických celků.

Večer byl prodchnut kulturními vystoupeními. Ve světové premiéře zazněla symfonická předehra Radima Smetany Trebbia 2012 – Legenda o řece v podání Severočeské filharmonie s dirigentem Charlesem Olivieri-Munroem. Své pěvecké umění předvedly dvě pěvkyně – finská sopranistka Henna-Mari Luolamo a mezzosopranistka Julia Neženceva, sólistka hudebního divadla Zazerkalje v Petrohradě. Klavírním vystoupením nadchla německá klavíristka Katharina Treutler i kytarista Lubomír Brabec.

 

 

Juraj Jakubisko s manželkou Deanou Horváthovou

 

Během večera proběhla tradiční dražba výtvarných děl. Sto padesát tisíc korun – výtěžek dražby grafiky Juraje Jakubiska získal Domov Sv. Karla Boromejského v Řepích. Obrazy Karla Gotta, Jurije Gorbačeva a grafika Ronnyho Wooda vynesly v dražbě 450.000 korun, které byly rozděleny mezi Občanské sdružení Pomozte dětem při ČT a Nadační fond Trebbia. Zlatým hřebem dražby byl obraz Bílý kůň ve vesmíru, který namaloval Václav Havel. Dražba tohoto obrazu čestného člena Mezinárodního nominačního komitétu Trebbia vynesla 1.500.000 korun. Obraz vydražila společnost SKEX. Šek na polovinu částky s díky převzala Dagmar Havlová pro Nadaci Vize 97, druhá polovina podpoří Nadační fond Trebbia.

 
Zdroj: Trebbia
  • Mathias Matteo 26.06.22, 17:05

    Rozbalit 1. christopher09kimberly@gmail.com

  • Mathias Matteo

    My purpose out here today is to share this article about how Dr Adoda helped me in getting back my EX-WIFE who left me with the kids also 6months ago. I tried all I could to make her see reasons with me so that we can continue our relationship but she denied me. I searched properly for help on how to make relationship work and be better after a breakup and I saw different reviews of Dr Adoda how good and powerful in reuniting broken lover back and save Relationship/Marriage and I insisted on giving it a try by contacting him via what's app on (+2348112825421). He gave me reason to live again and he prepared a ( Reconciliation Love Spell ) and told me that my Ex-WIFE will come back to me within 48 hours. Can you believe it, my EX-WIFE came back to me and our 3Years Anniversary will be held Soon. Contact him now!!! if you need any help. Email: adodalovespelltemple440@gmail.com Eternally grateful Adoda I highly recommend

    View more on YouTube: youtu.be/B279mkEo_C4

 
Profil blogu
Profil sekce "Ze společnosti"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 13:12:22

Přístupů:
392115

RSS:
Toplist