V Městských divadlech pražských bude Teror

- V Městských divadlech pražských bude Teror
Rubrika:  Kulturní

V Městských divadlech pražských bude Teror

08.09.17, 12:23, autor: Madeléne
Jaké pocity asi zažívá porotce u soudního přelíčení s člověkem, který sice zachránil tisíce, ale jeho rozhodnutí zničilo stovky dalších životů? Kolik odvahy je třeba k tomu, vzít na sebe důsledky vlastních rozhodnutí?

Čtenost -   Diskuze: (1
 

Lze vidět v pachateli i oběť systému? Režisér Ondřej Zajíc připravuje pro Divadlo ABC interaktivní drama Teror od německého autora Ferdinanda von Schiracha, které je v poetice Městských divadel pražských experimentem. Inscenace vtáhne publikum do děje. Diváci se stávají porotci a na konci inscenovaného soudního procesu, za použití hlasovacího zařízení, sami rozhodnou o vině, či nevině obžalovaného. Hra se nezabývá jen aktuálním tématem – terorismem, ale klade důraz na osobní zodpovědnost jednotlivce. Poprvé se toto interaktivní drama divákům představí 11. listopadu.


Pod režisérskou taktovkou Ondřeje Zajíce vznikne drama s prvky interaktivity Teror od německého dramatika Ferdinanda von Schiracha. V zápletce je důležitý teroristický čin, kdy terorista unese letadlo plné civilistů a chce jej navést na stadion, na kterém se právě nachází 70 tisíc lidí. Pilot stíhacího letounu neuposlechne rozkaz a stroj sestřelí. „Před publikem se odehrává soudní přelíčení, kde se neřeší jasná vina teroristy, ale vina pilota, který letadlo sestřelil. Diváci se stávají porotci v tomto procesu a rozhodují o vině, či nevině. Hlavním tématem je morální problém, před který hrozba terorismu staví celý náš západní svět,“ říká Ondřej Zajíc.


Výsledky hlasování diváků, kteří tuto inscenaci viděli, je možné najít na webových stránkách terror.theater. „Městská divadla pražská se také zapojí do tohoto projektu, takže i čeští diváci budou moci sledovat, zda byl obžalovaný shledán vinným, či nevinným,“ dodává Ondřej Zajíc. V inscenaci se představí Milan Kačmarčík, Zbigniew Kalina, Tomáš Novotný, Jitka Smutná, Lukáš Jurek a Evellyn Pacoláková. Premiéra se odehraje 11. listopadu v Divadle ABC.

 

Ferdinand von Schirach
Teror


Režie: Ondřej Zajíc
Dramaturgie: Věra Mašková
Překlad: Ondřej Šebesta
Scéna: Adam Pitra
Kostýmy: Dana Hávová
Hrají: Milan Kačmarčík, Zbigniew Kalina, Tomáš Novotný, Jitka Smutná, Lukáš Jurek, Evellyn
Pacoláková
Premiéra 11. 11. 2017 v Divadle ABC

 
Zdroj: TZ, foto A. Hrbková
  • Mathias Matteo 26.06.22, 16:40

    Rozbalit 1. christopher09kimberly@gmail.com

  • Mathias Matteo

    My purpose out here today is to share this article about how Dr Adoda helped me in getting back my EX-WIFE who left me with the kids also 6months ago. I tried all I could to make her see reasons with me so that we can continue our relationship but she denied me. I searched properly for help on how to make relationship work and be better after a breakup and I saw different reviews of Dr Adoda how good and powerful in reuniting broken lover back and save Relationship/Marriage and I insisted on giving it a try by contacting him via what's app on (+2348112825421). He gave me reason to live again and he prepared a ( Reconciliation Love Spell ) and told me that my Ex-WIFE will come back to me within 48 hours. Can you believe it, my EX-WIFE came back to me and our 3Years Anniversary will be held Soon. Contact him now!!! if you need any help. Email: adodalovespelltemple440@gmail.com Eternally grateful Adoda I highly recommend

    View more on YouTube: youtu.be/B279mkEo_C4

 
Profil blogu
Profil sekce "Kulturní"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:58

Přístupů:
1970198

RSS:
Toplist