V čem se vám bude spát lépe? V košili, nebo v pyžamu?

- V čem se vám bude spát lépe? V košili, nebo v pyžamu?
Vyšlo v blogu:  Janči blog

V čem se vám bude spát lépe? V košili, nebo v pyžamu?

12.10.18, 07:34, autor: Janickaa , Hodnocení: -
Preferujete spaní na lehko nebo máte raději pyžamo, do kterého se celí schováte a pěkně vás zahřeje? Z průzkumu vyplývá, že “nahý spánek” si dopřává 30 % mužů a pouze 10 % žen, ostatní poletují mezi pyžamem a košilkami. Odborníci se však shodují, že spánek bez pyžama je daleko zdravější. Proč tomu tak je?

Čtenost -   Diskuze: (3
 

Chlad je lepší než teplo

Jeden z hlavních důvodů proč byste měli spát co nejvíce nalehko je paradoxně právě teplota. Je prokázáno, že zažíváme kvalitnější a hlubší spánek při teplotách kolem 18–20°C. V ložnici bychom tedy neměli mít přetopeno, pomůže i otevřená ventilace a samozřejmě vhodný oděv na spaní. Pyžama s dlouhými rukávy i nohavicemi se tak hodí do opravdu chladných nocí. Po zbytek roku byste měli preferovat spánek v noční košilce i z hygienických důvodů. Přílišné pocení bývá příčinou vzniku kožních mykóz.

Vyhněte se spánku ve spodním prádle

Dalším důvodem proč bychom si měli dopřát spánek “na lehko” je pocit volnosti. Ze stejného důvodů se vyhněte také spaní ve spodním prádle. Kalhotky i podprsenky jsou pro váš spánek nepohodlné, škrtí, brání správnému krevnímu oběhu a nedovolí vám se uvolnit a zcela se tak poddat spánku.

Nechcete spát nazí? Zkuste antibakteriální pyžamo

Spánek je kvalitní a hluboký, když se zcela uvolníte, nic vám nevadí, není vám zima ani horko a nepotíte se. Jak toho docílit, když vám spánek na naháče nevyhovuje a přesto si chcete dopřát jeho výhody? Řešením jsou antibakteriální pyžama a košilky s ionty stříbra. Kvalitní bavlna obohacena o ionty stříbra dovoluje pokožce dýchat a eliminuje tak nepříjemné pocení. Zároveň antibakteriální košilky zabraňují vzniku i šíření mykóz a vyrážek.

Pokud vás antibakteriální pyžama zaujaly, prohlédněte si nabídku výrobce Passion. Překvapí vás, jak elegantní a svůdné mohou být noční košilky s funkčními vlastnostmi.

 
 • Věra 26.01.23, 17:43

  Rozbalit 1.

 • Věra

  Tak jsem se teď tak na kávě bavila s mojí dlouholetou kamarádkou a ta mně říkala že si její manžel do ložnice pořídil https://www.jis.cz/predokenni-rolety/ předokenní rolety a s nimi se jí usíná úplně báječně. Asi to budu muset také koupit domů.

 • Alena 01.06.23, 19:21

  Rozbalit 2.

 • Alena

  Mnooo já třeba občas ráda spím i na ostro. :) Hlavně přes léto. Je ale bohužel pravda, že teď jsem se poměrně dlouho dobře nevyspala. Mohla za to moje stará matrace. Na té se už spalo fakt špatně. Asi před týdnem jsem ji ale konečně vyměnila za novou z https://www.matracky.cz/ a na té se teda spí mnohem lépe.

 • Jitka 30.06.23, 15:35

  Rozbalit 3.

 • Jitka

  Pro mě jednoznačně košile. V tom vedru to jinak nejde. Co jsem ale teď nedávno zjistila, tak mi začíná čím dál víc vadit světlo, které jde z ulice do ložnice. Právě proto jsem se rozhodla do oken v ložnici pořídit takovéto rolety den a noc v systému MINI - https://zebra-shop.cz/rolety-den-a-noc/ Musím říct, že od té doby, co je tam mám, tak je to mnohem lepší a přijde mi, že lépe spím.

 
Ohodnoťte článek
Hodnotit mohou pouze přihášení uživatelé.
Tento článek zatím nikdo nehodnotil | Průměrné hodnocení: (-)

Zoufale nesnáším Apríl

Nejsem žádný škarohlíd, ani člověk bez špetky smyslu pro humor, to rozhodně ne. Ale nesnáším Apríl. Rozumějte správně - 1. duben.
autor
O autorovi
autor
autor
další články autora
Další články autora
další články autora
Profil blogu
Profil blogu "Janči blog"
Profil blogu
Založen:
19.7.2013 9:09:44

Přístupů:
14274

RSS:
Toplist