"Určitě se sem vrátím!" slíbila nadšená Michelle Obamová Pražanům

- "Určitě se sem vrátím!" slíbila nadšená Michelle Obamová Pražanům
Rubrika:  Úspěšná

"Určitě se sem vrátím!" slíbila nadšená Michelle Obamová Pražanům

06.04.09, 20:02, autor: Plavovláska
I krátká procházka Prahou stačila Michelle Obamové (45) k tomu, aby se do hlavního města České republiky a do jejích obyvatel zamilovala. "Určitě se sem vrátím," prohlásila první dáma USA.

Čtenost -   Diskuze: (5
 

Davy mladých Čechů a turistů skandující "Obama! Obama!" mávaly na první dámu Spojených států, která procházela ulicemi pražské židovské čtvrti. Mávala lidem zpátky a na dohled nebyla žádná tvář, která by vyjadřovala nelibost nebo vztek.


"Měla k nim tak blízko," uvedla Michaela Sidenbergová, která Obamové dělala průvodkyni.Prohlídku Michelle Obamová začala v neděli ráno, kdy ji první dáma České republiky Livia Klausová provedla Pražským hradem, sídlem českého prezidenta.


Michelle Obamová zřejmě uposlechla varování ohledně dlažby v pražských ulicích a vyrazila v botách bez podpatku.


Obě první dámy se prošly kolem Katedrály svatého Víta, potom se přesunuly do Baziliky svatého Jiří, kterou si prohlédly a kde vyslechly koncert dětského sboru zrakově postižených.

 

 "Je tak přirozená a velice milá," prohlásila Klausová o paní Obamové, které věnovala darem český křišťál. Na oplátku od ní dostala "pěknou americkou vázu," jak uvedla Klausová.


Později strávila Michelle Obamová dvě hodiny v židovské čtvrti, kde navštívila Pinkasovu synagogu a na Starém židovském hřbitově se zastavila u hrobu legendárního rabiho Löwa. Potom, podle místního zvyku, napsala na papír modlitbu a poskládaný jej umístila pod kamínek na jeden z hrobů.

 

 Její poslední zastávka byla ve Staronové synagoze z roku 1270, která je jednou z nejstarších dochovaných synagog ve střední Evropě.


Když se loučila s vedoucími představiteli pražské židovské komunity, byla Michelle Obamová evidentně dojatá. "Byla to nádherná návštěva, ale byla příliš krátká. Ještě se sem vrátím," řekla na závěr své pražské prohlídky.

 
Zdroj: Korzo, FOTO: Korzo
 • cbzXNiFIPn 10.10.12, 23:50

  Rozbalit 1. aOtIklKiKdOTPa

 • cbzXNiFIPn

  That's a cunning answer to a chlalegning question

 • ziXrkPtl 11.10.12, 16:15

  Rozbalit 2. xWiwFtNmVsdntcmb

 • ziXrkPtl

  NA3O65 <a href="http://hsugbwuouvab.com/">hsugbwuouvab</a>

 • fBLBpKuGgOZpQsYDRZ 11.10.12, 21:58

  Rozbalit 3. BcsSCpyceTYBALDEiOS

 • fBLBpKuGgOZpQsYDRZ

  2lhUPT , [url=http://sfssybefrffe.com/]sfssybefrffe[/url], [link=http://jwyvmrlcyycx.com/]jwyvmrlcyycx[/link], http://falntqbzkyyy.com/

 • AfnpJaXFjgiEbvd 13.10.12, 10:02

  Rozbalit 4. sicEDPeVSpCJoOaKjJ

 • AfnpJaXFjgiEbvd

  TIPBoz <a href="http://kchvsectfwos.com/">kchvsectfwos</a>

 • KYtmAhOSZhBc 13.10.12, 19:53

  Rozbalit 5. iUouxKShYdMYqEWSon

 • KYtmAhOSZhBc

  ZztOL4 , [url=http://ekuqerresbof.com/]ekuqerresbof[/url], [link=http://nhhdhsnoiext.com/]nhhdhsnoiext[/link], http://ifcxccldauhk.com/

 
Profil blogu
Profil sekce "Úspěšná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:12

Přístupů:
1228900

RSS:
Toplist