Tuzemskou dovolenou volí Češi čím dál více. Kde ji tráví nejčastěji?

- Tuzemskou dovolenou volí Češi čím dál více. Kde ji tráví nejčastěji?
Rubrika:  Aktivní

Tuzemskou dovolenou volí Češi čím dál více. Kde ji tráví nejčastěji?

06.07.17, 08:55, autor: Maggie
Současná situace v některých evropských destinacích snižuje zájem Čechů trávit dovolenou v zahraničí, a ti tak čím dál více volí možnost relaxovat v české domovině. Která místa jsou v létě nejvytíženější a která zcela určitě stojí za návštěvu?

Čtenost -   Diskuze: (6
 

Jižní Morava

Jižní Morava nabízí turistům mnoho aktivních způsobů trávení dovolené, ale i možnost v poklidu relaxovat. Najdou se tu nadšení cyklisté, milovníci vody, výletníci i vinaři. Moravané jsou navíc známí svou pohostinností a zklidněným způsobem života. Čas tu tak plyne o poznání pomaleji, což uvítají zejména obyvatelé velkých měst, kteří se díky pracovnímu vytížení neustále za něčím honí. Mezi nejvyhledávanější oblasti patří jednoznačně Pálava a taktéž Slovácko.

 

 

Český ráj

Podobně turisticky vytížený je i Český ráj, který se jako první stal chráněnou krajinnou oblastí tehdejší Československa. Stalo se tak roku 1955 a hlavním důvodem bylo chránit unikátní skalní města. Návštěvníci tu však najdou mnohem více. Vyhlášená je například oblast Klokočských skal, Prachovské skály či údolí Plakánek. Bezesporu jednou z nejvyhledávanějších destinací je ovšem městečko Dětenice, a to zejména díky své vyhlášené Středověké krčmě, která zde před mnoha lety byla otevřena jako první restaurační zařízení svého druhu. Ta návštěvníkům nabízí kvalitní gastronomii spojenou s netradičním zážitkem, který umocňuje dobová výzdoba a obsluha s poněkud středověkým způsobem chování. Krčma však není jediným turistickým lákadlem v Dětenicích. Zajímavý je i místní zámek a pivovar. V létě jsou tu navíc s železnou pravidelností pořádány nejrůznější akce jako například Středověký Food Festival nebo speciální programy pro děti. Zmínit můžeme pohádkové neděle v zámeckém parku, které se konají každou neděli od 10 do 16 hodin. Děti si mohou zasoutěžit s Bobem a Bobkem, čertem, babou jagou nebo s čarodějnicí Žizeldou. Pro vítěze jsou připraveny krásné dárečky včetně medaile a samozřejmostí je i oblíbený rytířský turnaj.

 

 

Šumava

Šumava díky své divoké a místy stále nedotčené přírodě je již tradičním cílem nejen českých turistů. Ti tu najdou jak klidné voňavé louky a lesy, ztracená údolí a ledovcová jezera, tak běžná turistická lákadla jako hrady, lanové parky, aquaparky či muzea. V létě se tu navíc vyžijí i cyklisté, tzv. šumavská cyklomagistrála totiž protíná celé území. Co se však ubytování týče, je nutné dělat rezervaci s předstihem, místní penziony a hotely jsou totiž prakticky celé léto plné.

 
Zdroj: TZ
 • Peťula 30.09.19, 22:24

  Rozbalit 1.

 • Peťula

  Tak to my letos vsadili na Mácháč. Moc se nám tam líbilo. Povedlo se nám tam sehnat i moc pěkné ubytování v jednom hezky zařízeném hotelu. Právě to hotelové vybavení, které tam měli se mi líbilo natolik, že jsem se musela zeptat odkud ho mají. Prý od https://www.caretrade.cz/

 • Kamčatka 16.12.20, 00:33

  Rozbalit 2. Výlety a dovolelé

 • Kamčatka

  Miluju výlety po Česku. Ráda cestuji i jinam, ale přijde mi škoda poznávat ostatní země, když neznám tu svou. S přítelem jsme objevili tuhle firmu: https://www.dodavky.online.cz/, tak až se oteplí, půjčíme si dodávku a vyrazíme někam na pár dní po Čechách. Možná nabereme i mou sestru s dětmi, ať není taková nuda!

 • kamila Kockova 22.10.21, 15:21

  Rozbalit 3. Šumava

 • kamila Kockova

  Ahoj, my s rodinou moc rádi jezdíme na Šumavu. Moje maminka tam vyrostla a já byla zvyklá tam jezdit už od dětství! Teď se tam na podzimní prázdniny chystáme zas. chceme navštívit Kvildu a Železnou Rudu. Koupila jsem nám nové termosky na horký čaj na tomto webu: https://www.naturehikecz.cz/ a moc se těším na procházky po lese.

 • Zuzka 28.11.21, 00:19

  Rozbalit 4.

 • Zuzka

  Mockrát díky za tipy. Právě na té Pálavě jsme se letos byli podívat a jednoznačně můžu doporučit. Vydali jsme se tam s karavanem, který jsme měli půjčený od https://www.karavany-strakonice.cz/ Původně jsme si tam chtěli pronajmout nějakou chatku, ale všechno bohužel bylo obsazené. Toto nakonec ale asi byla ta lepší varianta, protože karavan, který jsme měli půjčený byl opravdu luxusní. Příští rok to asi s dovolenou vyřešíme nějak podobně.

 • Štěpánka 27.01.23, 20:11

  Rozbalit 5. Dovolená v ČR

 • Štěpánka

  My jezdíme na dovolenou taky jen po ČR. S dětmi jsme u moře ještě nebyli a nemyslím si, že bychom o něco přišli. I tady je spousta krásných míst a ještě jsme ani všude nebyli :-) . Máme karavan a před ním předstan, který jsme objednali z https://www.reslshop.cz/markyzy-a-predstany/ , tak můžeme být venku nebo vevnitř :-) .

 • Julie 21.05.23, 05:23

  Rozbalit 6. Dovolená

 • Julie

  My jezdíme jak k moři, tak i u nás. Obě dovolené mají něco do sebe, tak se nechci připravit ani o jedno. K moři jezdíme do penzionu a u nás pod stan, který manžel objednal vloni z https://armik.cz/ a dětem se líbí víc to stanování, protože to berou jako dobrodružství :-) .

 
Profil blogu
Profil sekce "Aktivní"
Profil blogu
Založen:
8.7.2010 9:27:53

Přístupů:
1292238

RSS:
Toplist