Tuzemskou dovolenou volí Češi čím dál více. Kde ji tráví nejčastěji?

- Tuzemskou dovolenou volí Češi čím dál více. Kde ji tráví nejčastěji?
Rubrika:  Aktivní

Tuzemskou dovolenou volí Češi čím dál více. Kde ji tráví nejčastěji?

06.07.17, 08:55, autor: Maggie
Současná situace v některých evropských destinacích snižuje zájem Čechů trávit dovolenou v zahraničí, a ti tak čím dál více volí možnost relaxovat v české domovině. Která místa jsou v létě nejvytíženější a která zcela určitě stojí za návštěvu?

Čtenost -   Diskuze: (2
 

Jižní Morava

Jižní Morava nabízí turistům mnoho aktivních způsobů trávení dovolené, ale i možnost v poklidu relaxovat. Najdou se tu nadšení cyklisté, milovníci vody, výletníci i vinaři. Moravané jsou navíc známí svou pohostinností a zklidněným způsobem života. Čas tu tak plyne o poznání pomaleji, což uvítají zejména obyvatelé velkých měst, kteří se díky pracovnímu vytížení neustále za něčím honí. Mezi nejvyhledávanější oblasti patří jednoznačně Pálava a taktéž Slovácko.

 

 

Český ráj

Podobně turisticky vytížený je i Český ráj, který se jako první stal chráněnou krajinnou oblastí tehdejší Československa. Stalo se tak roku 1955 a hlavním důvodem bylo chránit unikátní skalní města. Návštěvníci tu však najdou mnohem více. Vyhlášená je například oblast Klokočských skal, Prachovské skály či údolí Plakánek. Bezesporu jednou z nejvyhledávanějších destinací je ovšem městečko Dětenice, a to zejména díky své vyhlášené Středověké krčmě, která zde před mnoha lety byla otevřena jako první restaurační zařízení svého druhu. Ta návštěvníkům nabízí kvalitní gastronomii spojenou s netradičním zážitkem, který umocňuje dobová výzdoba a obsluha s poněkud středověkým způsobem chování. Krčma však není jediným turistickým lákadlem v Dětenicích. Zajímavý je i místní zámek a pivovar. V létě jsou tu navíc s železnou pravidelností pořádány nejrůznější akce jako například Středověký Food Festival nebo speciální programy pro děti. Zmínit můžeme pohádkové neděle v zámeckém parku, které se konají každou neděli od 10 do 16 hodin. Děti si mohou zasoutěžit s Bobem a Bobkem, čertem, babou jagou nebo s čarodějnicí Žizeldou. Pro vítěze jsou připraveny krásné dárečky včetně medaile a samozřejmostí je i oblíbený rytířský turnaj.

 

 

Šumava

Šumava díky své divoké a místy stále nedotčené přírodě je již tradičním cílem nejen českých turistů. Ti tu najdou jak klidné voňavé louky a lesy, ztracená údolí a ledovcová jezera, tak běžná turistická lákadla jako hrady, lanové parky, aquaparky či muzea. V létě se tu navíc vyžijí i cyklisté, tzv. šumavská cyklomagistrála totiž protíná celé území. Co se však ubytování týče, je nutné dělat rezervaci s předstihem, místní penziony a hotely jsou totiž prakticky celé léto plné.

 
Zdroj: TZ
 • Peťula 30.09.19, 22:24

  Rozbalit 1.

 • Peťula

  Tak to my letos vsadili na Mácháč. Moc se nám tam líbilo. Povedlo se nám tam sehnat i moc pěkné ubytování v jednom hezky zařízeném hotelu. Právě to hotelové vybavení, které tam měli se mi líbilo natolik, že jsem se musela zeptat odkud ho mají. Prý od https://www.caretrade.cz/

 • Kamčatka 16.12.20, 00:33

  Rozbalit 2. Výlety a dovolelé

 • Kamčatka

  Miluju výlety po Česku. Ráda cestuji i jinam, ale přijde mi škoda poznávat ostatní země, když neznám tu svou. S přítelem jsme objevili tuhle firmu: https://www.dodavky.online.cz/, tak až se oteplí, půjčíme si dodávku a vyrazíme někam na pár dní po Čechách. Možná nabereme i mou sestru s dětmi, ať není taková nuda!

 
Profil blogu
Profil sekce "Aktivní"
Profil blogu
Založen:
8.7.2010 9:27:53

Přístupů:
753692

RSS:
Toplist