Třetina žen se stresuje kvůli sexu

- Třetina žen se stresuje kvůli sexu
Rubrika:  Smyslná

Třetina žen se stresuje kvůli sexu

24.08.21, 00:00, autor: Plavovláska
Třetina žen pociťuje před sexem, během něj či po něm úzkost, 42 % žen nerozumí svým sexuálním potřebám. Stres či obavy spojené se svým sexuálním životem dokonce pociťuje 7 z 10 žen. Vyplývá to z průzkumu aplikace Ferly, jež zkoumala sexuální zdraví mezi 20 tisíci respondenty.

Čtenost -   Diskuze: (9
 

Nedávný průzkum aplikace Ferly, která se zaměřuje na sexuální wellbeing, odhalil, že 71 % žen je kvůli svému sexuálnímu životu vystresovaných. Z průzkumu, jehož se zúčastnilo 20 tisíc lidí, dále vyplynulo, že třetinu žen dokonce přímo před sexem, během něj či po něm trápí úzkost. „Zhruba 4 ženy z 10 pak přiznávají, že nechápou své sexuální potřeby. Pouze 9 procent žen nemá problém si říci, co v sexu potřebují. Sexuální úzkost přitom nejvíce trápí lidi mezi 31 až 35 lety,“ komentuje výsledky průzkumu Adam Durčák z e-shopu Ruzovyslon.cz , který prodává erotické pomůcky a zabývá se zdravou sexualitou.


S touhou ženy problémy nemají
Celých 85 % žen také přiznává, že kvůli svým nejistotám a malé sebedůvěře samy sebe vnitřně shazují. Oproti pouhým 3 % mužů navíc 12 % žen zažívá při sexu bolest a méně než čtvrtina si užívá hojného orgasmu. Velmi častý orgasmus naproti tomu hlásí téměř 50 % mužů. Všechny tyto popsané problémy ale neznamenají, že by ženám chybělo libido – bezmála 60 % respondentek průzkumu ohodnotilo svou sexuální touhu jako vysokou, či
dokonce velmi vysokou.


„Ačkoliv se obecně míní, že ženské libido není nikterak velké, tento i další průzkumy jasně ukazují, že ženy o sex stojí a chtějí si jej užít. Bohužel, i v sexu stále přetrvává nerovnost mezi pohlavími. O ženských potřebách v sexu se hovoří méně otevřeně než o těch mužských a často bývají upozaďovány,“ vysvětluje Adam Durčák.


Potřeba je nejen podpora, ale i důkladné poznání sebe samé
Boj se sexuální úzkostí a nejistotou u žen však vyžaduje nejen podporu zvenčí, ale i „zevnitř“, tedy změnu u žen samotných. Ženy by se měly snažit pěstovat si zdravé sebevědomí i v rovině své sexuality. „Důležité je především přijetí vlastního těla a také jeho důkladné poznání, stejně jako snaha porozumět svým potřebám. Klíčová je rovněž komunikace mezi partnery, otevřenost, důvěra. Dobré sexuální zdraví je investice, kterou by do sebe samotné měla vložit každá žena,“ podotýká Adam Durčák.

 
Zdroj: TZ
 • Radka 05.11.21, 22:52

  Rozbalit 1.

 • Radka

  Kupujete si v páru erotické hračky pod stromeček?

 • Ilona 08.11.21, 19:33

  Rozbalit 2.

 • Ilona

  Nejen pod stromeček. Dáváme si erotické hračky i jen tak. Oba rádi zkoušíme něco nového a s každou erotickou hračkou dokážeme řádit opravdu dlouho.

 • Radka 09.11.21, 23:01

  Rozbalit 3.

 • Radka

  Máte nějaký oblíbený obchod, kde mají kvalitní zboží nebo nakupujete pokaždé jinde?

 • Ilona 11.11.21, 00:25

  Rozbalit 4.

 • Ilona

  Pokud se jedná o erotické pomůcky a všechny věci okolo s tím spojené, tak nakupuji pouze z obchodu e-kondomy.cz Mají vše kvalitní, za dobrou cenu a hlavně posílají vše v diskrétním balení a to je pro mě důležité

 • Jana 04.12.21, 19:37

  Rozbalit 5.

 • Jana

  Já už jsem také vystresovaná, protože na sex nemám vůbec chuť. Nevím co to semnou je, ale prostě se nedokážu vůbec vzrušit a strašně mě to štve. Jak se zase dostat do varu?

 • Martina 05.12.21, 23:25

  Rozbalit 6.

 • Martina

  Já jsem si u sebe myslela, že je to prostě věkem a začala jsem se smiřovat s tím, že už si sex nikdy moc užívat nebudu. Jednou jsem však na internetu narazila na prášky pro ženy, které dokáží zvyšovat libido. Řekla jsem si, že to vyzkouším a udělala jsme opravdu dobře. Když jsem si prášky vzala poprvé, tak tomu nemohl uvěřit ani manžel, jak jsem u toho zase řvala rozkoší.

 • Jana 08.12.21, 17:30

  Rozbalit 7.

 • Jana

  Které prášky tohle prosím dokáží? Určitě bych to vyzkoušela, protože asi nemám co bych mohla ztratit...

 • Martina 12.12.21, 23:34

  Rozbalit 8.

 • Martina

  Uvidíte, že rozhodně nebudete litovat. Vyzkoušejte určitě prášky na lepší libido u žen https://supererekce.com/22-fly-pro-zeny-1-baleni-3-tablety.html

 • Olga 20.11.22, 23:29

  Rozbalit 9.

 • Olga

  Já jsem se stresovala snad úplně kvůli všemu. Mám za sebou období, kdy se se mnou nehodilo snad ani bavit. Pomohlo mi, když jsem začala kupovat kvalitní kratom https://kratomlevne.cz/ , která mi dokáže vždy zlepšit náladu a celkově pohodově naladit.

 
Profil blogu
Profil sekce "Smyslná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:56:37

Přístupů:
1759225

RSS:
Toplist