TOP TEN novoročních předsevzetí

- TOP TEN novoročních předsevzetí
Vyšlo v blogu:  Plavovláska

TOP TEN novoročních předsevzetí

03.01.13, 10:17, autor: Plavovláska , Hodnocení: -
aneb jaká novoroční předsevzetí si nejčastěji dáváme ...

Čtenost -   Diskuze: (4
 

Slyšela jsem v rádiu a posléze dohleda i v tisku, že prý takováto novoroční předsevzetí si průměrný obyvatel české kotliny u příležitoti nového roku dává:

 

 

    1. Přestat kouřit


    2. Začít hubnout


    3. Více sportovat


    4. Zdravěji jíst (a pít)


    5. Naučit se jazyk


    6. Vydělat více peněz


    7. Najít si novou lásku


    8. Číst více knih, a ne stále koukat na televizi


    9. Vyměnit komplet šatník


    10. Nedávat si už žádná předsevzetí

 

 

A zjistila jsem, že jsem úplně mimo.

 

1. Přestat kouřit nemohu, stalo se tak již před 14-ti lety!

2. Začít hubnout nemohu, stalo se tak již před pěti lety

3. Více sportovat, sice mohu, ale 3x týdně posilovna a jednou jóga mi skutečně bohatě stačí

4. Zdravěji jíst a pít? Zřejmě ano, ale to bych si musel pořidit laboratoř a začít zkoumat potraviny doma na lince (a zřejmě bych pak bya nucena následně umřít hlady a žízní, protože velmi drahé biopotraviny, kterými si zanáším ledničku, mají stejné množství škodlivin jako ty "obyč")

5. Naučit se jazyk, ale naco? Vládnu víceméně jazyky několika a doposud jsem se nesetkala se situací, že by mi jejich zásoba nějak výrazně nestačila. Sice je pravda, že v Izraeli nemluvím hebrejsky, ale kupodivu to nijak výrazně nevadí.

6. Vydělat více peněz, ano to by taky šlo. Peněz není nikdy dost, ale rozhodně bych si to nedala jako novoroční předsevzetí. Prostě když to půjde, tak to půjde.

7. Najít si novou lásku - no ani omylem. Na podobný experimenty teď vážně nemám chuť ani náladu a navíc jsem přesvědčena, že ono to stejně nejde zazávazkovat. Pokud se to stane, je to fajn, ale nutit se do toho - to tedy ne!

8. No s tou televizí je to problém, vzhledem k tomu, že na ni téměř nekoukám (ve valné většině ani není na co). Knih by sice mohla přečíst více, ale jako novoroční předsevetí?

9. Vyměnit kompletně šatník by byla zhůvěřilost. Učinila jsem tak v roce 2012 - vyházela jsem veškeré své ošacení bez milosti do popelnic a koupila si kompletně všechno nové. Děsně mi to udělalo dobře :) Kdybych si to teď zopákla obávám se, že by se mi opravdu hodně přitížilo, když bych si uvědomila, co všechno to loni stálo.

10. Nedávat si už žádná předsevzetí je samo o sobě předsevzetí. Tzn. vlastně své předsevzetí porušuji již samotným vyhlášením toho předsevzetí a to tedy neudělám už z principu.

 

Doufám, že ostatní jsou na tom líp a s hledáním svého předsevzetí nemají takové trampoty jako já :)

 

 

Hezký nový rok!

 
 • WjgiTucahlEwLp 08.04.13, 19:26

  Rozbalit 1. PBWMmIcOpKQKWP

 • WjgiTucahlEwLp

  Maro, ber to tak, že podle některfdch teoried naste1ve1 ve světě nove9 politicke9 rozdělened na izusocionilmas a globalismus. Jak izolacioniste9 tak globaliste9 mezi sebou majed praviče1ky i leviče1ky, nicme9ně opět jde o střet dvou celfdch koncepced, ne pohledu na svět. Izolacionisticke1 pravice jsou konzevativci jako Pat Buchanan, levice jsou bolševici typu Castra, Kim Čong-ila, naciste9 nebo socialiste9 norske9ho typu (Arbeiderparti je izolacionisticke1, protievropske1 - a přesto ostře levicove1). Globalisticke1 pravice jsou ti, co vided celfd svět jako jeden velkfd volnfd trh, kde by ste1ty pokud možno neměly překe1žet obchodu, kterfd tvořed alfu a omegu světa. Ste1t v takove9m pojeted je něco jako industrie1lned zf3na, ktere1 poskytuje businessu infrastrukturu a firma, jakož i občan se vfdběrem ste1tu zkre1tka rozhoduje podle toho, kterfd mu nabeddne nejlepšed podmednky. Globalisticke1 pravice je ztělesněne1 velkfdmi finančnickfdmi centry jako londfdnske9 City, Wall Street či Tokio. Oproti tomu globe1lned levice jsou všichni ti pošuci, kteřed proti tomuto ře1du (globe1lně) protestujed a jsou mezi nimi zpravidla různed "antiglobaliste9", Greenpeace, apod. apod. Mezi medrnou variantou te9to globe1lned levice jsou i ti takzvaned "havliste9". Je1 osobně (nemohu mluvit za sve9 kolegy) velmi silně podporuji globe1lned svět financed, outsourcingů, offshoringů, zkre1tka jeden velkfd trh. Tedy se počedte1m mezi globalistickou pravici. Nuž a proto z me9ho pohledu mi konzervativci svfdm sche9matem myšlened tolik připomednajed i ty různe9 leviče1ky, neb jako leviče1ci by i oni poře1d izolovali, hledali idealisticke9 koncepty a přikazovali jinfdm, co majed dělat a co si majed myslet. Mně je jedno, v co kdo věřed, hlavně když dodržuje ze1kony, plated daně, neděle1 bordel a nesnažed se svrhnout tento ře1d.

 • sukAeqDwHpCi 10.04.13, 03:48

  Rozbalit 2. zMBCnWLZqla

 • sukAeqDwHpCi

  2jhpJj <a href="http://giwoxwhvbkvf.com/">giwoxwhvbkvf</a>

 • RrEWpCQoU 12.04.13, 04:05

  Rozbalit 3. GLrKAlTLgjxTDAhwR

 • RrEWpCQoU

  UPOV2n <a href="http://ksaojbofuqiu.com/">ksaojbofuqiu</a>

 • QlQiAXvHE 12.04.13, 11:22

  Rozbalit 4. WskZkvGzOszvJJIUmBi

 • QlQiAXvHE

  JmdwAr , [url=http://yqnxsbelgbds.com/]yqnxsbelgbds[/url], [link=http://cdtbvxncaqkj.com/]cdtbvxncaqkj[/link], http://qdcxwdyhftlh.com/

 
Ohodnoťte článek
Hodnotit mohou pouze přihášení uživatelé.
Tento článek zatím nikdo nehodnotil | Průměrné hodnocení: (-)

Obezita a její faktory

Obezita trápí čím dál tím víc lidí, v České republice je jí postiženo 29 % mužů a 40 % žen. Nejčastěji bývá spojena se zvýšeným příjmem potravy na jedné straně a nedostatkem pohybu na straně druhé. Velkou roli hrají i vrozené dispozice, hormonální vlivy, pravidelnost stravování, psychický stav a další možné faktory. Obezita není jen estetickou vadou, ale především představuje vážný problém zdravotní.
autor
O autorovi
autor
autor

Společně o všem :)
další články autora
Další články autora
další články autora
Profil blogu
Profil blogu "Plavovláska"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 11:25:37

Přístupů:
197886

RSS:
Toplist