Tomáš Töpfer: Lékařská věda je už tak pokročilá, že dnes nemůže být nikdo zdráv

- Tomáš Töpfer: Lékařská věda je už tak pokročilá, že dnes nemůže být nikdo zdráv
Rubrika:  Zdravá

Tomáš Töpfer: Lékařská věda je už tak pokročilá, že dnes nemůže být nikdo zdráv

01.11.08, 08:40, autor: Plavovláska
Když jsem dostal otázku, jestli bych nemohl vyprávět nějaký zajímavý a pozitivní zážitek, který mám spojený s návštěvou lékaře, téměř okamžitě se mi vybavil tento: „Nedávno jsem přišel k lékaři. Nečekal jsem příliš dlouho a byl jsem ošetřen.“ Nu, není to dost pozitivní zážitek?!

Čtenost -   Diskuze: (6
 

 

Když jsem dostal otázku, jestli bych nemohl vyprávět nějaký zajímavý a pozitivní zážitek, který mám spojený s návštěvou lékaře, téměř okamžitě se mi vybavil tento: „Nedávno jsem přišel k lékaři. Nečekal jsem příliš dlouho a byl jsem ošetřen.“ Nu, není to dost pozitivní zážitek?!

 

     Já sám se už nemohu dočkat, až se nám podaří reformovat zdravotnictví. Nesmírně se těším na chvíli, kdy bude konečně hospodárněji nakládáno s penězi, které dnes protékají zdravotním systémem. Věřím, že jednou budu mít lepší přehled, kolik jsem do zdravotní péče systémem solidarity přispěl, a kolik odčerpal.

 

     Výsledky jakékoliv změny se však ukáží až po delší době, proto musíme být trpěliví. Nejhorší věcí by bylo uprostřed nějakého důležitého kroku se rozhodnout, že ho nedokončím, jenom kvůli tomu, že nastaly drobné obtíže. Není těžké nadchnout se pro dobrou a důležitou věc. Ten pravý hrdina se vždy pozná podle toho, že se nenechá odradit drobnými překážkami a ve své snaze vytrvá až do konce. Až do kýženého happyendu. Doufám, že to tak dopadne i se zdravotní reformou.

 

     Snad se dožiji ve zdraví toho, že budu motivován, abych se choval zodpovědněji ke svému zdraví, a že to dokonce v souvislosti s pojištěním pocítím! Například formou odměny za zdravý životní styl.

 

     Já sám totiž pokud možno nenavštěvuji lékaře. Moje maminka s oblibou velmi často říkávala: „Lékařská věda je už tak pokročilá, že dnes nemůže být nikdo zdráv.“ No a jak víme, maminka a režisér mají vždycky pravdu! Od té doby, kdy jsem tuto moudrost slýchával, už uplynula řada let a mnohé se změnilo. Přibylo mnoho nových diagnostických metod, drahých a skvělých přístrojů. No a když nejste dost opatrní, tak vás na ty přístroje napojí…

 
Zdroj: Zdraví pro vás
 • Neregistrovaný 02.11.08, 09:33

  Rozbalit 1. Michalka

 • Neregistrovaný

  Tak to buď všechny předběh,protože je známá osobnost a nebo tam kvůli poplatku 30ti korun nikdo nebyl:-))

 • tcKOTTyksoBbn 23.09.11, 18:57

  Rozbalit 2. dOTPXGMGCapQrxUT

 • tcKOTTyksoBbn

  Enlightening the world, one helpful airltce at a time.

 • KERBSNWP 24.09.11, 16:20

  Rozbalit 3. OkdsSIKP

 • KERBSNWP

  NFfB0h <a href="http://lqjuwtbnfxoz.com/">lqjuwtbnfxoz</a>

 • hgWgYgfafTEFizJFjj 25.09.11, 18:50

  Rozbalit 4. SBZCCWXNKfHYmB

 • hgWgYgfafTEFizJFjj

  RuoBo0 , [url=http://urpovlovdziz.com/]urpovlovdziz[/url], [link=http://frfkjpejtjjg.com/]frfkjpejtjjg[/link], http://okkdefukxred.com/

 • ExYslNvejbIik 25.09.11, 18:50

  Rozbalit 5. ggomYzkMkKUqTVXR

 • ExYslNvejbIik

  Fa5LLD , [url=http://lznlqkvsmnvp.com/]lznlqkvsmnvp[/url], [link=http://hplvhzkbubmm.com/]hplvhzkbubmm[/link], http://oysshrhgqphd.com/

 • Lukáš 28.02.22, 22:10

  Rozbalit 6.

 • Lukáš

  Musím uznat, že hodně zajímavé čtení. Vesměs souhlasím. Já například u svého praktického lékaře nebyl snad 5 let. No a když jsem nedávno konečně něco od svého doktora potřeboval, tak jsem zjistil, že už ho nahradil jiný. Musím ale teda říct, že jeho přístup se mi vůbec nelíbil. Nakonec to tedy dopadlo tak, že jsem od něj odešel a přehlásil jsem se k https://www.moje-doktorka.cz/ U té jsem zatím spokojený.

 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Zdravá"
Profil blogu
Založen:
11.9.2008 9:27:46

Přístupů:
1719188

RSS:
Toplist